Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор whimpy_andre (Happy Tree *V*)
Публикувано24.10.05 21:30



Прав си, много прав...обаче съм съгласна с Профи, че точно агресията (дори и да звучи грубо, но...) крепи човека и му дава възможност да се справя с някои неща (но не и всички), според мен обаче света в никакъв случай не е съвършен, а обратното, но Да, ние сме го превърнали в това, което е! (войни, агресия и т.н.) Ами ако не поумнеем и не узреем?




Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Wasserbundlei Ustenh]  
Автор whimpy_andre (Happy Tree *V*)
Публикувано24.10.05 21:33



Точно така!!!




Тема Re: Истината за живота?...нови [re: whimpy_andre]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано24.10.05 21:36



благодаря за оценката, скъпа:))

битката между материалното и духовното е нещо като битката между доброто и злото - вечна и без окончателен победител, винаги ще има привърженици и на едното и на другото, искаме или не, дори ние сме замесени в цялата тая дилема и във всеки един от нас се води по една минивойна, душата на всеки един от нас е фронт за битката между вечните противници, нито един от нас не е изцяло добър или лош и нито един от нас не зачита само материалното или само духовното, дори и да се опитва да излъже останалите и най-вече себе си
крайности няма, ние сме един тотален микс от добри и лоши страни и съотношението между тях в отделните им аспекти прави всеки един от нас уникален



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: whimpy_andre]  
Автор the damned witch (unhappy4ever*V*)
Публикувано24.10.05 21:38



Ще се самоунищожим. Това е моето мнение. Ще си докараме апокалипсис по-бързо от нужното



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор blood.drop (SenseOfender*V*)
Публикувано24.10.05 21:44



Агресията няма различни видове - просто е поредната абстракция , която не можем да определим правилно и това много ни притеснява. Поне тези, които мислим за такива неща.
Дори когато се защитаваме, проявяваме агресия , *лошото* е когато установим и си признаем, че това е започнало да ни харесва, че ни е увлякло, че искаме да го изтласкваме на повърхността отново и отново.

Все пак, ето че има някакви разделения - аз си мисля единствено за психическата агресия, та за нея се отнася горното.
Физическата никога не ми е правила впечатление, просто защото тя е дъното на слабостта.

Хм...тия коктейли дето ги пих май ми се отразиха зле...



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Bloody Marissa]  
Автор whimpy_andre (Happy Tree *V*)
Публикувано24.10.05 21:47



Точно така! Умна си ми ти...и за това си ми жена също... Да добавя, че освен качествата и недостатъците ни да ни правят уникални, те не "пречат" да бъдем "идеални", а какво по-хубаво от това...иначе за какво ще се борим, към какво ще се стремим?!




Тема Re: Истината за живота?...нови [re: whimpy_andre]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано24.10.05 21:50



точно тъй, Йо:)

и ти си ми умничка, много добри разсъждения вадиш по всякакви въпроси и особено тез за живота и смисъла и тн

абсолютно си права за идеалността



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: the damned witch]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано24.10.05 21:54



щом ще си го докараме ние, едва ли ще е по-бързо от нужното
природата си знае работата, никога няма да унищожи даден биологичен вид, ако все още не му е дошло времето или не си го заслужава
а щом ние започнахме да се усещаме малко по малко и дори да противодействаме на самоунищожението, значи имаме напредък и прогреса върви напред - не към унищожение, а към спасение:)



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Bloody Marissa]  
Автор whimpy_andre (Happy Tree *V*)
Публикувано24.10.05 21:54




Мерси, мерси...внимавай само да не се загордея много, че ще стане лошо...




Тема Re: Истината за живота?...нови [re: whimpy_andre]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано24.10.05 21:56



хахах, няма лошо, хубаво е да си имаш самочувствие

и тук новата дилема:
кое е по-добре, да имаш превишено самочувствие или съсвсем да нямаш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.