Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ACPI indentified with zero length buffer...нови  
АвторFreeNick (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 09:34



Или нещо много близко ми показва системата, която работи под FreeBSD 5.1. Разбира се, ако му дам от началното меню 'Run without ACPI" това съобщение (4 на брой изкачат) не се появява. Прекомпилирах ядрото без грешки, като съм включил:
# Power management support (see LINT for more options)
device apm
Като се надявах, че тези съобщения ще престанат, но уви.

Въпроса ми е как мога да го махна това, дали тази опция на конфигурационния файл тряба да изглежда така:

# Power management support (see LINT for more options)
device apm0 at nexus? disable flags 0x20 # Advanced Power Management

Дали проблема си е в самия сорс (пише, че е експериментален).

Също така искам да питам трябва ли да създам файл MYKERNEL.hints и в него да опиша хинтовете за устройствата или мога и без него, както направих сега?

Благодаря.

п.с. След като вляза в системата и отворя нов "терминал" в новия терминал това съощение не се появява.



Тема Пропуснах да уточня, че...нови [re: FreeNick]  
АвторFreeNick (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 09:44



В кернел-а съм му дал САМО APM, знам, че са несъвместими и че избираш или едното или другото. Аз избрах APM. Но не разбрах как да се отърва от ACPI.

И съм написал в load.conf:
exec="unset acpi_load"

и пак се появява.

Просто нещо ми убягва




Тема Re: Пропуснах да уточня, че...нови [re: FreeNick]  
Автор DarkStar (.)(.)
Публикувано17.11.03 15:02



Здравей,
Пробвай с less /boot/beastie.4th. В смисъл или го махни (да не се зарежда) или го редактирай.

И.

FreeBSD will root jOOr phat anus.

Тема Не те разбрах :(, обаче... [re: DarkStar]  
АвторFreeNick (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 09:30



четох, четох и накрая изтрих (коментирах по-точно) всички редове които съдържаха 'ACPI' и стана, т.е. махна се. Което е готиното APM вече ми работи :)))
Еххх, гол ентусиазъм ме гони, но за сега успявам, лошото е, че понеже нямам никакви познания и много време ми отнема за четене-проба-грешка. А все още не съм покарал домашната мрежа... и куп други работи не съм настроил още, но слава богу има къде да се чете :)

Благодаря ти все тАки!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.