Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема startx/.xinitrc и настройкинови  
Автормopaв (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 11:07



Ползвам FreeBSD 5.4. Пиша нещо малко на C++ и Turbo Vision и вече срещам затруднение. Ако в конзолата стартирам програмката просто тя "замръзва"(и .програмата и конзолата). Това в конзола през FreeBSD 5.4 , на slackware 10.0 в конзолата работи. В .xinitrc добавих нещо такова:

./boza.exe

И наистина графичен режим , ама зае 1/4 от екрана и толкова. А курсора е кръст:)). Опитах и с

twm &
./boza.exe

В резултат имам xterm и в него boza.exe който е отново на 1/4.

Целта на всички тези експерименти е да подкарам tv приложение в графичен режим. И да заеме целия дисплей , също и да няма възможност за оразмеряване или поне да е на/върху целия дисплей.

Играх си с -geometry опцията , без успех.

Как да подкарам tv под 5.4 в конзола?
Как в графичен режим да използвам целия дисплей? Или евентулано xterm да заеме целия дисплей и да му скрия заглавнаат лента:-)?



Тема Re: startx/.xinitrc и настройкинови [re: мopaв]  
Автор Питъщ (непознат)
Публикувано20.07.05 20:53



//izvinete za lat
taka tova koeto razbrah: ima6 bsd 5.4 i se opitva6 da go podkara6 v gravi4en rejim
pravi6 slednoto:(primera e s kde kato si slaga6 paketite pri instalaciq)
login as root
startx
2 xterm i 1 login prozorec
v login-a pi6e6 startkde -4aka6 zarejdaneto
Kedit-ili kakvo ti haresva pravi6 file sas sadarjanie-exec startkde
i go zapazva6 kato .xinitrc : moje ti izkara pompt 4e to prezapisva-prezapisva6 go
izliza6 ot grafi4en rejim-reboot
i si gotov -za vseki user se pravi taka



Тема Re: startx/.xinitrc и настройкинови [re: мopaв]  
Автор Labrett (огледало)
Публикувано21.07.05 01:15



След отговора, който получи този въпрос, щях да се търкалям по земята и да се смея.
Обаче е толкова трагично ....

Вярвам, че другите се държат с мен така, както искат аз да се държа с тях


Тема Re: startx/.xinitrc и настройкинови [re: мopaв]  
Автор Labrett (огледало)
Публикувано21.07.05 01:24



И за да не съм съвсем груб -
TurboVision никога не е имало нищо общо с графичен режим.

"What's Turbo Vision?

Turbo Vision (TVision for short) is a TUI (Text User Interface) that implements the well known CUA widgets. With TVision you can create an intuitive text mode application, intuitive means it will have CUA like interface (check boxes, radio buttons, push buttons, input lines, pull-down menues, status bars, etc.). All the people acustomed to the Windows, MacOS, OS/2, Motif, GTK, etc. interfaces will understand the interface at first sight. "

Това, че ти блокира, съвсем спокойно мога да допусна, че е защото се опитваш да пуснеш компилираното за slack под BSD .. просто няма да ме учудиш, като гледам че се казва boza.exe ..

Вярвам, че другите се държат с мен така, както искат аз да се държа с тях


Тема Re: startx/.xinitrc и настройкинови [re: Labrett]  
Автормopaв (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 11:54



Мда и на ме ми стана весело:-) и от твоя отговор , тоже:))

За slack 10 и за freebsd 5.4 tv и всичко е отделно компилирано. Това са два съвсем различни изпълними файлове от каквато и гледна точка да ги погледнеш. Така , че това ти схващане не е коректно.

Това че всичко замръзва изглежда е заради различните устройства който отговарят за мишката. Тук явно е /dev/ums0 а в slack е някакво друго примерно /dev/gpmctl (говоря без да съм сигурен за тези мишки:))

Да текстово ГУИ е , носи бачка съвсем добре под Х!

боза.ехе е едно много хубаво име:)

"Вярвам, че другите се държат с мен така, както искат аз да се държа с тях." Готино е препрочитай си го.



Тема Re: startx/.xinitrc и настройкинови [re: Labrett]  
Авторblq (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 12:06



кое е трагичното?



Тема Re: startx/.xinitrc и настройкинови [re: мopaв]  
Автор Labrett (огледало)
Публикувано21.07.05 18:18



Чувстваш се обиден от нещо ли, та ми даваш съвети какво да си препрочитам?
Хайде застреляй се - чувстваш се обиден, защото те обидих, а съм го направил .. можеш да прочетеш защо.
Ако не ти е ясно с какво си ме обидил - чети култовото есе 'как да задаваме умни въпроси', има му линка на хиляди места.

Текстовото GUI в Х бачка в терминал, който е познай какво. Не бачка в графичен режим.

Напълно различни са и ако пуснеш компилираното за slack под BSD с инсталирана linux емулация RedHat примерно, може и точно това да стане - дадох лош пример, но възможен. По-вероятен пример е несъответствие в настройките за терминалната емулация.
Ако проблемът ти е с device-а за мишката, значи конзолата ти не е замръзнала и да казваш че и тя и приложението ти са замръзнали е некоректно. Коректно е да кажеш, че като пуснеш приложението, не ти работи мишката.
Да се мъчиш да го подкарваш по начина, по който се мъчиш под Х .. няма да давам определения още, понеже чак толкова тепърва предстои да ме обидиш.

boza.exe - наистина нищо му няма на името. Просто казах, че не би ме изненадало ако пускаш нещото за slack както е от slack-a, направо на BSD-то. И май точно това правиш, пък било то и компилирано на BSD-то отделно.

Стана ли ти още по-весело?

Вярвам, че другите се държат с мен така, както искат аз да се държа с тях


Тема Re: startx/.xinitrc и настройкинови [re: blq]  
Автор Labrett (огледало)
Публикувано21.07.05 18:28



Съветите как се пуска KDE под BSD точка по точка са трагичното. Фактът, че човекът, който ги е написал, няма никаква представа как работят нещата и какво прави което и да е от тези, които е написал, е трагичен сам по себе си, но още по-трагично е, че подобно нещо се превръща в стандарт и се предава от едно заблудено същество на следващото и си вярват като ги правят тия работи.
И пускат Х, за да редактират .xinitrc и си рестартират Х-а след това. Да не говорим, че второто, или третото същество по линията ще си рестартира компютъра, а не Х сървъра.

Как се прави това с KDE-то в реалния свят?
1. echo "startkde" > ~/.xinitrc

С една стъпка.

Вярвам, че другите се държат с мен така, както искат аз да се държа с тях


Тема Еееехехенови [re: Labrett]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано21.07.05 20:43



К'во ги маризиш децата, бе, остави ги да дишат.



Тема Re: startx/.xinitrc и настройкинови [re: Labrett]  
Автормopaв (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 13:21



Много си страшен , бе! :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.