Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 24.06.24 
Музикални
   >> Ъпсурт
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помогнете едно момиче от Полшанови  
АвторOлa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 11:54



аз сЪм от Полша. много ми харесва Ъпсурт. когато пускам Ъпсурт моите приятели искат да им пробеждам текстове но не мога защото не разбирам значението на бсички думи. те се типични на сланг и затова моля би да ми помогнете.
какбо означаба:
*дришло
*пушиш козче
*бритни
*мацки с цайси или мацки с джанти
*унсс
*рападжията
*скЪрцат панти
*ти си ниси
*хекЪкси
*мазарати
*бербати
бих искала да знаяа значението на думи коите не учат в университета



Тема Re: Помогнете едно момиче от Полшанови [re: Oлa]  
Автор Я oщe чecън! (готвач)
Публикувано21.10.05 11:50



Здрасти.. Ще се опитам да помогна на един далечен фен:)))), но дори и да ти е ясно значението на някои думи, само с тях не би могла да схванеш богатия смисъл на великата поезия на Ицо, трудно е преводим...Ако имаш още питанки, питай

*дришло - дришльо, по-точно, означава буквално човек с стомашно разстройство, използва се в смисъл на нещастник, неудачник
*пушиш козче – пушиш марихуана
*бритни – бритни спиърс
*мацки с цайси или мацки с джанти - в смисъл момичета с очила, дебелани, а бе, грозни мацки (женки)
*унсс – университет по национално и световно стопанство, тоест Икономическия, поне преди там учеха главно жени (мацки), а колкото до 3 изпита за 200 марки и едно прасе - селянчетата плащат (подкупват)), та да си вземат изпитите
*рападжията - който пее рап
*скЪрцат панти – буквално – сещаш се , има един звук при отварянето на стара врата, панти са това , което държи вратата
*ти си ниси – това май е “писи-миси” от “3 в 1” – котките се повикват с писи-писи, а бе, пак за мацки става дума
*хекЪкси – вероятно “някак си”, по някакъв начин
*мазарати - мазерати, италиански спортни автомобили
*бербати – май това е футболиста Димитър Бербатов, сега рита в "Байерн Леверкузен", секс-символ
Ми това измислих, но, честно, не мисля, че ти върши работа, просто се трогнах от молбата ти:)))



Тема Re: Помогнете едно момиче от Полшанови [re: Я oщe чecън!]  
Авторoлa (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 14:36



здавей!!!
мерси че ми обясни значението на думите. поезята на ъпсурт много ми харесва(не само аз да й слушам). имам много бъпроси но малко се срамувам да питам.
бих искал да зная мръсни думи. те се част от езика. не знам как изглежда сега българска реалност. мисля че текстове на български хип хоп разказават за важни проблеми на вшата старна. аз слушам различни видове на музика. в текстове на ъпсурт мога да намеря нещо необикновено и интересно за мен и моите приятели. можеш ли да ми напишеш думи или израчения за типичен, малджеки, български сланг? могат да бъдат много мръсни:))))
ола




Тема Re: Помогнете едно момиче от Полшанови [re: oлa]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 21:15



ква си ти бе тъпа курво?! ъпсурт ми слушала селянката! да те еба отзад с дебел хуи бее! полска путка руса!!



Тема Циганска путка черна [re: someone]  
АвторOлa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 22:08



Да ми ядеш хуя



Тема bravoнови [re: Oлa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 16:30



na momicheto



Тема reнови [re: Oлa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 16:36



re



Тема mhmнови [re: Oлa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 16:51



mhm



Тема +-нови [re: Oлa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 17:02



0




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.