Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За вампирите и животните  
Автор Mellindor (оранжева)
Публикувано08.02.05 18:59



Здравейте!

Вярвам, че тук разбирате от вампири (защо ли?).
Аз лично се интересувах много от тях преди около година и нещо, но после май поохладнях спрямо тази тема...

Та, сега искам да ви запитам нещо относно вампирите и техните отнощения с различните животни.

Ето какво съм чувала аз (вие ще ме поправите, ако нещо не е точно или е откровена заблуда):
Вампирите се боят от черни кучета с бели "вежди" - тъй наречените "втори очи" (източник - Стивън Кинг.
Вампирите могат да се превръщат в прилепи (източник - откъдето си щете)
Животните усещат присъствието на вампирите (източник - не си спомням откъде)
Вампирите пият и животинска кръв, но не я предпочитат пред човешката (източник - "Интервю с вампир")

Предполагам, че ще се сетя и за още нещо, но засега това е от мен. Очаквам да ме поправите, където греша, а и да добавите други истини и поверия за вампирите и животните.

Поздрави!

Редактирано от Mellindor на 08.02.05 19:06.



Тема Благодаря за интересната тема,нови [re: Mellindor]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано08.02.05 19:13



това наистина е въпрос, който не сме засягали задълбочено досега, като изключим този за домашните любимци, при който аз изразих мнение, че искам да имам змия-

Фолклорът си е фолклор *тези дни тъкмо ще подготвя лекция на тема вампири и вярвания в тях*, но още подходя леко научно Например, това, че животните усещат вампирите - така е- Те са в състояние да усетят дори енергийните вампири, а съществуването им, както знаеш, е отдавна признато от науката- Макар че според мен, по-правилен е терминът енергиен паразитизъм- Вампиризмът е нещо доста по-висше и осъзнато, и някои от нас тук го владеят-

И това за животинската кръв е вярно, макар че хората, като по-висши или по-скоро по-високо съзнателни същества, би трябвало да притежават и по-качествена кръв- Ако приеме теорията за това, че нивото на съзнанието определя повечето физически характеристики, в което аз вярвам-

Друго поверие, мче вампирите влияят на хищниците, особено на вълците - източникът ми е Дракула на Стоукър-

Когато започна да пиша лекцията си тези дни, може би ще открия някои не толкова известни интересни подробности-



Тема Я виж ти,нови [re: demonlover]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано09.02.05 17:21



не мога да повярвам - съгласна съм с теб поне веднъж!
Впрочем, за целувката: и обичайната дълбока целувка става за източване на енергия- Ключовата дума е *уста*- Устатата е нещо важво във фолклора- Непразно хората са започнали да я прикриват с ръка при прозявка - вярвало се е, че нечистите сили се вселяват в човека през нея-



Тема Re: За вампирите и животнитенови [re: Mellindor]  
Автор The_Antichrist ()
Публикувано09.02.05 19:39



1. Вампирите не се боим от нищо друго, освен от Слънцето и то не е точно "боене", а неприязъм.
2.Вампирите наистина усещат себеподобните си.
3. Забрави за всички приказки за пиене на кръв- това беше доста отдавна, но слава на незнам си кой, пиенето на кръв се замени от "пиене" на енергия- по-практично и лесна за асимилиране, да не говорим, че кръвта смърдеше понякога....
4. Не вярвай на разни разказчета и филмчета- в тях няма и доза истина- вярвай само на нещата, казани или направени от Вампири.
5. Превръщането в прилеп, примерно, не се прави на физическо ниво, а чрез метод на трансформиране на аурата- така се създава илюзията, че отлитаме кат прилепчета, манипулирайки другите чиляци. Или след като:
666. Можеш да направиш нещо с трик, защо ти е да си хабиш енергията за вълшебства! Направете разлика между "magic" i "magik". Последното едва ли ще е разбрано от профани.



Тема Re: За вампирите и животнитенови [re: The_Antichrist]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано10.02.05 17:36



Не е ли малко рязък тонът ти? Тя не искаше да ни обиди и добре прави, че пита - аз така правя, когато искам да науча нещо.
А за прилепите: има и друг вариант - сливаш съзнанието си с това на прилепа, така виждаш това, което вижда и той...



Тема Re: За вампирите и животнитенови [re: The_Antichrist]  
Автор Mellindor (шемет)
Публикувано10.02.05 18:16



Привет, The_Antichrist :)

Не зная защо реши, че се опитвам по какъвто и да е начин да ви обидя като вампири. Дори не съм намекнала подобно нещо. Покорно се извинявам, ако нещо казано от мен е разбрано погрешно.

Споменах, че преди време се занимавах с вампирите - и това е вярно. Беше като нашега, но наистина ме интересуваше. Причината да не го правя вече, е че просто минах този период и някак сега ми е по-любопитно как хората възприемат вампирите.

Имам предвид различните вярвания, фолклора, разказите, различните гледни точки... И в тези вярвания, както съм забелязала, става дума именно за пиещите кръв вампири - векове те са разпалвали човешкото въображение.

Ето защо ми се иска да разбера повече за връзките на вампирите с животните (за момента само това, после вероятно и друго) - според това, което сте чували или чели, това, което говорят хората.



Благодаря на тези, които вече ми обясниха някои от нещата по тази тема. Ще ми бъде интересно да чуя и други мнения.

Поздрави!


На този свят всичко е поправимо - дори оптимистите. Но, за Бога, не отнемайте крилете им!


Тема Re: За вампирите и животнитенови [re: Mellindor]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано10.02.05 18:51



Споко, никой не се заяжда с теб. Малко сме подозрителни към пришълците, понеже и те са подозрителни към нас, но общо-взето, сме ужасно добронамерени... особено когато прикоткваме някой за жертва... питай Леа, тя е самата невинност!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.