Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Интересна статия  
Автор DarkStar (.)(.)
Публикувано14.01.04 10:00



Не, че искам да мътя водите, но ми се видя интересно четиво за тези които все още се колебаят ".... linux ли да си сложа или bsd .... или може би solaris .... ама кое е по-бързо ....... какъв хардуер се съпортва ... " и т.н.



И.

FreeBSD will root jOOr phat anus.

Тема Re: Интересна статиянови [re: DarkStar]  
Автор Labrett (трън)
Публикувано14.01.04 14:42



право в десятката :)



______________

истината е увивно растение


Тема глупости, тва не е истина...нови [re: DarkStar]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 19:31



...ползвайте Windows....



Тема Re: глупости, тва не е истина...нови [re: Osogovetz]  
Автор;) (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 19:46



...ако сте мазохисти, или просто ви липсват първите 7 години;)



Тема Re: Интересна статиянови [re: DarkStar]  
Автор MartinT ()
Публикувано15.01.04 14:56



Na mene mi se vijda super statia, po into-to. A3 sym s Debian i imam edno FreeBSD 5.1 koeto leji tuka na edinia partition poneje ne mojah da si precompiliram kernela sys ext2 support pyk i ne namerih info kak da compiliram samo modul.

A tova koeto mi haresa vyv FreeBSD - moga da si pisha CD-ta sys burncd vmesto cdrecord (vinagi sym mra3il tova scsi-ide), kernel level sound daemon, devfs kojto raboti out of the box - pod Linux vinagi sym imal problemi i ne mi se e 3animavalo. 3a pove4e ne mi stigna vremeto.

Ina4e dosta tyrsih 3a neshto koeto ima v Linux i ne namerih vyv FreeBSD - software suspend.



Тема Re: Интересна статиянови [re: MartinT]  
Автор DarkStar (.)(.)
Публикувано15.01.04 15:44



Имаш в предвид как се компилира модул ... на кърнала ..... така ли или не съм разбрал? Защото принципно всички модули ги имаш компилясани. Това става при make kernel (buildkernel/installkernel) KERNCONF=YOUR_CONF. За пример ако включиш ipfilter в ядрото (options IPFILTER), то пак ще си имаш модул ipl.ko.

Най вероятно нещо не съм схванал като хората - ако искаш кажи какъв по-точно е проблема и ще се опитаме да го разрешим ;))).

И.

FreeBSD will root jOOr phat anus.

Тема Re: Интересна статиянови [re: DarkStar]  
Автор MartinT ()
Публикувано15.01.04 16:25



Ami mislia 4e niamah modul 3a ext2 v /boot/kernel i /boot/misc (ne pomnia dali to4no takiva biaha imenata), ina4e si namerih 3a 3vukovata karta i vsi4ko drugo si beshe ok.

A ina4e a3 ne mojah da si compiliram kernela, ili imash predvid 4e horata sa mi slojili vsi4ko kompilirano? Pone ot docs koito 4etoh ne ostanah s takova vpe4atlenie, navsiakyde pishe 4e triabva custom kernel. A ina4e greshkata e 4e lipsvashe niakakyv header kojto se pol3va ot drivera na mrejovata mi karta Realtek 8139too vypreki 4e ne sysinstall mu ka3ah kernel-dev da mi sloji i src/sys.

NetBSD imah predi koeto si poddyrjashe ext2 out of the box i misleh 4e i s Free shte e taka. Predpolagam 4e moje bi s 5.2 shte e po dobre no go niamam vse oshte.



Тема Re: Интересна статиянови [re: MartinT]  
Автор DarkStar (.)(.)
Публикувано15.01.04 17:26



Това е на 4.9 - опция за kernel-а.

# Add support for the EXT2FS filesystem of Linux fame. Be a bit
# careful with this - the ext2fs code has a tendency to lag behind
# changes and not be exercised very much, so mounting read/write could
# be dangerous (and even mounting read only could result in panics.)
#
options EXT2FS

Колкото до модула - прибавяш WANT_EXT2FS_MODULE=yes в /etc/make.conf (за справка /usr/share/examples/etc/make.conf).

Успех ;))))

И.

FreeBSD will root jOOr phat anus.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.