Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: броят на мисово подобните се увеличаванови [re: claudia]  
Автор Laddie (a wannabe)
Публикувано29.03.05 14:50



Какво отношение...
После чуди се защо младежта е толкова разхайтена...
Забелязах нещо напоследък - ако книгата, която чета не е много добра или особено оригинална (изключваме (авто)биографията на ти-знаеш-кой), някак си усещам един, абе наречи го фалшив тон, и едва изтрайвам да я дочета. Някак си геройски изкретах "Шифърът на Леонардо" (Христос наистина ли има наследници в наше време? Ето хора, с които мноого искам да се запозная)....
Незнам какво ми става....Математиката ме поврежда
ПД: Докопах и продълженията на "Преди да се родя"...Искаш ли ги? Супер забавни са

********************************Ко се пулиш?Вали сняг!!!


Тема Re: броят на мисово подобните се увеличаванови [re: Laddie]  
Автор claudia (*v*)
Публикувано29.03.05 14:54



аз ги имам-при нас са събирани книги от най-вероятно 5 века назад, на някакви познати, непознати и незнайни езици, вече намерих някаква от хиляда осемстотин и някоя си



Тема Re: броят на мисово подобните се увеличаванови [re: necrossumus]  
Автор blood_drop (oblivious)
Публикувано29.03.05 19:35



O, sir, content you
Тцтц децимация значи ти е любимата дума. Ех, какъв стил...
Да помня как разсъждавах за този обичай във връзка с моя късмет , че ако попадна в такава ситуация със сигурност ще ми хвръкне главата още от първата десятка. Римска му работа

Което ме навежда на нмисълта ,че гърците може да са били с финес но римляните са били къде къде по-изобретателни!

I took my chances with the night and look what I have made...


Тема ша спорим, а?нови [re: blood_drop]  
Автор Laddie (a wannabe)
Публикувано29.03.05 20:41



Представи си: книга с великите изобретения на римляните : "Двадесет начина да разпънем друговерник", "С какво и с коя да го направим на следващата оргия", "Как да накараме половината свят да воюва и да поробим другата половина", "Как да изплагиатстваш всичко освен науката и философията (за какво са ти!?) от по-симпатичните гърци в три лесни урока", "Veni vidi vici, или историята на човек, който завладя света и заради който умряха хиляди"

********************************Ко се пулиш?Вали сняг!!!


Тема Re: ша спорим, а?нови [re: Laddie]  
Автор blood_drop (oblivious)
Публикувано29.03.05 21:06



Сладурче, много ми харесва желанието ти да поспориш на високо ниво . Аз разбира се така или иначе нямам някакво твърдо мнение по въпроса коя от двете древни цивилизации ми е по-близко до сърдечния орган. И все пак за да защитя леко римляните, че направо ги омаза до край.
1. Разпъването на друговерник не е било чак такава повсеместна практика в империята. принципно в Рим са били толерантни към други религии и спокойно са приели култовете към Митра, Кибела, Изида и.т.н да не изброявам всички. те са си били езичници и важното за тях е било да става весело и да има колкото се може повече празници.
Това с разпването е чиста проба преувеличена християнска пропаганда / те пък как са плагиятствали от Авеста направо не е истина/. и не знам дали е нужно да казвам / защото предполагам че го знаеш/ , че дори Христос не е бил разпънат заради религиозността си а за това че е подклаждал политически бунт:)
2. относно оргиите - тук да, наистина добре казано, но доколкото знам еротичните нрави в древна гърция са били сходни. Даже бих казала че творенето на оргии е по-скоро следствие на елинизацията на империята. Така де - няма как да е дошло от латините например. А и те римляните, горките хорица, по време на републиката дори като са ходели на театър са стоели прави за да не се изнежат, а какво остава за оргии... Бай дъ уей , оргии е имало, има и ще има докато има хора...
3. В целия древен свят обмяната на знания и нрави е била толкоз оплетена че в края на крайщата никой не може да е абсолютно сигурен кой от кого и какво е свивал. Това че Херодот е писал история с елемент на басни е съвсем друг въпрос.
4. С Veni , Vidi, Vici Цезар ли визираш? Той пък изобщо не е бил чаааак толкова лош:) печелил е провинции както със сила така и с удоволствие
пък и не са му оставили много време да направи кой знае колко поразии

Много се радвам , че правокира позаспалото ми сиво вещество. Имай предвид че и аз много си ги харесвам гърците. Но пък чак толкова да нападаш другите...

I took my chances with the night and look what I have made...


Тема Re: броят на мисово подобните се увеличаванови [re: necrossumus]  
Автор Llewella (marine)
Публикувано29.03.05 21:51



Не знам =).

Everybody seems so busy lately. It almost makes me feel guilty... But not quite.


Тема ма ти не се предаваш, така линови [re: blood_drop]  
Автор Laddie (a wannabe)
Публикувано29.03.05 22:09



Аз просто си ръся глупости с надеждата някой да ми забрани....За жалост не става....
1. Знам го това. Но какво да се прави
2. Е айде сега....Аз бях там и знам мноого по-добре, наали разбираш (това важи и за другите (смята усилено на пръсти) 4 твърдения)
ПД2: Къде са че така и не разбрах....
3. Добре де, не съм чаак толкова умна (и скромна). Но е факт че след като тъкмо по-умните хора са започвали да схващат основните неща, избухвала война (водена от някой, подобен на Цезар ламтящ за власт и слава умник) и всички отново са си забравяли заглавията и са се лигавели с някви там богове... А гърците са били супер-симпатични точно защото са си водели войните без да го правят на чак толкова проблем
4. Клеопатра ли визираш?
5. Сега се сетих за другото. На мястото на симпатичните Олимпийски игри сложили тъпи, кървави битки

********************************Ко се пулиш?Вали сняг!!!


Тема Re: ма ти не се предаваш, така линови [re: Laddie]  
Автор blood_drop (oblivious)
Публикувано29.03.05 23:20



Какво значи да си водиш войните без да го правиш на проблем. Тоя път май не мога да схвана. Може би идеята е че гърците така или иначе не са достигнали голяма експанзия , понеже не са имали римската дисциплина. Факт - много по-лесно е да си хортуваш покрай рекичките с хубави момченца / визирам напр. диалога 'phaedros' на платон/ и после със същите тези момченца..ахмм.
От друга страна пелопонеските войни не са сред най-непроблемните моменти в световната история. А за сицилианската експедиция да не говорим...

Войните са като оргиитеТи сещаш ли се за някой век да кажем примерно от 20пр.н.е до 20сл.н.е в който да не е имало война.

За гладиаторските боеве съм съгласна...мнооого кръв - повече от колкото ми би харесало.

Тц, не визирам Клеопатра а визирам спечелването на Витиния от цар Никомед

Да отговоря и на основния въпрос - Не , никога не се предавам. Гоу он ми лув

I took my chances with the night and look what I have made...


Тема Re: ма ти не се предаваш, така линови [re: blood_drop]  
Автор December Elegy (Thoughtless)
Публикувано30.03.05 00:48



Еее, недейте така с гладиаторските боеве, де :) Не забравяйте, че с времето те са се "очовечили", ако изобщо имам правото да се изразя така.... а именно - победителите са получавали някакви привилегии... най-малкото - слава пред народа.

Evil is a point of view. God kills indiscriminately, so shall we!


Тема Re: Броят на разстроените се увеличаванови [re: necrossumus]  
Автор Armand (cherub)
Публикувано30.03.05 12:02



Да прекаляваш ли?Че това си е самата истина...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.