Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови  
Автор seo (шматка)
Публикувано09.03.03 04:49



az imam, installera e ujasno bugav :>
inache kato cqlo stafa :P

the lord of destruction


Тема Re: nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови [re: seo]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано09.03.03 11:44



Не съм имал никакви проблеми - инсталерът по нищо не се различава от този на 4.х
Сравнително рядко го ползвам засега, понеже ми е на работната станция, а в момента се занимавам да пиша едни неща под win. Но си инстална всичко без проблеми до KDE3.1 включително и си работи.
Доста ми харесват нововъведенията в ipfw2, но просто не съм имал време да го разглеждам повече.

Кратка сентенция...


Тема Re: nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови [re: Labrett]  
АвторUSER (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 11:13



Ami works well, obache imash problem s niakoi comersialni produkti
versiata za koito e za 4.X ( naprimer antivirus spftware )



Тема Re: nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови [re: Labrett]  
Автор jordani ()
Публикувано31.03.03 13:53



И как точно си инсталира kde 3.1- любопитно ми е ? Ако си го инсталирал през cvsup и после make|portupgrade като вземеш да тестваш ще установиш голяма боза - вЕрвай ми .
Защото не забелязах kde 3.1 да се предлага въобще за 5.0-release. На сайта на freebsd.org за 5.0-release се указва kde 3.0.5 !



Тема Re: nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови [re: jordani]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано01.04.03 02:00



Не ти вервам :)
Ама никак, понеже не само че го инсталирах от /usr/ports/x11/kde3 с make и make install, ами по-късно си го и update-нах от там и не съм имал никакви проблеми. Точно за KDE 3.1 говоря, а на сайта с портовете ports за FreeBSD 5.0 не се update-ва нещо - и аз съм забелязал, че дава доста по-стари версии, отколкото са реално в cvs-а и съответно - в 4.7 листа.

Ако имаше проблем, при инсталирането щеше да блъвне 'warning: port is marked BROKEN' и да си изпее защо

Кратка сентенция...


Тема Re: nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови [re: Labrett]  
Автор jordani ()
Публикувано01.04.03 08:01



А бе и аз си го инсталирах по същия начин това кде 3.1 ама в момента kmail например не ми дава имената на мейл-фолдерите, кде-то ми е в някаква странна група за локализация включваща arabian, brazilian & etc глупости по спомен - това може и мой проблем да някъде да не съм догледа make параметрите ама не би трябвало да го указвам излишно от досегашен опит.
Иначе на cd1 има kde 3.0.5 (или поне на мойто cd с freebsd 5.0-release има това). Не се ъпгрейдва 5.0 през freebsd.org/ports точно защото е release, а не stable.Иначе през cvs с release=cvs всичко е ок, X-а също стана 4.3.0.



Тема Re: nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови [re: jordani]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано01.04.03 11:15



Бе то и 4.7 е release, но ports винаги са current и нямат общо с тия работи,
за другото - знам ли? .. то kde само по себе си е достатъчно омазано, та няма нужда и BSD-то да домазва, но при мен поне няма проблеми

Кратка сентенция...


Тема Re: nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови [re: jordani]  
Автор DarkStar (.)(.)
Публикувано01.04.03 13:00



Мааааалко бъркаш нещата ;)))
1. За всеки един RELEASE_EDI_SI_KAKVO (на което му се вика BRANCH) си има и портове и всичко, които не се променят, освен ако няма излязла някаква бъгня за фиксване. В cvsweb-а ще видиш, че портовете към даден release не се променят (те са freeze-нати както и source-a).
2. Когато си правиш cvs на портовете го прави към "." (точка).
3. Аз съм с CURRENT и KDE 3.1 и нямам никакви проблеми. Ако при тебе излиза нещо (някакви грешки .... и т.н.) обясни по-точно какви са и ще се опитам да help-на ;)))))

FreeBSD will root jOOr phat anus.


Тема Re: nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови [re: seo]  
Автор Satory (Protector)
Публикувано01.04.03 13:13



Ami pri mene - imah malko problemi s boot-a na instalatora ot DMA-to. Disable-nah go i trugna.
Obache kernel conf-a e pulna boza chestno kazano, dva puti mi seg fault-na, na tretia zakrepi. Abe ima kakvo da se zelae, ama vse pak ne e Stable vse oste....



Тема Re: nqkakvi vpechatleniq ot freebsd 5.0-release ?нови [re: DarkStar]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано01.04.03 13:33



Досега пиша че при мен всичко върви идеално..

А за cvs-а - ми то с ЕЙ ТАКИВА БУКВИ си пише че се теглят портовете с таг `.` в handbook-а - никога не съм и опитвал да ги дърпам с таг за release-а - мога само да се downgrade-на така :) Затова казвам, че ports са винаги current - щото съм го прочел на същото това място




... хм УПС
DarkStar, sorry, не видях че отговорът ти не е към мен :))
Тези дни съм адски разсеян..

Редактирано от Labrett на 01.04.03 13:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.