Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
*Кратък преглед

Тема Дукеса и дивеч  
Автор lachistein (madonnaholic)
Публикувано06.11.05 15:59



-Свинята е клише. -намръщи се дукесата. Придърпа съседното, пропито с очакване блюдо и тушира обладалия я от гърдите до драматично блъскащия се в мощните й бели, крещящо здрави зъби упорит и дълъг език смях с тежка салфетка.
-Харесваш ми. - обади се отново и вкара позлатените зъбци на вилицата в месото. Постави нож до тях и започна да кърти едри късове печена катерица, докато изведнъж ножът се освободи от захвата й. Удари се в пода до чудовищния й ботуш, а огромният трансвалски жад излетя от масивната му дръжка. Свободната десница услужливо се стрелна нанякъде, разпаряйки дебелия текстил. Дукесата присви очи и нададе вой. Храна се сипеше от масата, а дясната ръка танцуваше над ботушите.

***

Обкрачили стегнати конски тела, дукът и дукесата изчакваха моста при високия, увенчан с красноречиво високи зъбери барбакан. Поглеждаха се пошло и заплашително опъваха изящните юзди, раздърпвайки измъчените конски муцуни. Щом дървото удари брега, дукът и дукесата бързо напуснаха семейните, поробени в мъх кули и запрепускаха към любимите гори на обширния изстрадал феод.
Дивеч. Тетивата потъваше в ръцете им, преодоляваше кожата и отприщваше скъпата им кръв. Стрели щурмуваха и бързо пробождаха разтреперани гърбове, търбуси, глави, бутове. Мършата се множеше, но те не спираха, а газеха с конете си в нея и продължаваха- устремени, силни, благородни, властни.
След поредното спряно в красивия си бяг злощастно прасе дукесата фокусира опиянения съпруг... дукът тихо се строполи върху осмъртения дивеч. Месо. Дукесата се наведе над апетитното стълпотворение, сграбчи една катерица и се оттегли.



Тема Re: Дукеса и дивечнови [re: lachistein]  
Автор Klodia (egoist)
Публикувано07.11.05 22:47



Не знам дали си го постнал за критика,но все пак да кажа,че на мен ми харесва.......и същевременно ме отвращава.Много ми прилича на началото на "Мамино детенце" на Каравелов.Откакто съм го учила помня само този момент,в който по доста подобен натуралистичен и гротесков начин беше описан чорбаджията.
Но се чудя има ли някакъв сюжет или просто "раждаш" отделни моменти?



Тема Re: Дукеса и дивечнови [re: Klodia]  
Автор lachistein (madonnaholic)
Публикувано07.11.05 22:57



целях "същевременно" да присъства в отзивите...да, точно така:)
разказът е завършен, колкото и фрагментарно да ти стои...а сюжетът е задължителен, мисля:)



Тема Re: Дукеса и дивечнови [re: lachistein]  
Автор Klodia (egoist)
Публикувано08.11.05 09:28



Завършен....може и да е завършен,да.
Но това,че сюжетът е задължителен,е крайно против моите разбирания и подходи.
Както и да е......харесва ми,защото е различно и интересно.



Тема Re: Дукеса и дивечнови [re: lachistein]  
Автор Benjamin lkarus Andre (*V*В.А.- Редник)
Публикувано08.11.05 12:23



Това е индентично с миналите ти писания. Вместо да се занимаваш с еднообразни благороднически идиотщини вземи пример от интелектуалците като "Бичето" например.
Както е казал Бичето:
Мама ти деба ела ми тука!,

Лайненщайнен внимавай снико. Манафите да не те подгонят тия нашенските ти амо ала балкано да ти нахранят величественият задник..хахахахахахах

1-ва Щурмова Рота В.А. *V* Вампирска Армия - Редник

Редактирано от Benjamin lkarus Andre на 08.11.05 12:25.



Тема Re: Дукеса и дивечнови [re: Klodia]  
Автор mig25 (непознат)
Публикувано30.01.07 09:28



ti pyk seriozno li




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.