Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Истината за живота?...нови [re: atteh]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано25.10.05 18:13



А на мен вълненията ми дойдоха в повече напоследък... Но пък и започнах да се събуждам от летаргията, в която бях изпаднала. Това се случва, когато нещо те ръзтърси, нали?



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: whimpy_andre]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано25.10.05 19:41



не се и съмнявам

ама няма да е лошо и той да се появи малко тука, или пък поне на кюто, отгога нямаме ни вест ни кост от него (не смятам съботата дето се видяхме, щото това си беше скоро, говоря по принцип)

айде на следващата среща пак ще дойдете, нали?:)
че и тебе да видя се пак (е не че вчера не се видяхме де;)



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: whimpy_andre]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано25.10.05 19:46



много добре го каза



Тема Re: Магазинът на Вселенатанови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано25.10.05 19:54



добро сравнение, Профи:)

право на избор има всеки, но в определени граници
отново се подвърждава тезата че няма безкрайни неща - никой не разполага с абсолютен избор (ако щеш и за това до кога да живееш - ако съдбата си е решила че ще се гаври с теб, въобще не можеш да й попречиш да те затрие когато си пожелае, няма къде да избягаш; или пък да те спасява, защото ти дава пореден шанс да проумееш че въпреки всичко си заслужава да живееш)


но няма и хора без никакво право на избор, има само внушения от този сорт


въпросът е какво определя границите на нашия избор? социалното положение, материалните възможности, силата и борбеността на духа, желанието за самоизява и развитие в определен житейски или личностен аспект?... какво точно съотношение между външни и вътрешни фактори?



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Benjamin lkarus Andr]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано25.10.05 20:06



надявам се говориш метафорично все пак...
според мен може да се постигне много повече чрез силата на духа и морален натиск, отколкото с открита борба, наистина с помощта на оръжието и проливането на кръв

бунт - да, но без жертви
потисниците и потъпквателите на човешките права - да им го върнем! но с техните камъни по тяхната глава - да си видял някога да са убили някой за да не му дават пари? (открито става въпрос, не говорим за "големите риби" и мафиотските шашми)

да дадем прост пример:
повишават цените на ... с една нула, повишават и заплатите с 5-10лв (далеч по-малко от повишението на цените)
и народът се кефи че има повишение на заплатите
е къде му е логиката? в нормалните държави правят стачки (ето ти го бунта), но не се бият, а просто отказват да работят, с което принуждават властта на някакви отстъпки (но забележи, не да мине изцяло на тяхната, просто някакво подобрение, някакво решеине на проблема, което да удовлетворява максимално и двете страни в спора)

това е същността на съвременния бунт - отстояване на правата, но без инати, а разумно и със склонност към компромиси
малко по малко правителството се научава, че не може да прави каквото си иска с нас и вече не прави чак такива ощетения на населението, те вече ни приемат като разумни хора, които не дават да си играят с тях като с марионетки
но това става бавно и постепенно с воля, търпение и национално единство - неща които за съжаление май българската нация засега не притежава в достатъчно количество



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано25.10.05 20:16



мдам, така е

важна е ВЯРАТА, в каквото и да било - можеш да си християнин, или мюсюлманин или някаква друга религия при която се вярва в Бог (богове); но можеш и да вярваш в съдбата или в собствените си възможности
изборът на обект на Вярата е личен - важно е да го има, да има нещо на което да се оповаваш в трудните моменти, да знаеш че то ще ти помогне да се справиш (вярата в себе си е много полезна и може да бъде съгласувана и с вярата в Бог, но може разбира се да съществува и самостоятелно - 1) Бог ще ми даде сили да се справя; 2) аз мога, аз съм способен, ще успея)

хората истински атеисти, които не вярвата в нищо...аз лично ги съжелявам, няма смисъл да живеят окайвайки себе си като същество на което нищо и никой не може да помогне - състояние в което са се поставили те самите



Тема Re: Магазинът на Вселенатанови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Vampyre (exhausted)
Публикувано25.10.05 20:25



Това беше просто шега.



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: atteh]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано25.10.05 20:26



разбира се че могат да са заедно, всъщност те задължително са заедно и дори не могат едно без друго - както вече казах по-горе, човешката същност е микс от противоположности в различно съотношение едно спрямо друго - материално и духовно, добро и зло (това са най-фундаменталните, но можеш да сложиш в кюпа и по-обикновените неща като енергичност и мързел, веселост и тъга, разум и глупост и тн)



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Vampyre (exhausted)
Публикувано25.10.05 20:29



Хем са едни и същи неща, разгледани от различни гледни точки, хем и си противоречат. Религиите като цяло до голяма степен отричат част от науката, а и обратното.



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Bloody Marissa]  
Автор the damned witch (unhappy4ever*V*)
Публикувано25.10.05 20:41



И така да е ние не правим нищо по въпроса. Всеки се стреми да изработва колкото евъзможно по-големи предприятия и по-мощни коли и мотори и защо? Заради някакви си хартиики наречени пари ще унищожим себе си Вярно, че без пари трудно ще се живее, но все пак... Как може никой да не се замисля, че основите на нашия свят са положени само от алчност и омраза Според мен е така...не знам твоето мнение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.