Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема вампирите в изкуството и забавлениятанови  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано29.08.04 14:15



Аз NECOSSUMUS EX MORTEM като един виден и върл вампир съм изкушен да постна тази тема която определено съответства на благородната ми и скромна средновековна особа.
Аз съм фен на комютърните и конзолните игри за вампири и най-вече на Legacy of Kаin,настоятелно молих за клуб посветен на тази игра но май не се събраха достатъчно желаещи (ще трябва да стигна до грозна и наказателна кръвопролитна саморазправа заради тази грешка на феновете,но засега ще спазя благородният и учтив тон).
също така съм фен на (много голям фен) филма Interview with the vampire поради прекрасната игра на актьорите и дълбоките философски въпроси които се задават в него ,което иде да покаже че истинските хора ,гледат на нас не само като на нек'ви си хапльовци,а като на чустващи и романтични ,благородни и аристократични свръхсъщества със собствени си безсмъртни и дълбоко изтънчени ,възвишени проблеми които третират най-важните страни от живота и битието ,от смъртта ,нищото ,рая или ада ,Бога или липсата на такъв.Красотата на това да си смъртен но слаб и прогресивно погрозняващ и красотата да си вечно красив и млад,но и вечно самотен и прокълнат, да бъдеш просто неразбран хищник равен на животните в невежеството и страха на хората.
та приятели ,драги вампири и вампирки чуствайте се свободни да изразите възхищението си от любимите ви вампирски игри или филми ,които са ви поразили със сюжета си ,дилемата си или с начина на представяне.
Salve et vae victis!

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo

Редактирано от necrossumus на 08.07.04 19:22.



Тема Re: вампирите в изкуството и забавлениятанови [re: necrossumus]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано09.07.04 13:06





това например,е любимата ми картинка от един сайт на фенове на Интервю с Вампир.Аватара ми в профила е имено главата на Лестат.
Който не е гледал филма ,определено трябва да го направи,ще остане доволен и сит

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo

Редактирано от necrossumus на 09.07.04 13:12.



Тема Re: вампирите в изкуството и забавлениятанови [re: necrossumus]  
Автор janitor_of_lunacy (conformist)
Публикувано09.07.04 20:35







Mr. Bulgaria, try to hide
the product of your savage pride

Тема Re: вампирите в изкуството и забавлениятанови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано10.07.04 12:46



много яко Janitor

ето от любимата ми Legacy of Kain blood omenI една един ръкопис:



a ето и едил уол пейпър който е твърде голям за да го сложа като картинка,на Soul Reaver:


и още една ,но от Blood Omen II concept art:

Редактирано от necrossumus на 10.07.04 12:56.



Тема Последния очарователен vampire-movieнови [re: necrossumus]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано10.07.04 13:59






Защо ли ???

-перфектна визия оператора.
-страхотна студена и мрачна атмосфера.
-много добре изпипани детайли
-Kate Beckinsale , разбира се... страхотна.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от SMAUG на 10.07.04 14:05.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от SMAUG на 10.07.04 14:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от SMAUG на 10.07.04 14:12.



Тема Re: Последния очарователен vampire-movieнови [re: SMAUG]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано10.07.04 15:05



уау ,ако е филм -непременно ще го гледам

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: вампирите в изкуството и забавлениятанови [re: necrossumus]  
Автор чepивaмп (жадна)
Публикувано10.07.04 16:57



Интервюто с вампира го гледах наскоро и много се зарадвах, че двамата ми любими актьори играят страхотно в него!

друг готин филм от тази година е Van Helsing.





Редактирано от чepивaмп на 10.07.04 16:58.



Тема Не само филми...нови [re: necrossumus]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано14.07.04 13:44



Действително, може да се каже, че филмът *Интервю с вампир* промени живота ми... или поне извади на показ някои отдавна съществуващи вкусове у мен.
Но книгата е нещо невероятно.

Това, което се простира пред нас са богати празници, които съвестта не може да оцени, а смъртните не могат да познаят без угризение...

Можеш ли да си представиш изящната домашна обстановка, бледите лампи, вампирът-баща, който пее на дъщерята-вампир?
Само куклата имаше човешко лице, само куклата.


Огънят дарява живот, казах аз. А Клодия отвърна: "Не, огънят просто унищожава."

Извинете ме, ако извадките не са съвсем точни, цитирам по памет.

Друга хубава книга е *Вампирът от замъка на Дракула* на барон Олшеври. Стара е, но е много изящно написана.

Бих ви препоръчала и *Една нощ на самотния октомври* на Роджър Зелазни /дано не бъркам заглавието/. Тя не е специално за вампири, но е изключителен пир за сетивата.

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: вампирите в изкуството и забавлениятанови [re: necrossumus]  
АвторKlodia (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 13:05



Задължително прочетете "Вампирът" на Том Холанд!З.А.Д.Ъ.Л.Ж.И.Т.Е.Л.Н.О.!



Тема Re: вампирите в изкуството и забавлениятанови [re: necrossumus]  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано04.08.04 21:59



"Интарвю с..."е просто върха-за книгите на Ан Райс съм чувала невероятни хвалби от брат ми,който ги е чел в оригинал(Ан Райс май не е превеждана у нас...)

АКО НЕ СТЕ ГЛЕДАЛИ "МЪДРОСТТА НА КРОКОДИЛИТЕ",ГЛЕДАЙТЕ ГО НА ВСЯКА ЦЕНА!(аз го гледах "случайно"по телевизията)

П.П.В главната мъжка роля е моят любимец Джуд Лоу.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.