Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 06.07.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Силата да се обезобразяваменови [re: Vansina]  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано14.10.04 23:23



АЗ НЕ СЛЕДВАМ ПСИХОЛОГИЯ,но имам подчертан интерес към нея.

Винаги съм се питала как действа и къкав е механизма на това явление-
в-у някого е извършено престъпление,а тя(жертвата)се чувства виновна ...На мен ми се е случвало да попадам в такова самозаблуждение ... Защо чувството за вина ни е така присъщо и се появява и при най-абсурдните обстоятелства ...?!!!Разясни какво казва псих-ята по този ?с !!

10х!



Тема Re: Изпитала съм нещо подобно...нови [re: lea]  
АвторVansina (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 03:05



Da...i az sum go izpitala. Vsu6tnost sum 'cutter' ot 3 godini ve4e...doskoto tova mi be6e edinsveniq na4in da se spravqm s du6evnata si bolka i makar i za kratko da ne q 4uvstvam...moje bi i zatova sledvam psihologiq, za6toto o6te tursq otgovorite na vuprosite koito ne moga da popitam...

Lea prava si 4e v mnogo ot slu4aite jertvata se 4uvstva vinovna zatova koeto i se e slu4ilo. Tova e ne6to kato fenomen v psihologiqta i ima nqkolko hipotezi. Purvo za6toto 6tom e stanala jertva zna4i tq e slaba-emocionalno nai ve4e. Tq ve4e e sus suznanieto 4e zaradi sobstvenite si povedenie, slabost, nere6itelnost ili bezharakternost e zaslujila tova da i se slu4i...zatova obiknoveno se zatvarq v sebe si, ne spodelq s nikoi i ne predqvqva obvinenie...naprotiv, daje zapo4va da se samonaranqva fizi4eski...ot tam idvat depresivnite sastoqnie ve4e, purvo po lekite- apatiq, distimiq, i t.n.
Ponqkoga pak zaradi lipsa na vqra v sebe si jertvata se 4uvstva vinovna ot tova 4e ne moje da se za6titi...i neiska da priznae 4e ima nujda ot pomo6t...
A ponqkoga prosto smqta 4e tq se e durjala taka naro4no i e polu4ila zaslujenoto si...da, tuk govorim ve4e za li4nostni razstroistva koito diktuvat na mozuka pogre6ni vuzpriqtiq i use6taniq...

Mn. moje da se govori po temata...osobeno tejko e ako govorim za dete...poneje togava se nanasqt nepopravimi za cql jivot prejivqvaniq i koito makar i vremenno da se podtisnat posle izlizat otnovo na preden plan i se razviva progresivno mentalno uvrejdane...

Neznam za6to vinata e tolkova prisu6ta za nas...ponqkoga prosto svikvame s neq i taka jiveem...ne 4e e dobre de, no zatova se posqga i kum razni metodi za preodolqvaneto i. Efektivni i ne 4ak tolkova...sus sigurnost znam edno(ot li4en opti) klu4a e vutre...i makar i da tursim drug na otklu4i tova ne stava za6toto edinstveniq vuzmojen klu4 e v nas. Drug moje da ni go pokaje da...no ne i da go izpolzva za da otvori s nego!



Тема Re: Изпитала съм нещо подобно...нови [re: Vansina]  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано15.10.04 10:43



Имах такъв сън,в който ми се каза,че сама мога да си помогна-единствено и само...с "черното" в мен...Ако човек има непреклонно намерение и смелост да се изправи пред проблема,да го изживее наново и сл.това да търси решение,а и помощ отвън,има надежда ...Ти как мислиш?

Мн.трудно човек стига до самия себе си!Пътят не е нито лесен,нито кратък...Може би,дори е нормално да продължава цял живот ...

Ти на кой етап си от разрешаване на проблема?Проблемът от миналото ти ли идва или и в момента съществува?



Тема Re: Изпитала съм нещо подобно...нови [re: lea]  
АвторVansina (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 03:30



Vsu6tnost mislq 4e sunq ti e bil mnogo praveden...vqrvam 4e samo ako priemem 4ernoto v nas 6te moje da si pomognem. Istina e 4e ako uspeem da izjiveem slu4kata koqto ni e naranila otnovo i se preborim s neq v momenta na povtornoto izjivqvane 6te se izlekuvame...taka sam i 4ela v psih. si knigi no tova e mnogo trudno. Ne mislq 4e moje da stane bez 4ujda pomo6t...Zavisi i ot pomo6ta razbira se...trqbva da sa hora na koito se doverqvame za6toto ne vseki moje da useti kakvo stava vutre v du6ata na drug!

Ami moq problem idva ot minaloto da...Vse o6te ne moga da se izpravq sre6tu onova ot koeto izpitvam neopisuem strah...O6te smqtam 4e pomo6ta idva samo otvutre i ne smeq da q tursq otvun....makar ponqkoga da use6tam 4e trqbva da dopusna tazi pomo6t za6toto ima nqkoi koito da me razbira da...poqvi se ne odavna i me nau4i na mnogo ne6ta. Nai ve4e da priemam '4ernoto'v men....i da gledam v perspektiva.
No vse o6te dulboko v men problema ne e re6en...i tova mqsto e mnogo tumno i studeno. Ponqkoga ima prosvetleniq no znam 4e ima o6te mnogo da vurvq dokato stigna dotam. Do sebe si.



Тема Re: Силата да се обезобразяваменови [re: Prof.McGonagol]  
Автор breathless (Toreador)
Публикувано23.10.04 22:09



амиииии, не съм nosferatu, но когато ми отказват нещо, примерно кръв, наистина се обезобразявам...
от миловидното, сладко същество на каквото приличам/не се заблуждавайте, просто качество на toreador/, ставам на злобно изглеждаща, разярена вампирка...


Darker than ever...

Тема Re: Силата да се обезобразяваменови [re: Angua von Uberwald]  
Автор breathless (Toreador)
Публикувано23.10.04 22:12



прозрение:
среброто не наранява вампирите, за разлика от слънцето...=)
=> купи си слънцезащитен крем нивеа с фактор 30, ако има такъв!


Darker than ever...

Тема Re: Силата да се обезобразяваменови [re: breathless]  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано24.10.04 12:23



опитай да рисуваш в това разярено състояние-ще видиш колко интересно творчество ще излезе изпод вамп.ти пръсти ...



Тема Re: Силата да се обезобразяваменови [re: breathless]  
Автор Benjamin_Andre (Чернокож)
Публикувано24.10.04 12:51



Много си превзета ми се струва...



Тема Re: Силата да се обезобразяваменови [re: lea]  
Автор breathless (Toreador)
Публикувано24.10.04 13:03



дам, и после да ти донеса рисунките, че ако пак не успееш да ги видиш...


Darker than ever...

Тема Re: Силата да се обезобразяваменови [re: Benjamin_Andre]  
Автор breathless (Toreador)
Публикувано24.10.04 13:04



=D


Darker than ever...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.