Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 04.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови  
Авторglaurung (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 14:44



zdraveite
nqkoi da dade savet ? V momenta izpolzvam linux za edni neshta koito pishem (fortran i c++)
interesuva me nqkoi moje li da dade mnenie otnosno proizvditelnostta pod razlichni UNIX distribucii na PC - vajnoto e da se podurja SMP - struva li si da se pravqtt opiti za podmqna na Linux-a s cel da izvlechem max proizvoditelnost.Nqmame nujda ot X



Тема Re: UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови [re: glaurung]  
Авторpurist (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 23:19



точно линукс е най-подходящ за таква работа..

любопитно ми е какво точно пишете? нещо научно ли е?



Тема Re: UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови [re: glaurung]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано28.02.03 02:31



Има изписани просто тонове материали със сравнения и обяснения за различните видове UNIX-и, макар и малко трудно да се намират.
Ако наистина те интересува - запаси се с много свободно време и нерви и стартирай от www.bsdtoday.org i www.linuxtoday.org, както разбира се и от Google.com - можеш да потърсиш OS performance benchmark comparison, или нещо подобно. Интересна търсачка в разни технически документации има на
http://citeseer.nj.nec.com/.
Ако не ти се занимава - linux е достатъчно добра система за програмиране, въпреки че не бих бързал да давам заключение че е най-подходяща - по-скоро бих казал, че всичките са еднакво подходящи точно за това. Разликите започват да се виждат когато ги използваш за server приложения. Разликите в производителност се променят толкова често, че просто е безсмислено да се мерят - доста повече зависи от хардуера, отколкото от OS-а на него. При всички положения, ако става въпрос единствено за писане на програми и нищо друго, смяната на linux-а с някакъв unix, вероятно няма да даде достатъчно подобрение, за да си струва труда.

УХ дотук с опитите да бъда обективен. Аз съм фен на FreeBSD и откакто смених linux-a с него, поне веднъж на месец срещам по нещо, което ме кара да се радвам че съм направил това. (Не го направих съвсем доброволно в интерес на истината - сървърът беше важен, а нещо се беше намазало нейде из дебрите на linux-a и се стигаше до рестарт на машината веднъж на две-три седмици, защото й забиваше кода на TCP/IP стека. След няколкомесечна борба накрая взехме решение да опитаме с BSD, вместо да преинсталираме самия Linux - от авантюризъм предполагам). Така че горещо го препоръчвам.

Кратка сентенция...


Тема Re: UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови [re: purist]  
Авторglaurung (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 11:17



da - moje da se nareche nauchno no sushtevremenno si e prilojenie ot koeto shte se izkarvat pari i moje da se klasifcira i kato kritichno prilojenie.vsichko e gotovo i sega testvame proizvoditelnost koqto e ot ogromno znachenie - dosega probvahme pod linux i solaris na edna i sushta mashina s dva Athlon MP procesora - rezultata pod solaris v sravnenie s tozi pod linux e tragichen i tova qvno se dulji na OS-a a ne na prilojenieto , kompilaciqta i optimizaciite



Тема Re: UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови [re: Labrett]  
Авторglaurung (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 11:17



Shte me nakarate da probvam BSD.Mersi mnogo imam NetBSD no ne sum go instaliral - chitav li e ?



Тема Re: UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови [re: glaurung]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано28.02.03 11:36



Всички BSD са читави, просто се развиват в леко различни посоки - това снощи точно го гледах описано с подробностите някъде по www.bsdtoday.com.
NetBSD специализира в съвместимост с максимален брой платформи.

Кратка сентенция...


Тема Re: UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови [re: Labrett]  
Авторglaurung (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 15:48



thanks! tova mi trqbva
linux binary code kak raboti tam mejdu drugoto ? zashtoto shte mi se naloji fda pusna edno dve neshta purvonachalno.Dokolkoto sum chuval suvmestimostta na binary nivo e dobra



Тема Re: UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови [re: glaurung]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано28.02.03 16:11



За NetBSD не зная, понеже не съм го пускал, но на FreeBSD съм подкарвал Sybase ASE SQL от binary-та за linux, както и няколко по-незначителни програмки. Май единствено драйвер от Linux-а не можеш да му сложиш на BSD-то, а може и да може - не съм опитвал.

Кратка сентенция...


Тема Re: UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови [re: glaurung]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано28.02.03 16:18



Пробвай Solaris срещу Linux на Sun-ска машина, да видиш дали ще е по-бавен :)
Solaris е оригинално 64-битова система, оптимизирана за Sun, която кой знае от какъв зор решиха да осакатят, правейки й 32-битова версия неоптимизирана за Intel.. Сам се сещай

Кратка сентенция...


Тема Re: UNIX-i za PC i proizvoditelnostнови [re: Labrett]  
Авторpurist (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 18:23



на еднопроцесорен спарк линукс ще бие соларис. Даже мисля че до 4 процесора се справя по-добре. От четири нагоре вече соларис бие отвсякъде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.