Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Истината за живота?...нови [re: claudia]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано27.10.05 18:35



че какво ми пречи да им се радвам и от гроба?
всъщност тук пак има нещо свързано с материалното и духовното: материалното не можеш да отнесеш със себе си след смъртта си, но отнасяш любовта на близките си, удовлетворението от живота, радостта от пълноценно изживяния живот...разбира се можеш да умреш и без въобще да го усетиш, защото след като умреш спираш да чувстваш, но щом и приживе не си чувствал...няма разлика


а живота не ни е предоставен, за да го превръщаме в един миг от вечността, с нищо различаващ се от останалите, целта е да го изживеем различно, да усетим че сме живели

отказвайки се от по-специалното отношение към живота, ти се отказваш и от прогреса, от развитието на личността
щом ще се оставиш живота просто да минава покрай теб, това означава че дори и няма да се опиташ да се учиш от грешките си...или пък няма да допускаш грешки, защото няма да правиш нищо?



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Wasserbundlei Ustenh]  
Автор claudia (empath)
Публикувано27.10.05 18:36



псулутно си прав:)




Тема Re: Истината за живота?...нови [re: claudia]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано27.10.05 18:39



евалата;)



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Bloody Marissa]  
Автор claudia (empath)
Публикувано27.10.05 18:40



бе в гроба отнасяш само разлагощото си тяло....при богати роднини само прах от тялото си, после иде някой и го разкопава за по интересно


за да се радваш на живота трябва да приемаш и суматите подробности около радостта, а не живееш за да си миг от вечността, а част от вечността




Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Wasserbundlei Ustenh]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано27.10.05 18:48



прав си тук

но какво трябва да направим, когато правосъдието не е ПРАВОсъдие? когато законите не се спазват дори от тези които решават кой е виновен и кой невинен? когато на поразия се пускат престъпници само защото имат повече пари от невинните, които заемат местата им?


положението въобще не е такова каквото ни се иска.....и трябва да сменим концепцията, раздаването на лично правосъдие не е правилно решение и според мен
никой няма право да решава кой "трябва" да умре, защото "Не можеш ей така да отнемаш живота на грешните според теб. Може да мислиш, че някой сред живите заслужават смърт, но и много сред умрелите заслужават живот. Можеш ли да им го върнеш?"
това е полуцитат от "Властелина на пръстените", знам че по принцип не уважаваш много тази книга, но мисля че тук авторът е прав


решението определено не е раздаването на лично правосъдие, но какво е тогава? (и това не е риторичен въпрос)



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: claudia]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано27.10.05 18:50



формално ти наистина не взимаш нищо със себе си (но всъщност не можем да сме толкова сигурни, защото нито сме умирали, нито си спомняме предишен живот;)
може дори да няма разлика дали си умрял с усмивка на уста или в адски мъки...но докато си жив това има значение
защо толкова усилено търсиш смисъл, когато знаеш, че такъв няма?



това за вечността и аз казах същото

Редактирано от Bloody Marissa на 27.10.05 18:50.



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Wasserbundlei Ustenh]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано27.10.05 18:56



пак не се разбираме, съгласна съм с това, което каза
никъде не съм казала, че одобрявам насилието и личното правосъдие чрез проливане на кръв - напротив, отричам ги

но не одобрявам и пасивното стоене в чакане "съдебната система да свърши работата"

извинявай ама това нашето съдебна система ли е?!



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Bloody Marissa]  
Автор the damned witch (unhappy4ever*V*)
Публикувано27.10.05 19:09



Много си права, но не знам. Аз разсъждавам според момента. Сега мнението ми е много междинно Аве да не ти пука И да искаме ние нищо не можем да направим щото сме двемалки вампирчета невзрачни на фона на елементарните хора



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: Vampyre]  
Автор the damned witch (unhappy4ever*V*)
Публикувано27.10.05 19:11



Трябва, трябва



Тема Re: Истината за живота?...нови [re: the damned witch]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано27.10.05 19:16



yep, that`s the truth:(



но един ден ще порастнем и е важно какви ще бъдем тогава и какво ще направим, за да защитим правата си и с какво ще променим света (към по-добро)

един човек може и да е съвсем малък като количество (съжалявам за израза, но в момента не се сещам за по-добър), но може да остави голяма следа в историята
да се постараем да ни запомнят с добро! да бъдем личности, които ще подпомогнат спасяването на човечеството от собственото му самоунищожение!
и с тези думи не подтиквам към бунт, както биха го разбрали някои...чувствам се длъжна да уточня




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.