Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Вярвате ли в Ада?  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано21.02.05 15:03



Както го описва Църквата?
Аз лично поддържам теорията, че тя заблуждава човечеството, за да постигне контрол над умовете на хората. Адът, според мен, е именно тук, на земята. При това е много по-перверзен и изтънчен, отколкото Църквата го представя. Не сте ли се замисляли?...



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Lord Elric (White Wolf)
Публикувано21.02.05 15:14



Религията е създадена за да се приема като чиста монета. Нито една религия не желае кръвопролития, убийства и злини, макар че някои си позволяват тълкувания и се отклоняват от правия път. А това вече е страшно. Адът е място, където попадат грешниците. Той не трябва да е приветлив, за да не си кажат хората "е, не е толкова лошо". Страхът от ада трябва да държи хората послушни, да ги спира да правят злини.
А защо адът? Адът все пак е едно неизвестно, а човек се страхува повече от неизвестното, отколкото от известното му.

For I am the Bringer of War
I am The Bearer Of The Black Sword

Редактирано от Lord Elric на 21.02.05 15:17.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Lord Elric]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано21.02.05 15:26



Ако се базираме на теорията за прераждането, в която аз вярвам, душата се въплътява на земята именно за да страда и по този начин да изкупи кармата си: излиза, че Адът е именно тук.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Г-жa Andre (хип-хоп мома)
Публикувано21.02.05 15:28



Абе да ти кажа не вярвам в ада ама все си мисля че няма ненаказано зло и всичко се връща сега или по-късно...



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Г-жa Andre]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано21.02.05 15:41



Аз също.
А според някои източници, сега живеем в Съкратените времена, което означава, че злото вече не се връща в следващо прераждане, а в това. От друга страна е казано, че Съкратените времена предшестват Армагедон или последната битка между Доброто и Злото, а като гледам накъде е тръгнал този свят, се чудя дали пък източниците не са прави...



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Benjamin_Andre (Раста Лъвче)
Публикувано21.02.05 16:14



ТенайИСтелин.
според Растафарай Вярата, има ад и Вавилон, представлявайки духовното и физическо подтисничество над народа. в лицето на държавници, сатанисти, расисти, фашисти, църквата, сектите и др.
Адът е на земята правилно, но според Растафарай има и спасение от Вавилон, а именно Етиопия (ЗИОН)...за това един Растаман трябва да се подготви да хване "Зионският Влак" и да стигне в духовният дом на всички Растафарай Вярващи а именно Етиопия. Когато той е стигнал края на Раста пътеката той заминава в Етиопия да спаси душата си и душата на братята и сестрите си.
я диг Айри?.:)
само в царството на негово Величиество Рас Тафари, Хайле Селасие 1-ви (в Етиопия) може един растаман да е свободен.
Целият замисъл на Раста начина на живот е именно да се извърви пътя вън от Вавилон и по светлата пътека, за да стигне Зион...
За да е достоен Един Растаман да стигне до Зион той трябва да е с чиста душа и тяло. трябва да притежава голяма Айри Гордост и Лъвско Сърце, за да може да се бори за свободата си и да не се дава на Вавилон. НИе сме Бунтари, Войници. СоуДжас..:)
Без Алкохол, Без Месо без омраза, без разрези по кожата му. и с Дредлокс репрезентираща корените на културата ни.

Редактирано от Benjamin_Andre на 21.02.05 16:19.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Г-жa Andre]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано21.02.05 16:25



То и ненаказано добро няма



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Benjamin_Andre]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано21.02.05 16:43



Тук си надминал дори обичния ни колега Некро!!!



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Г-жa Andre (хип-хоп мома)
Публикувано21.02.05 17:48



Най-вероятно са прави,но...така като гледам ще победи злото,а не доброто...



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Benjamin_Andre (Раста Лъвче)
Публикувано21.02.05 17:56



в кое?...:)



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Г-жa Andre (хип-хоп мома)
Публикувано21.02.05 18:01



Е че няма няма,ама по-се наказва злото...



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано21.02.05 20:20



ааа има още има ощеееее
малко преди да се преродиш можеш да минеш през лек сладък ад.... който може да трайка с векове
ама траа си мнооо зле за да стигнеш чак до там



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: necrossumus]  
Автор Benjamin_Andre (Раста Лъвче)
Публикувано21.02.05 20:23



ТенайИстелин Аймон Бродър..:)
Как си? днес не съм те чувал...



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано21.02.05 20:36



нема се косите колета ,аз съм Бодхисатва и като такъв знам(имам съртън левел ъф омнишънс -както казваше лорд Мобиъс на недоумяващия Разиел ) че не ще има много мазало тоз път..... Бодхисатвите и Будите си знаят работата ..... а тоз път си имаме и Шанкара
а той е хеви индуизм


а прескъпия Миларепа владее толкова много сидхи ,че няма същество на земно ниво което да му се опре



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Benjamin_Andre]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано21.02.05 20:38



ами онлайн съм мрачни мозък с лек афроамерикански интелектуален недоимък
можеш да ме заговориш ,ю хев май пермишън





ту екзекюуут



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: necrossumus]  
Автор Benjamin_Andre (Раста Лъвче)
Публикувано21.02.05 20:45



хах благодаря ваше величество...



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Benjamin_Andre]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано21.02.05 20:46



в изложението на раста учението, много й харесва Бенджи


наистина ме надмина .....
но аз и няма какво да кажа,будистите и адвайтистите не вярват в край на света ,щото не са христиени божи .за тях самсара е вечна както и нирдвандва ил брахман ......
само отвреме на време самсара преустановява съществуването си , но после пак блесва с лъжлив блясък ... тъй че сгромолясване зло ,добро .... са просто човешки понятия, за постояният дъх на Брахма ... който просто си диша .. никому зло не прави ...



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: necrossumus]  
Автор Benjamin_Andre (Раста Лъвче)
Публикувано21.02.05 22:26



еххх... колко сте мили с Профито. искам да ви прегърна..:) ма тез фокуси не стават виртуално..:)



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано21.02.05 22:52



Права си, разбира се! Ако прочетеш Египетската Книга на мъртвите, ще видиш, че и тя описва същото.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Nocturna (ChildOfTheNight)
Публикувано21.02.05 23:04



Интересна новост бе информацията за Съкратените времена за мен. И това отново ми дава надежда, че ще дочакам Края на света, макар че не знам доколко ще е битка между добро и зло. По-скоро ще е поредното самоунищожение. Аз също не вярвам в ада такъв, какъвто го представят религиите. Те винаги са ми се стрували само като инструмент за манипулиране, а адът е като пръчката в ръката на строгия учител - всички ученици страхливо приковали поглед в нея и чакат удара след най-малкото провинение. Това разбира се е абсолютно безполезно, но колко по-трудно им е на хората да разберат истинския начин за наказание? Макат че според мен животът е по-скоро учение, отколкото изкупление - научаваш си урока и се освобождаваш от омагьосания кръг. Няма рай, няма ад... а после?

Whole Life Is War
And Whole Life Is Pain
And You Will Fight Alone
In Your Personal War


Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Г-жa Andre]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано22.02.05 16:49



Доброто ще е.
Знае се от хилядолетия.
Просто законът на природата е такъв.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Nocturna]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано22.02.05 16:51



А не е ли изкуплението именно урокът, който трябва да научим и последният не произхожда ли от него??

Лично за мен, истинско откровение беше трилогията на Пако Рабан - Траектория, В средата на времето и Апокалипсис. Горещо ти препоръчвам светът да обърнеш, но да я намериш, ако се интересуваш от тези неща.



Тема Ще се прегърнем нанови [re: Benjamin_Andre]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано22.02.05 16:53



30 април вечерта - ако не се лъжа това беше датата. Пада се събота.



Тема Re: Ще се прегърнем нанови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Benjamin_Andre (Раста Лъвче)
Публикувано22.02.05 19:35







Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Nocturna (ChildOfTheNight)
Публикувано22.02.05 19:50



Ще се разтърся... току-виж майка ми ги има.

Whole Life Is War
And Whole Life Is Pain
And You Will Fight Alone
In Your Personal War


Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Nocturna]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано22.02.05 19:56



Хмда, горещо ти ги препоръчвам още веднъж!



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано23.02.05 09:37



Аз не вярвам в Ада.


Горда Стара планина...

Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор WilliamWallace (Brave heart)
Публикувано23.02.05 22:25



Ад от гледна точка на религия за мене лично, нЕма ад, рай, бла бла бла бла бла бла - инструменти за манипулация на средновековната църква, следите от които за нещастие се срещат доста силно и днес. Не бих казал, че не съществува каквато и да е "задгробна" форма на живот, но това определено не са измислените от самите хора "ад" и "рай". А иначе, сравнението ти на ада, измислен от църквата, със самата ни ... планета е достса подходящо. Но пак не е в самия символичен смисъл, за който се има предвид, споменавайки го като... един от пътищата, които може да поемем след смъртта.

Gods favour the bold


Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: spider4o™]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано23.02.05 22:26



А това на снимката какво е?



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор A Crow Left Of The Murder (Megalomaniac)
Публикувано23.02.05 23:15



ами, не, не вярвам в ада или рая...
земния ни живот може да бъде ад, но може да бъде и рай...
той е такъв, какъвто си го направиш...

And all that I can see is just an yellow-lemon tree...


Тема е как...нови [re: Oзиpиc]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано24.02.05 00:08



Това на снимката е потвърждение на думите ми, че не вярвам в Ада.


Горда Стара планина...

Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано24.02.05 00:52



Ами тя църквата никога не я е признавала тази концепция официално.
Цялото описание на Ада като такъв, падналите ангели и тн. идва от Книгата на Енох. Църквата доста старателно се пази да я признае за част от стария завет, тоест цялата тази каша с Ада е според книга, която на практика няма нищо общо с официалната религия. Това прави парадирането с гореспоменатия Ад доста странен ход според мене.

Това че никъде в библията не пише нищо такова, разбира се, не пречи на много проповедници да се възползват всячески от "Ада"(както и да го има по всевъзможни стенописи) и понеже повечето ревностни фенове на подобни концепции обикновенно не са чели библията, размътването става пълно.

Както и да е накратко църквата нито е потвърдила концепцията Ад в "модерният" и вид, нито я е отрекла.Имайки предвит ситуацията не би имала сметка от нито едно от двете.

Редактирано от BrandofAmber на 24.02.05 00:56.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Oзиpиc]  
Автор WilliamWallace (Brave heart)
Публикувано24.02.05 12:18



Рая

Gods favour the bold


Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: BrandofAmber]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано25.02.05 15:32



Църквата отдавна е престанала да дава отговори и се е насочила изцяло към придобиването на икономическа власт.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: BrandofAmber]  
Автор Flight of death (blood rose)
Публикувано25.02.05 16:53



тъкмо в момента и аз това забелязвам- там никъде нищо не пише за ад- светлина и тъмнина идват от бога, гняв и добра воля- също, ако пак се водим по техните обяснения- тоест че хората са сътворени по подобие на бог- то е ясно че ние сме такива като него- той се гневи и от време на време унищожава това онова че му пречи, съжалява за грешки и тн- приписват му се съвсем човешки качества....а ада- колкото има рай, толкова има и ад....това са си наши измислици, но мен ме пртеснява теорията на пратчет- според него след смъртта ни с нас се случва това което вярваме че ще ни се случи- следователно за човек който е уверен че по дифоулт е грешен, ще има ад- и той ще е спокоен, понеже ще си мисли- ама аз си знаех....

Walking on a thin line...


Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано25.02.05 18:18



Според мене със създаването си е търсела контрол, не само икономически, по скоро тотален. Всъщност за духовния му аспект(на контрола), ако въобще има такова понятие, те и сами не го отричат, пък и исторически погледнато няма как. В крайна сметка жертвите от гоненията на вещици са били, приблизително 250 000 човека, а за кръстоносните походи да не говорим.
А икономическата му част си е очевидна, все пак говорим за единствената организация(доколкото знам), която не плаща данъци, което не виждам как точно претендира за духовен ход.

Обаче това е било преди, сега като гледам, хората правят всичко възможно да се променят, обаче все пак са една от най-големите и консервативни организации и с доста инерция трябва да се борят.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Flight of death]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано25.02.05 18:45



Темата, сама по себе си, е доста сложна. Пратчет си е гении(според мене, разбира се), но в случая се опира на съвремената квантова физика с котката на Щриъодингер и тн.
Тоест на твърдението, че съзнанието създава собствената си реалност.
Дори и само от гледната точка на квантовата физика може да се пише страшно много, а според мене те не са обхванали дори малко част от цялата история, та става супер дълго.

БТВ Ако се замислиш за целия процес с умирането(включително коментарите за Смърт по въпроса къде изчезват при Диска, или разговорите им с Джони в "Джони и мъртвите"), ще видиш, че колкото по-силно вярват в представата за смъртта си толкова по реална и дълга ще е за тях, но след това всички изчезват някъде и никой няма и идея къде.

Редактирано от BrandofAmber на 25.02.05 18:49.



Тема Re: е как...нови [re: spider4o™]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано25.02.05 20:07



Според мен то само показва, че не знаеш какво е Ада. Адът е точно това - полуголи жени под дъжда, с жълти гащички на "Плейбой".



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано25.02.05 20:10



Може би отпреди 17-18 века ?



Тема Re: е как...нови [re: Oзиpиc]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано25.02.05 20:23



Повярвай ми - Адът би бил мястото, където всичките ти желания се сбъдват.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: BrandofAmber]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано25.02.05 20:25



Според мен, в зората на създаването си църквата изобщо не е изглеждала по този начин и доколкото изобщо може да се каже, че е била създадена - било е с идеална цел. После нещата са се опорочили, за да стане това, на което сме свидетели в момента. Всъщност, църква не е имало. Имало е само последователи.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Oзиpиc]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано25.02.05 20:25



Не съм сигурна.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Flight of death]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано25.02.05 20:29



Пратчет е прав, въпреки, че това не е чисто негова теория. В този смисъл се изхожда от идеята, че в невъплътеното си състояние духът обитава различно ниво, където мисълта е енергия, т.е. мисълта създава реалността, способства за придвижването и т.н. Така че наистина: получаваш това, за което си помислил, особено ако си убеден, а страхът е някаква форма на съмнение или вяра в нещо.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано25.02.05 22:45



Ами доколкото си спомням първото записване на книга от новият завет е станало около 30 години след смърта на Христос. Което значи, че за 30 години християните са бягали от римляните,писали са си риби на коремите за да се разпознават, от време на време са умирали ефектно(с което са привличали нови фенове) и са си разказвали историята/учението. Тогава и аз предполагам, че е било чисто. Но тогава не е било религия.

Тя се е получила незнайно колко години след това, мисля че е малко след записването на първата книга. Това би значело минимум 30 години след смърта на човека, на който би трябвало да е базирано учението/религията. За 30 години устно предаване, предполагам доста се е изменило, но както и да е, идеята ми е че хората направили от учението - религия може би са били с добре намерения, няма как да знаем, но стане ли веднъж религия, вече е твърде късно за да се избяга от момента с контрола.
В крайна сметка религията винаги е насочена към масите, а когато човек се бъзика с масите освен контрол едва ли го интересува нещо друго.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: BrandofAmber]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано25.02.05 22:58



Именно. Но преди около 2 години на един Великден, чух по телевизията един свещеник да казва: когато Христос създаде църквата...
Останах потресена от тази наглост!



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано25.02.05 23:32



Хе-хе, по-скоро простотия отколкото наглост, едва ли е имал идея как седи исторически, пък и ако се обърка да погледне, какви "богоугодни" работи му е правила институцията през вековете, това ще му е най-малкия проблем.



Както и да е,стига сме ги плюли хората и те правят, каквото могат с каквото разполагат.

Редактирано от BrandofAmber на 25.02.05 23:34.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Авторthe Sedused(lost soul) (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 23:40



Вярвам в ада. Точно както го казваш - тук на земята. Аз съм в него. И причината съм аз - какъвто съм отвътре.



Тема Re: е как...нови [re: Oзиpиc]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано26.02.05 11:04



Ти пък откъде знаеш, че Ада е такъв? Да не би да си бил?
На въпроса има ли Ад има само 2 възможни логически отговора. "Да" и "Не", но нищо не може да подкрепи нито един от двата. А ти си седнал да ми обясняваш како ще открием в Ада...


Горда Стара планина...

Тема Re: е как...нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано26.02.05 15:15



Така е - всеки от нас има или е имал желания, които не трябва да се сбъдват. Най-добре би било и самите желания да ги нямаше, но понеже вече е късно за това, не ни остава нищо друго освен да ги приемем и да поемем отговорност за действията си.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано26.02.05 15:18



Това е било, да кажем, по времето на апостол Павел.



Тема Re: е как...нови [re: spider4o™]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано26.02.05 15:30



Хайде, хайде, не бягай от истината! И ти, и аз сме в Ада, важното е да започнем да се отдалечаваме колкото може по-бързо от него.



Тема Re: е как...нови [re: Oзиpиc]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано26.02.05 16:03



Напълно съм съгласна!



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: BrandofAmber]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано26.02.05 16:05



Ние не плюем, а посочваме фактите.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: the Sedused(lost sou]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано26.02.05 16:06



Логично погледнато всичко е карма и свободна воля.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано26.02.05 17:07



По-скоро правиме и двете, а фактът, че това е възможно говори много лошо за фактите.





Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: BrandofAmber]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано26.02.05 17:41







Тема Re: е как...нови [re: Oзиpиc]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано26.02.05 17:58



Айде де. Адът е такъв, какъвто си го направиш. Дори за някои екзистенциалното понятие Ад не съществува.


Горда Стара планина...

Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор lSTORlK (GuardianOfTime)
Публикувано26.02.05 19:42



Адът е това, което сами си надробим; попарата, която ще трябва,
рано или късно, да изсърбаме...
Попарата, която сърбаме днес, е всичко това, което сме забъркали вчера.
Попарата, която ще трябва да изсърбаме утре, забъркваме днес.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: lSTORlK]  
Автор the_damned_witch (непознат)
Публикувано26.02.05 20:08



Май си доста гладен щом само за попари говориш, но наистина си прав!
Всеки човек сам създава своя Ад. Понякога това се оказва даже светът, в който живее.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: lSTORlK]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано27.02.05 14:58



Как може да си толкова сладък и да имаш такова професионално изкривяване!



Тема Re: е как...нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано28.02.05 21:00



Я виж ти, колко еднакво мислим!



Тема Re: е как...нови [re: Oзиpиc]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано28.02.05 21:17



Ахъм!



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Prof.McGonagol]  
АвторVampire (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 21:12



Нито ада-нито рая съществуват, съществува само БЕЗКРАЯ!!!



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Vampire]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано03.03.05 12:35



Хм... не съм убедена.



Тема Re: Вярвате ли в Ада?нови [re: Vampire]  
Автор necrossumus (ex mortem *V*)
Публикувано03.03.05 16:59



ей тва е изказване на истински адвайтист ,занещ истината




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.