Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: ^]]  
АвторCDO (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 07:31



Аха, да, това с двата реда ще го имам предвид. По принцип ми трябва по-гъвкав файъруол обаче. Примерно по дефаулт да бъде направен да не пуска нищо, аз за сървисите ще се оправя, разбира се, че ще се спре това, което не е необходимо. Значи идеята ми беше да кажем ако искам да си пусна един Апач, да ми се обясни кратко и елементарно каква корекция да направя на стената, че да пуска на http. Става въпрос да се смени някой флаг/думичка най-много, но просто не знам, защото не разбирам от това твърде. Иначе ако има някой, който може да ми услужи, нека да пише тук. Разбира се, готов съм да платя за услугата.



Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: CDO]  
Автор ^] (escapist...)
Публикувано26.01.05 09:08



Ъ-ъ-ъ-ъ... Колко?

// Lex Talionis.


Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: ^]]  
АвторCDO (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 10:21



Просто кажи колко ще струва една параноична стена, а под нея някой закоментиран ред с кратки указания какво трябва да се напише ако искам да отворя даден порт, както и някой общи положения и параметри. Аз не знам как върви подобна услуга.



Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: CDO]  
Автор ^] (escapist...)
Публикувано26.01.05 12:05



Мейлче, айсикю?
Нема да ти излезе евтино, най-малкото защото това което искаш, без никаква обосновка е малко... странно :-)
Виж ако си имаш някакви твои си параноични причини да желаеш такъв firewall, нямам нищо против да ти взема парите.

// Lex Talionis.


Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: CDO]  
АвторDark Master (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 14:34



Това което искаш не е трудно но мисля че нещо ще се омаже така (няма да работи коректно). Та идята ми е ако може дай ми ICQ или Mail за да се доуточним



Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: ^]]  
Авторh (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 21:42



> Избирай си сервизите внимателно и изобщо няма да ти требе фиревал.

Ъъ...хахахахах



Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: h]  
Автор ^] (escapist...)
Публикувано06.02.05 17:30



Мда? Някакви забележки ли имате?



Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: ^]]  
АвторO (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 20:57



> Избирай си сервизите внимателно и изобщо няма да ти требе фиревал.

[смях]

> Мда? Някакви забележки ли имате?

Гледай сега, драги ми смехурко Voland . Въобще нямах намерение да пояснявам защо ми стана смешно, но след като запита така невинно, се видях в неизбежната ситуация да си направя труда и да се обясня.

Подобно изказване (за сервизите и за мене ми не требе фиревал) ме връща мислено назад в ония времена, в които админите само да чуели омразно-неприятната дума фиревал, гордо се обръщали назад и махвали пренебрежително с ръка (ама аз мога и без).

Дотук споделеното от теб говори само по себе си че или никога не си правил мрежа или че си даже по-некомпетентен (с придобити склонности на експерт от нов тип) във фирвал областите.

От друга страна вероятно досега си админвал най-много един хост (твоят)
така че просто не си наясно. Затова не виждам за нужно да натъртвам че е неразумно да се пикае срещу вятъра. Все пак ще спомена че цели бизнеси се крепят на наличието на адекватен фиревал, къде с добавен IDS/IPS, къде без.

Независимо от това колко често си ъпдаейтваш фризбито или линукса и колко
много лийтток знаеш (хахах) това няма да те спаси ако попаднеш на неподходяшия човек (или вайс върса). С един елементарен стейтефул фиревал поне ще имаш някакъв шанс.

Прочети за какво може да се използва един фиревал и защо е желателен както за мрежови/сървърни, така и за десктоп системи



Та, да - това са ми забележките. С нищо от написаното не държа да се съгласяваш, но поне другите които четат това няма да кривнат погрешно.
(Сега е време да прегледаш логчетата от картинката и да се напънеш да разбреш кой те изобличи в безхаберие)

Ай ноу лийтток ез уел До скоро.



Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: O]  
Автор ^] (escapist...)
Публикувано07.02.05 20:36



Чудех се дали да "захапя" заяждането, но хайде, клъвнах.

Благодаря искренно за оценката на моите способностти, или по-точно на липсата им.
Ще те помоля, пренебрегвайки за момент моите нищожни познания във областа на файъруолите, да ми направиш една малка услуга.

Ако обичаш, да ми пратиш кратко резюме на твоят досегашен опит в админстването на повече от един сървър, писането на файъруоли, изобщо каквото сметнеш за необходимо.
Добави един кратък списък на евентуални сертификати, курсове които си завършил, също така и кратка прогноза на каква месечна заплата се оценяваш.
Имейла ми, ако молбата ми не е прекалено ангажираща, е voland @ online.bg.

п.с.
Сигнатурката ми, която явно те забавлява е изцяло в саркастичен тон. Не приемай всичко буквално.
п.п.с.
Голям бизнес дял имат и антивирусните, на едно FreeBSD, реално, трябва ли му? Ако ще върти един апач и нищо друго?
Все пак, погледни началото на темата.

С уважение,
Кирил.

Редактирано от ^] на 07.02.05 20:36.



Тема Re: firewall & FreeBSDнови [re: O]  
Автор Goose ()
Публикувано07.02.05 21:39



Чакай да помисля малко ... значи трябва ми един апач, един мейл, един dns ... и задължително firewall ... нали някак си трябва да ограничавам тези услуги отвън?
Всъщност ... вярно .. така и така трябва да са затворени отвън, нали за това ми трябваше firewall ... погледнато реално firewall ли ми трябва, или тези услуги?
Нещо се омешах тотално ... някой ще помогне ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.