Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема OpenBSD 3.5нови  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано05.05.04 09:18



За тези, които не са чули - на 1 май излезе официално версия 3.5. Повече информация какво ново -

.
До края на другата седмица ще са качени някъде iso-та, но още не съм решил дали да тегля такива или да направя сам.

От всички човешки глупости, най-голямата е, да вървиш срещу себе си. умишлено.

Тема Re: OpenBSD 3.5нови [re: Osogovetz]  
Автор Fallen (Todorov)
Публикувано05.05.04 17:44



аз съм свалил пакетите, сорсовете и базовата инсталация преди 2 дена, мога да ги кача само на bubu.to понеже натам ми е бързо.
Между другото какво ви е мнението за тази ОС - мен ми харесва пакетния филтър и хумора, който вкарват, а и инсталатора :)



Тема Re: OpenBSD 3.5нови [re: Fallen]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано05.05.04 18:38



men me drazni instalaciqta, pf si go polzvam pod freebsd a zaradi ediniq humor nqma da si ka4a open:)
sorry za latiniciata

Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.


Тема Re: OpenBSD 3.5нови [re: bbwolf]  
Автор Fallen (Todorov)
Публикувано05.05.04 22:42



аз като казвам че имам машина, то тя е тази която ползвам за домашен фаъруол/прокси и т.н за 3 други машини - инстралирах я за идеята, но работи и се запалих по някой неща и започнах да попрочитам по малко и ми харесват някой неща.
Наблюдавам развитието на pf за freebsd - имам доста машини на фрее-то и се чудя дали има някаква разлика в производителността на модула за ядрото от вградения в openbsd. Ta ако имаш наблюдение отностно стабилността / производирелността на pf в/у FBSD моля пиши.
То най-добре и сам да се помъча, но все пак е нещо като чуя отзиви.
Благодаря предварително.



Тема Re: OpenBSD 3.5нови [re: Fallen]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано06.05.04 21:53



ami imam edna ma6ina sys 5.2.1 i pf deto prai samo nat + malko rdr i na praktika ne moga da kaja kak bi se dyrjala s pove4e klienti ama za 20 vyr6i idealna rabota, kato edinstveniq problem e 4e pf v konkretniq moment ne hva6ta interfeisi deto se vdigat dinami4no, koeto za syjalenie e slu4aq pri men:) ama whatever, taq ma6inka q polzvam pove4e za eksperimenti no raboti prekrasno, vypreki 4e ne pravi ni6to koeto da ne moje da se napravi s ipfirewall ili ipf ama za phun-a si zaslujava:)
otnovo sorry za latinicata, posipvam si glavata s pepel i otivam da 4eta za locales

Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.


Тема абренови [re: bbwolf]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 08:40



какво и е на тая пуста инсталация бе?! толкова лесна и проста, без никакви менюта, инсталери и т.н. че просто не би могло да бъде по-лесно! чак до

цел.




Тема ами [re: Fallen]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 08:47



аз вече качвам едно iso на дейта.бг. голямо е малко над 300 мега и съдържа 3.5, сорсовете, портовете



Тема Re: аминови [re: Osogovetz]  
Автор Fallen (Todorov)
Публикувано08.05.04 10:27



sorry za latin-a i az :)

Osogovetz >> imenno za tova govorim :) naj-dobrata e koqto sym vizhdal i tolkova sempla i qsna, pyk i mi nawqwa chuwstva za predishni vremena :)

Az seriozno i se kefq - ima dosta hora, koito sa protiv OBSD. Naskoro edin priqtel mi dade edin link /blagodarq Mitak :)/

wideopenbsd.org

kydeto se kazwa za mitowete na OBSD, no wse pak mi haresva za firewall. Mozhe da ne e top-of-the-top, no e extra i ima dosta neshta koito generirat momchetata tam :)

Ako trqbva da sum chesten Linux nastroen i patchnat e po-siguren ot OBSD /grsec primerno/, no kato tzqlo dosta idei sa vkarali v OBSD.

A Semaka deto im risuva artwork-a e velik :: www.openbsd.org/lyrics.html. Tva poslednoto mozhe da ne e mnogo professionalno za OS, no men mi haresva da ima phun-in-the-computer:)

Ako rechete mozhe da pochana da kachvam packages sled weekend-a, kudeto vi e udobno.

Uspehi.



Тема ооонови [re: Fallen]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 14:08



да, има сайтове дето са правени от очевидно зле настроени към OpenBSD хора. митове няма - тази ОС си остава най-сигурната. Глупавият grsec е много глупав - с него можеш да се блиндираш добре, но системата става един неизползваем боклук и доста малко неща почваш да правиш с нея, освен ако не си я оставил в някой шкаф с някакв проста цел.
с grsec можеш и да не се закопаеш толкова - тогава пък цялата тази помия се прескача лесно от всеки средно-напреднал кракер с малко повече мозък.
Линукс ядрото е една голяма бъркотия пълна с дупки, бъгове и какво ли не. Много хора работят усилено, за да го направят "сигурно" като го скапят още повече, правят го тромаво и намаляват използваемостта на системата... Като вкарата безброй ненужни неща на kernel level дето не им е там мястото - като acl например. или великият netfilter.

Въпросът е, защо да настройвам Линукс, да му слагам всякакви пачове (някои от които взаимстват BSD код) за сигурност и да се надявам, че всичко ще е ок, когато тези неща ги има в *BSD native? просто няма смисъл...

Все пак свобода... кой каквото иска да си ползва.... нищо лично...



Тема качено е тукнови [re: Osogovetz]  
Авторroot (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 21:52








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.