Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Nai dobrata OS na sveta???  
Автор Mr.Wizard (Магьосник де!)
Публикувано14.05.03 11:32



Imalo edno vreme edna strana kydeto ne sy6testvuvali pari i razli4ni komputerni arhitekturi(ne6to ot roda na ednakvoarhitekturolandia). ta zna4i amo jeveehte v taq strana koq os bihte si zeli. kaq e nai dobrata za vas ot teq koito ste vijdali ?
Az sym go kazal mnoooooogo otdavna(1997) - Solaris na Sun Sparc Fire komputer. mnogo golqma os (nai golemata za mene). 6e mi e interesno i vie da spodelite.

Най-голямата грешка на света е да си мислиш че работиш за някой друг !!!


Тема Re: Nai dobrata OS na sveta???нови [re: Mr.Wizard]  
Автор DB2 (освидетелстван)
Публикувано14.05.03 14:04



За всяка работа си има инструменти. Най-добра със сигурност няма. Има такива, които вършат работа в определени условия.

I haven't lost my mind, I have it backed up somewhere on tape.


Тема Re: Nai dobrata OS na sveta???нови [re: Mr.Wizard]  
Авторmaymun (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 15:55



Az lichno bih zel dos 6.22 - rock solid, a i koncepciyata za loadable drivers v config.sys mnogo me kefi.



Тема Re: Nai dobrata OS na sveta???нови [re: Mr.Wizard]  
Автор Satory (Protector)
Публикувано14.05.03 16:42



Niama losha OS, ima loshi administratori



Тема 4akaite 4akaite malkoнови [re: Mr.Wizard]  
Автор Mr.Wizard (Магьосник де!)
Публикувано15.05.03 12:50



Zna4i tva go znam ot mnogo vreme. Prossto mi e interesno kaq e nai dobrata za
konkretna oblast spored vas. Primerno solaris-a za mene e nai dobyr kato sredni pokazateli- dobra mreja-bgp,tcp,serveri si4ko, za programirane - libs, compilers,
i/o functions, abe poglednato si4ko ob6to tq e po dobra ot BSD ili gre6a. e tva mi e interesno. Sa sym ka4il nekakvo freebsd 4.7 i vijdam 4e si e slabi4ko. ne ma 6ansove spored men. linux slackware imam ot dosta vreme (5 god) i vijdam 4e i toi
e gur4av. Imam merak za SCO Unix da go vida.

Най-голямата грешка на света е да си мислиш че работиш за някой друг !!!


Тема Re: Nai dobrata OS na sveta???нови [re: Mr.Wizard]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано15.05.03 17:59



Solaris е много добра и стабилна, по данни на познати - Irix също, с други от комерсиалните не съм се сблъсквал. За да се отговори на въпроса обаче, трябва да се проведе един много специален тест - да се намери машина, на която вървят всичките системи и то с пълните си възможности и да се тества всяка една от тях за всичко, което ни дойде наум .. иначе каквото и да кажем, ще е несериозно ;) И все пак - Solaris е избор, към който бих се присъединил в момента.
А FreeBSD е нормално да ти се струва слабичко, ако правиш сравнението със Solaris, който е пуснат на Sun-ска машина и проблемът въобще не е в BSD-то - смятам, че каквото и да е, щом е пуснато на РС, ще ти се струва несериозно, защото единствената цел, с която Intel са разработили тази архитектура, е да бъде евтина..
Всъщност BSD-то тръгва ли на Sun?
Ама дори и да тръгва, съмнявам се, че може да покаже нещо по-добро от това, което самите Sun правят, ясно е защо.

Кратка сентенция...


Тема Re: Nai dobrata OS na sveta???нови [re: Labrett]  
Автор Mr.Wizard (Магьосник де!)
Публикувано16.05.03 09:55



Dam taka e. Probval sym da ka4a freebsd 4.6 na sun sparc fire 1 i kvo da ti kaja. trygva ama ne upravlqva dobre procesorite vypreki 4e vsi4kite gi izpolzva.
a solaris 8 sym ka4val na pc i vyrvi ama slabi4ko. abe to si iska nekolko procesora i tva si e

Най-голямата грешка на света е да си мислиш че работиш за някой друг !!!


Тема Re: Nai dobrata OS na sveta???нови [re: Mr.Wizard]  
Автор бeзxaбepниk (?!?)
Публикувано16.05.03 11:47



а за true64 и alpha какво ще кажеш



Тема Re: 4akaite 4akaite malkoнови [re: Mr.Wizard]  
Автор jordani ()
Публикувано16.05.03 14:20



Най-добрата ОС за какво ? За област е общо казано. Според мен по-скоро фактор за разделяне е платформата, а не областта. Иначе въпроса по-скоро е System V vs BSD, както е зададен от теб.
Обаче дали *bsd и/или hp-ux/aix/irix/sunos=~solaris са приложими ефективно за мобилен телефон или готварска печка ? Защото гледните точки на системния/мрежовия администратор, програмиста, крайният потребител и инвеститора на даден проект са винаги различни относно най-ефективната ОС.
Този въпрос за най-добрата ОС малко ми прилича като твърдението за portable,platform independent Java - което по скромните ми оценки ама въобще въобще не е вярно - ама се отплеснах...



Тема Re: Nai dobrata OS na sveta???нови [re: бeзxaбepниk]  
Автор Mr.Wizard (Магьосник де!)
Публикувано16.05.03 17:58



Nqmam nikakyv opit. ako moje6 da kaje6 nqkakvi vpevatleniq 6e e perfectno

Най-голямата грешка на света е да си мислиш че работиш за някой друг !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.