Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Вамприрска тема...нови  
Автор Benjamin_Andre (Вампир)
Публикувано08.01.05 04:40



Понеже се изморих да гледам критики отправени към форумът, че нямало вампирки теми е тем подобно реших да напиша една просто така...

=========================================================
През 15-ти и 16-ти век вампирите и върколаците са обявени за реалност и подлежали на подсъдимост...ако се смята, че си вампир или "част от злото" те изкарват на селският площад и те изгарят или ти отрезват главата...

според вас защо тогава са ни смятали за реалност а сега ни презират и подценяват...
моят отговор: не искат да повярват, че ни има...

намират се още от средновековието до днешни дни изровени трупове (главно по гробища) с следи от канибализъм и жестоки рани по шията...

през 17-ти век Ватикана обявява вампиризмът за "болест"...която трябва да бъде изкоренена...

Кръвта е червеното злато...

Редактирано от Benjamin_Andre на 08.01.05 04:42.



Тема Re: Вамприрска тема...нови [re: Benjamin_Andre]  
Автор WilliamWallace (непознат)
Публикувано08.01.05 14:01



"През 15-ти и 16-ти век вампирите и върколаците са обявени за реалност и подлежали на подсъдимост...ако се смята, че си вампир или "част от злото" те изкарват на селският площад и те изгарят или ти отрезват главата...
"
- или просто изкарват от гроба "заподозрения" във гореспоменатите дела и му изкарват сърчицето.
Стига, това са глупости, измислени от истерията на църквата, нима вярваш, че наистина горките хорица, подложени на това поживе, респективно посмъртно, наистина са били такива. Трябва да признаеш, че явни доказателства за това не е имало, освен някой писмени източници. Но не забравяй, че в онези времена не само фактите, но и фолклора е бил предаван чрез същите източници. Абсолютно всичко от онова време е стигнало до нас благодарение на тях. И сравнявайки съвременните средства за предаване на информация във времето/пространството, твърдя, че е много по възможно тези източници, за които споменах горе, да бъдат многократно променени, съчинени наново и поукрасени. Което въпреки това не слага точка на темата, защото може и аз да греша.
Колкото до следите от канибализъм по труповете... (Съжалявам, но аз съм скептик, или по-скоро реалист със скептични виждания ) - те могат да бъдат извършени не само от някой undead, но и от някой, който е психопат и чисто и просто се мисли за такъв. Такива има страшно много, разравяйки се в мрежата видях доста прояви на вампиризъм през времето (някой от тях до преди 10 години), но въпреки това не се убедих, че извършителите им са нещо повече от умопобъркани клети хорица.
Ватикана...Споменах горе за истерията на църквата, нали? От своята гледна точка те наистина са прави, защото всичко, свързано с undead creatures е в разрез с тяхното разбиране....Което отново не обяснява нещата, за нещастие. Темата остава отворена, надявам се някой по-знаещ в това отношение да се изкаже и да запълни пролуките, които аз оставих.

Gods favour the bold


Тема Още нещо...нови [re: Benjamin_Andre]  
Автор WilliamWallace (непознат)
Публикувано08.01.05 15:26



Аз лично правя разлика между вампира от фолклора и вампира от реалния живот...
Вампира от фолклора на всички ни е ясен - примери са Лестат, Дракула, Носферату etc...
Вампира от реалния живот не пие кръв. Или поне не трябва да го прави за да бъде такъв. Пиейки кръв не ставаш вампир. Вампирите от реалния живот има своето специфично виждане над живота си, характеризиращо се с романтичната, готическа атмосфера на вампира от фолклора. Но това не изпълва понятието. Бидейки просто смъртен не мога и да кажа много повече, а и речника ми не е особено богат за да се изразя достатъчно добре (прос' съм!) и ми е гот даже ахахахахаха
айде, стига толко'а глупости за вас

Gods favour the bold


Тема Re: Вамприрска тема...нови [re: WilliamWallace]  
Автор Benjamin_Andre (Вампир)
Публикувано08.01.05 19:41



това са факти не съм дал мнение...по тях...

Кръвта е червеното злато...

Редактирано от Benjamin_Andre на 08.01.05 19:43.



Тема Re: Още нещо...нови [re: WilliamWallace]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано08.01.05 21:29



само една поправка ,Лестат и Дракула не са от фолклора.
Носферату не го познавам лично

Jesus dont want me for a sunbeam



Тема Re: Още нещо... [re: necrossumus]  
Автор WilliamWallace (непознат)
Публикувано08.01.05 23:11



още една - нямах предвид, че Дракула и Лестат са ни познати директно от фолклора. Източника за създаването им е бил именно той.

Gods favour the bold


Тема Re: Още нещо...нови [re: WilliamWallace]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано08.01.05 23:31



ако имаш предвид суеверията като идея за вампира в които те са вписани -кръвожадност,безсмъртие и немъртвост и други безинтересни подробности ,да тогас съм напълно съгласен

Jesus dont want me for a sunbeam



Тема Re: Вамприрска тема...нови [re: Benjamin_Andre]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано09.01.05 19:25



Ватиканът трябва да бъде изкоренен!



Тема Re: Вамприрска тема...нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Benjamin_Andre (Вампир)
Публикувано09.01.05 19:25



и аз съм на това мнение...

Benjamin_Andre (1989 - 2000)


Тема Re: Вамприрска тема...нови [re: Benjamin_Andre]  
Автор WilliamWallace (despaired)
Публикувано09.01.05 22:46



Чакай, чакай, нали беше върл християнин?

Gods favour the bold



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.