Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Вампир? Няма такова нещонови  
Автор Oмoния (Кипър)
Публикувано02.08.04 02:14



пълни глупости и измишльотини




Тема Re: Вампир? Няма такова нещонови [re: Oмoния]  
Автор Neon ()
Публикувано02.08.04 12:20



мда и аз мислех така. обаче миналата седмица си седя кротко в медитация и се шматкам малко под нивата на монадата и виждам някои събития, при които съм "подарил", доста необмислено, част от жизнената си енергия на няма значение колко точно хора и ми хрумва съвсем естествено да си я върна обратно. ама първата част от този процес е да върнеш жизнената сила, която ти си абсорбирал от другите...е колко чужда енергия изтече от мен не е истина. а си бях мислил все, че не съм вампир

Dharma


Тема Re: Вампир? Няма такова нещонови [re: Neon]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано02.08.04 12:35



Ще видиш, като те хванем в тъмното...

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Вампир? Няма такова нещонови [re: Neon]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано02.08.04 12:43



Неоне, искам да ти стана ученик

почти не се шегувам

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: Вампир? Няма такова нещонови [re: Oмoния]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано02.08.04 13:59



Не си играй с огъня!:) Или може би си изкушен да станеш безсмъртен?
Има една драконовска поговорка :Forever always begins with a single kiss. :)))

А и не знаеш ли, че вампирите са всъщност болни от " бяс", т.е. бесни! :) Опасно е да ги дразниш:)).

Ето една статия:
Оказва се, че легендата за вампирите може да бъде обяснена с болестта БЯС. По-рано слуховете за среднощни същества, пиещи човешка кръв, са били приписвани на хора болни от шизофрения, докато един испански невролог не стигнал до извода, че в крайна сметка вампирите са хора страдащи от бяс. Тази идея се зародила у него докато гледал филм за вампири, а по сериозни доказателства получил след задълбочено изучаване на антропологични данни и старинни медицински ръкописи.

По думите на професора описанията на вампирите и болните от бяс хора си приличат удивително много. Освен това, епидемия предизвикана от това заболяване се е разразила в Унгария приблизително през 1721-1728 год. - именно там и именно по това време се появяват и първите легенди за вампири. Приблизително 25% от страдащите от бяс хапят други хора. Мнозина от тях, също както вампирите, не носят в себе си огледала и силно миришещи вещества. Ако болният подуши силната миризма на чесън (едно от популярните оръжия срещу вампири)или види отражението си в огледало, може да получи силни спазми в гърлото и лицевите мускули. В резултат на това, отбелязва невролога, болният може да започне да издава хрипливи звуци, да оголва зъбите си, а по венците му избиват кървави петна.

Повечето вампири са мъже, а заболяването бяс се среща при тях 7 пъти по често отколкото при жените. Вампирите, както е известно, не издържат на дневна светлина, а страдащите от бяс често бродят нощем. Освен това вампирите имат ненормално привличане към представителите на противоположния пол, а при “бясните”, вследствие на заболяването, се получават увреждания на мозъчните центрове контролиращи емоциите и поведението, в резултат на което сексуалната им активност се повишава.

Легендарната способност на вампирите да се превръщат в животни (например, в прилепи) може да се обясни с това, че хора и животни със сходно яростно и странно поведение, могат да се приемат за едно и също същество, смята професора. В началото на ХVІІІ в., когато върколаците били основна тема по вечерните събирания, умрелите често били изваждани от гробовете си, за да се провери били ли са вампири или не. За такива били смятани мъртви, които излеждали като живи или от устата им капела кръв.

При хората починали от бяс, се наблюдава кръвотечение от устата дълго време след смъртта. Ако тялото бъде заровено във влажни и студени райони като например на Балканите, то може да се запази в добро състояние в продължение на месеци или дори на години.

По материали на ИТАР-ТАСС




Тема Re: Вампир? Няма такова нещонови [re: Neon]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 14:33



нормално е,като се занимаваш с такива практики...не си ли чул ,че първо трябва да си изградиш защита?



Тема Re: Вампир? Няма такова нещонови [re: дядoБлaro]  
Автор Neon ()
Публикувано02.08.04 14:36



имам, много добре си работи даже. ама защита срещу използването на свободната ми воля няма. иначе защитата ми блокира абсол@тно всичко, което друг ми желае. проблема оставам аз... а да сетих се трансформацията на егото е защитата, която ми трябва в случая

Dharma


Тема Re: Вампир? Няма такова нещонови [re: necrossumus]  
Автор Neon ()
Публикувано02.08.04 14:37



а трябва:) смехът е вратата към небето

Dharma


Тема Re: Вампир? Няма такова нещо [re: Neon]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано02.08.04 20:44



охааа определено ставам сериозен

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: Вампир? Няма такова нещо [re: Oмoния]  
Автор Marpaт (Selene)
Публикувано03.08.04 01:03



Всъщност се радвам за теб и за това че мислиш така!
Значи не си си имал работа с енергийни вампири!

Благодарение на добър ритник можеш да получиш криле.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.