Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Хуманната Библия  
Автор Prof.McGonagull (MindFucker *V*)
Публикувано20.03.06 01:47



Туй е постинг на Блъди от един друг клуб, но ми се видя резонен и реших да го пусна тук, да се чете и обсъжда на воля.


Аз ще продължа. Ето част от отговора защо Библията е бестселър на всички времена - убийства и секс!
Така, да започнем с малко от първото:

Всеки, който отхвърли присъда на съдия или свещенник, който представя Господа твоя Бог трябва да бъде наказан със смърт / Второзаконие 17:12/
Не бива да се оставят магьосниците да живеят /Изход 22:17/
Ако мъж легне с мъж като с жена, и двамата трябва да бъдат наказани със смърт за отвратителното си деяние. / Лев. 20:13/
Мъж или жена, които действат като медиуми илигадатели трябва да бъдат убити с камъни. Те няма кого да винят за смъртта си освен себе си. /Лев.20:27/
Дъщеря на свещенник, която изгуби честта си, извършвайки прелюбодеяние трябва да бъде изгорена. / Лев. 21:9/
Ако ваш брат, или син или сестра, или любимата ви съпруга, или близък приятел ви съблазнява тайно да служите на други богове... не се поддавайте и не го слушайте, не го съжалявайте, но го убийте. Вашата ръка трябва да е първата вдигната да го погуби; останалите трябва да се присъединят. Трябва да се убие с камъни.../ Второзаконие 13:7-12/

Резюме на други причини за убиване:
- ако работиш в събота (Exodus 31:12-15 NLT)
- ако дразниш някой пророк / напр. две деца, разкъсани на парчета от мечки/
- ако си любопитен
- ако си дете на грешник (Исая 14:21 ). За други моменти с убиване на деца вж. Езекил 9:5-7, Изход 12:29-30, Лев. 26:12-22, Исая 13:15-18

И секс:

Ако мъж е хванат да изнасилва млада жена, която не е сгодена, трябва да плати петдесет сребърника на баща й. След това трябва да се ожени за жената, защото я е насилил, и никога да не му бъде позволено да се разведе.
/ Що за лунатик би накарал жертва на изнасилване да се омъжва за изнасилвача? Отг:.../

Самуил 12:11 - 14 : Полигамия, изнасилване, убийство на бебе - "опрощението" на Бог
И Господ каза така : " Аз ще донеса зло в собствената ти къща. Ще взема съпругите ти докато си жив да го видиш и ще ги дам на съседа ти. Той ще лежи със съпругите ти в светлината на деня...
Тогава Давид казал на Натан , "Аз съгрешх срещу Господ". Натан отговорил на Давид: " Господ е простил греха ти: ти няма да умреш. Но тъй като си презрял Бога, детето което ти е родено със сигурност ще умре."

Това беше малка част преведена за всички от моята скромна личност от следния източник:
http://www.evilbible.com/


Редактирано от Prof.McGonagull на 20.03.06 01:48.



Тема Re: Хуманната Библия [re: Prof.McGonagull]  
Автор Bloody Dewfall (MindFucker*V*)
Публикувано20.03.06 01:58



Хе-хе...сложи си титла като мен , а сега започна да пускаш и мои теми. Мдаа...там не съм ходила скоро да се заяждам.

Е, тази тема не е много вампирска май...но нека видят децата да не вземат да се подлъжат случайно.

Знаеш ли че има филм Jesus Christ Vampire Hunter - забравих да ти кажа, някакъв ниско бюджетен, но бил доста фън. ЗА съжаление го няма по торентите поне които изръшках до сега. Спряла съм издирването щото имам други приоритети

Compassion is a weakness of the mortal race.


Тема Re: Хуманната Библия [re: Bloody Dewfall]  
Автор Prof.McGonagull (MindFucker *V*)
Публикувано20.03.06 02:01



Не е вампирска, но е сериозна.

Намери го и ме покани да го гледаме!

Top Vampire Writer



Тема Re: Хуманната Библия [re: Prof.McGonagull]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано20.03.06 03:06



Не е толкова просто.
Знаеш ли че при преписи на тора(първите 5 книги от стария завет) е забранено да се подменя каквото и да било?
Дори и при една грешна буква целия препис се е хвърлял. Замисляла ли си се защо?
Цялата история е твърде дълга, а и края и е от висшия аз на определен човек, но дори и само часта, която е потвърдена от университети и организации чисто математически, мисля че е предостатъчно шашкаща за средностатистическия човек. Ако ти се чете ето линкче:



Като не можем да помогнем поне да не пречим.

Тема Re: Хуманната Библия [re: BrandofAmber]  
Автор Prof.McGonagull (MindFucker *V*)
Публикувано20.03.06 12:43



Не съм се замисляла за тора изобщо, но сега, след като прочетох темата ти, ми се вижда логично. И все пак - защо? Не е ли този код следствие от човешка дейност, както и написването на самата Библия и ако нещата в ния винаги са били напълно субективни, не са ли били те субективни още от самото начало?

Top Vampire Writer



Тема Re: Хуманната Библиянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано20.03.06 13:46



Субективни?
Ами да, абсолютно няма друг начин, например щом за Хитлер като кодове пише "лош човек" освен всичко останало, значи явно е писана от някой разделящ добро и зло, защото от глобална гледна точка Хитлер не е бил лош.

От глобална не е имал никакво значение, защото и самото човечество от глобална няма никакво значение, твърде от скоро ни има пък и пука му на Слънцето да кажем с какви глупости се занимават хората, то все така ще си свети.

Знаеш ли какво е акаша?
Както ги дават нещата някъде по вероятните бъдещета, където земята вече е напълно съсипана, са взели собствените им записи(акаша) и са ги обърнали в книга(+код), която са пратили в миналото си за да когато дойде апокалипсиса(което е трябвало да стане преди 14 години, ако не се лъжа) да можем да променим нещата.
В тази книга съответно има всичко по собствената им линия, абсолютно всяка мисъл, всяко действие, всяко намерение, всяко паднало дърво(дори и когато никой не е там да го чуе) и въобще всичко.

Но всичкото това неизбежно е субективно, и е от тяхната гледна точка, няма как някой да извади "чиста акаша" просто защото няма как да махне себе си когато я гледаш.

Като не можем да помогнем поне да не пречим.

Редактирано от BrandofAmber на 20.03.06 13:52.



Тема Re: Хуманната Библия [re: Prof.McGonagull]  
Автор Caroline_ (*D*)
Публикувано20.03.06 17:48



От клуб Християнство ли е?



Тема Re: Хуманната Библиянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Vampyre (Dunkelheit)
Публикувано21.03.06 06:06



Кхъм, кхъм, Блъди пак е водила сражения на някое далечно бойно поле. Вчера гледах един научно-популярен филм засягащ точно тази тема и в крайна сметка останах доста доволен. За тези, които се интересуват, могат да го намерят

.



Тема Re: Хуманната Библиянови [re: Vampyre]  
Автор Bloody Dewfall (MindFucker*V*)
Публикувано21.03.06 08:08



Всъщност доста отдавна беше, но нямаше как да не се изкуша:)

Цитатът за религията е невероятен!!!

Compassion is a weakness of the mortal race.


Тема Re: Хуманната Библиянови [re: Vampyre]  
Автор Prof.McGonagull (MindFucker *V*)
Публикувано21.03.06 20:18



Няма как да го гледам, уви. Но пък препоръчвам Брейкинг дъ уейвс на Ларс вон Триър. Невероятен е! Само дето не знам разпространяван ли е в България. Такава страшна и интелигентна критика на Църквата...

Top Vampire Writer




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.