Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: CDO]  
Автор Labrett (секировад)
Публикувано08.02.05 14:10



Позволявам си един коментар по този безумен flame ..

Ако имам машина с реално IP, на която пускам един apache и един DNS, няма да й сложа firewall, защото не си струва труда. Отгоре на това, интернет връзката на подобна конфигурация вероятно няма да си струва труда и на тъпото идиотче, дето ще дойде да я чупи и няма да успее.

Ако имам gateway, с 30 произволни потребителя зад него, плюс 2-3 сървъра с реални IP-та (в което число евентуално и самият gateway - зависи от парите, които се влагат в мрежата все пак), на машината ще има firewall с deny all, защото искам да мога да си пусна примерно нов service на някой от сървърите и да си го тествам без да се притеснявам, че трябва първо да го настроя внимателно, без дори да съм го виждал, какво остава да му вярвам, че като е настроен няма начин да се счупи отвън. Мога да изброя и още причини, някои от които вече бяха посочени.

Ако мрежата е сериозна, ще е разделена на самостоятелни сектори и освен доста по-пълно и внимателно настроен firewall на подходящите места, ще има и мониторинг системи, анализатори на логове и администратори по сигурността, на които работата ще е да ровят из mail листове, сайтове и самата мрежа.

Да не говорим, че при третия, а понякога и при втория вариант се налага да се мисли и за вътрешна сигурност, освен за атаки отвън.

С това искам да кажа, че всяко нещо си има своето приложение и няма такова чудо като универсално решение, тоест намирам спора за напълно безпредметен.

Щом човекът иска firewall - ще му направим firewall, той може и да знае какво иска и наистина точно това да му трябва, а може и да не е така - не е наша работа. Ако иска да го посъветваме какво му е необходимо, това е съвсем друг въпрос, със съвсем различна цена, нали така?

Разум - способността на живото същество да постъпва нецелесъобразно, или неестествено


Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: Labrett]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано08.02.05 14:31



samo da popitam ...
/*
.... защото искам да мога да си пусна примерно нов service на някой от сървърите и да си го тествам без да се притеснявам
*/
ste testvas na production mashina ?

DrFrancky



Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: DrFrancky]  
Автор Labrett (секировад)
Публикувано08.02.05 19:31



Абсолютно :)
Да се сещаш за по-удобно място?
(говорим когато бюджетът е малък, а ако тестът излезе успешен - така и така ще си остане там въпросният service)

Разум - способността на живото същество да постъпва нецелесъобразно, или неестествено


Тема абе, оставинови [re: DrFrancky]  
АвторApxaнreл (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 15:41



Лабрет на мира и си ходи по живо, по здраво, че ми писна да правиш мизерии из форумите - първо клуб Линукс, сега и тука! На мноог хора ни писна... НЯМА да правиш мизерии, ясно? Нито помагаш, нито можеш да помогнеш, нито нещо друго - само пречиш! Ние сме тук от доста години и въобще нямаме намерение да те търпим! Стой си в #линуксхелп и си ги банирай дебилите, и си вярвай, че помагаш, че разбираш и, че си критерият за нещо.



Тема преди няколко...нови [re: bbwolf]  
АвторApxaнreл (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 15:43



години, Марти, дебилите и "хелперите" бяха по-малко.



Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: Labrett]  
Автор Goose ()
Публикувано09.02.05 16:14



Е това посмъртно не можеш да ме накараш да го направя, да тествам нещо на production машина ...
Ако няма достатъчно бюджет за нещо то просто не се прави ;-)



Тема Re: абе, оставинови [re: Apxaнreл]  
Автор ^] (escapist...)
Публикувано09.02.05 17:25



Трай бе, папагал.



Тема Re: преди няколко...нови [re: Apxaнreл]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано09.02.05 18:06



защо по дяволите всички се обръщате към мен по име
деа
може да искам неква конфиденциалност да му се не види
кой по дяволите си ти?
грррр
сори ма бтк ме ядосваха цял ден;)
иначе съм кротък хехе

Everlasting souls...
And your love for me


Тема Re: абе, оставинови [re: ^]]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано09.02.05 18:08



ю шът ъп
не ме кефи как помагаш воланд!
бтв готин ник може би ти отива;)
ей
поне тоя клуб беше некси спасен от идиоти
кво ся стана

Everlasting souls...
And your love for me


Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: Goose]  
Автор Labrett (секировад)
Публикувано09.02.05 19:56



Зависи какво тестваш и от ситуацията все пак .. някои неща и аз не бих ги тествал на production, други - без да се замисля.

Ако няма бюджет за нещо, то просто не се прави. Правилно. Напълно съм съгласен :))
Обаче опитът ми показва, че животът дори не подозира за тази проста истина

Разум - способността на живото същество да постъпва нецелесъобразно, или неестествено



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.