Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Ах, Виенови [re: claudia]  
Автор claudia (*v*)
Публикувано06.04.05 17:20



некро не го приемай лично-лади е виновна(която преди малко ми поясни, че всъщност не е Лади, а Лъъъадди, за което пък са виновни американците, а колкото до това дали е магнъс или, ха как да напиша ниъ, добре де или манйъс, със сигурност е второто, за което отново се виновни американците)

Редактирано от claudia на 06.04.05 17:21.



Тема Re: Ах, Виенови [re: necrossumus]  
Автор gothic_vampire (sir*V*)
Публикувано06.04.05 17:30



хайде да поспортуаме тогава!
и все пак не можеш да ме убедиш!но ме накара да споря!добро начало за сега но ще видим....
не е задължително да иамат огромно съзнание като нешето или човешкото за да се каже че питжават душа.и ако ще филисофстваме(а мен в това ме бива) то ще трябва да ви попитам: след като новородените и малките бебета нямат съзнание то от вашета теория следва,че и те нямат душа.мммм не мисля!защото те наистина нямат съзнание(новородените) или е минимално(малките бебета) като това на кучетата например.то е научно доказано и 1 от доказателствата е това че от новородени ние нямаме спомени а от по натаъшно развитие те са минимални.за мен душата е отражение на чувствата ,а нима животните нямат чувства?
тогава как бихте ми обяснили привързаността им?и н само към нас но и към други животни.нима това е инстинкт?примери многа да ви дам колкото искате.като малка имах морско свинче което много обичах.след 1месец след като го купих реших да го взема с мен до магазина за домашни любимци,докато му купувам храна.удивително беше когато видях реакцията му.то започна да квичи със се сила,а другите му братя(май) също,докато новодошлите морски свинчета си стяха кротко.....
поздрав с find love на enigma.тази песен е направо опияняваща



Тема Re: Ах, Виенови [re: claudia]  
Автор necrossumus (ex mortem *V*)
Публикувано06.04.05 17:31



ЛЪЪЪЪАди винаги е виновна туй мий ясно
а ти как си прекрасна ми дъще,нали днес си по- в настроение?

а за Магнус ...мммммм ще трябва да изиграя за двеиляден път Блъд омена за да го чуя още веднъж.... скимтящ между палеца и показалеца ми.....
-АХАХАХАХА!!!( девичи ъъъъъ.... дяволски смях)



Тема Re: Ах, Виенови [re: Пpивидeниe]  
Автор gothic_vampire (sir*V*)
Публикувано06.04.05 17:37



колкото и да се развиват едва ли ще се станат достатъчно добри.... за нас.
пък и нас за толкова тъпи ли ни мислиш че ще легнем да спим в мазето на някоя къща?пък дори и да ни намерят....няма да продължаваме да си спим,че да си правят ексерименти с нас....едва ли ще чакам да се събудя чак кат стана призрак
добре го каза кло!



Тема Re: Ах, Виенови [re: gothic_vampire]  
Автор claudia (*v*)
Публикувано06.04.05 17:47



да инстинкт е, морското свинче например не вижда(почти), но пък помирисва отдалеч, то познава миризмата на братя и сестри и квичи, при кучето е-то пък има инстинкт придобит от вълците-главният вълк(куче, човек), дава храната, която остане(купи) на другите, виж за котките вече е друго-те са си сами господари(или поне така смятат) и те оставят без ръце, уши, крака и всичко което може да се издере или проглуши, само за да получат храна, те рядко признават, който и да било от семейството си и в повечето случай стават доста големи мазала, ако оставиш две котки-баща и син на едно място, и в повечето случай казваш чао на бащата



Тема Re: Ах, Виенови [re: necrossumus]  
Автор claudia (*v*)
Публикувано06.04.05 17:57



около нея-няма добро настроение, ти сам видя колко спокойно същество съм, но това Лъъъади изкарва от равновесие всеки за отрицателно кратко време, без много усилия-тя сее разруха, там откъдето мине:компютърът се развали, котката се изплаши и моите търпение и спокойствие си заминаха....нейде....далеко, а и тез от италия се върнаха и не казват нищо, пък дори и не злорадстват...(аз бих)



Тема Re: Ах, Виенови [re: gothic_vampire]  
Автор necrossumus (ex mortem *V*)
Публикувано06.04.05 18:05



много мило че ме поздравяваш
бях ти напсиал дълъги и изчерптелен доколкото си спомням де отговор.. но поради слаб нет и вродено безумие (в мен) направих едни неуместни докосвания по клавиатурата и се изтри..... helas та сега ще ти напиша по кратък отговор
щото не ми се занимава .....
значи ако предполагаш че душата е отражение на чуствата значи всъщност признаваш (недопустимото за мен), че тя е продукт на външната среда, която се отразява в нея като в огледало, защото чуствата се провокират имено от външната среда.... казано инак тя не е източник на съзнателност а екран върху който се проектира нещо и тя живва..
както и да е
това че бебетата нямат аз-център или аз-съзнание не е така, не им вервай будалкат те,колкото и учени да са просто душата не се е въплатила до седмата година поне,а и не е вярно че нямаме спомени .. просто са блокирани от безумната болка на раждането (която е по-голяма от таз при смъртта ,според някои) с други думи децата са и в тоз и в онзи свят едновремено и не могат да оперират напълно съзнателно нито тук нито там, но това не ги прави по-малко аз имащи,което не мож се каже за дживотните..
а това че животните имат привързаност не е нещо важно. щото и микроорганизмите имат позитивни и негативни дразнители и сътоветните реакции към тях ,но и дума да не става да им призная съзнателност или душа ...
както всичко това означава, че и това че ний показваме привързаност не ни прави обладаващи души , а съвсем друго(позволете ми да навляза в религиозен символизъм ... ей така от духовно наслаждение)- свободната воля пред инстинктите.. или възможността за саморефлексия и трансцендентиране на външния свят и други по-медитативни неща....но да не на влизам че става твърде обширно и дълбоко дори и за мен
както виждаш отрязах целия път към душата на животните, а и към съзнателността като цяло... защото те имат адски ниска степен на такава ... що? ми щото боравят с тялото и себеусещането си на ниво инстинкти и стиумл-реакция ... общо взето... дори по-интелигентните са само отзвук от онова което е един човек притежаващ напълно работещ ментал или умствени възможности....
а и още нещо .. животните имат колективна душа... но не и индивидуална.. за каквато говорим в същност



Тема Re: Ах, Виенови [re: claudia]  
Автор gothic_vampire (sir*V*)
Публикувано06.04.05 18:09



казах че примерите са много.и все пак това за свинчето,да то има инстинкти наистина подушва братята и сестрите си.но защо ще квичи.аз не знам за такъв инстинкт при който животните си съдират гърлата като се видят.то квичеше и когато се връщах от училище макар че си имаше храна,вода,чисти трици...не казвам че квичи само при такива случаи.като е гладно особено така "пищи" че нямам думи.не смятам и че е поздрав,защото не преставаше преди да го гушна или поне помилвам.
имало е и случаи когато дакела на баба я ревнуваше от мен.храна си имаше пък не знам как специялното внимание на баба щеше да й помогне за оцеляването.не че баба я изоставаше напълно за да си мисли че ще я изместя или нещо такова.още примери да давам ли?



Тема Re: Ах, Виенови [re: claudia]  
Автор necrossumus (ex mortem *V*)
Публикувано06.04.05 18:09



хахах х поздрави ги с Lestat's trantela
и изтанцувай с тях танца на смъртта



Тема Re: Ах, Виенови [re: necrossumus]  
Автор claudia (*v*)
Публикувано06.04.05 18:10



аххх, еххх...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.