Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 04.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема unixнови  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 00:55



az teparva zapo4vam da se zanimavam s unix. prepora4aite mi niakakva distributzia, koiato e za po-slabi kompjutri(486) i ne zaema mnogo miasto (2-3 MB)
Blagodaria.



Тема Re: unixнови [re: novak]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано15.01.03 04:11



хм
повечето ще ти свършат работа
всъщност кажи-речи всички, които изобщо могат да тръгнат на х86
аз лично ти препоръчвам FreeBSD, защото съм му фен и мнението ми е пристрастно. Другите ако им се изброява - да дават нататък

Кратка сентенция...


Тема Re: unixнови [re: Labrett]  
Автор KByte (Slackware)
Публикувано15.01.03 20:17



Хехе FreeBSD естествено. И аз съм пристрастен.

#SecurityBG @ UniBG www.bhf.host.sk


Тема Re: unixнови [re: KByte]  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 08:44



kakvo ozna4ava sakrashtenieto bsd
ot kade moga da izteglia freebsd
merci



Тема Re: unixнови [re: novak]  
Автор Dodger (kind)
Публикувано16.01.03 09:57



Как си с английския?


От този сайт имаш възможност да избираш и версия на други езици, включително руски (БГ няма ). Има много информация за новаци и напреднали, полезни връзки и както и сам се сещаш пълна информация за дистрибуцията и т.н.

С две думи за FreeBSD... ами наследник на BSD UNIX, версия на UNIX разработвана от Калифорнийскя Университет в Бъркли /* BSD - Berkeley Software Development */. Разпространява се безплатно. Базирана е на U.C. Berkeley's ``4.4BSD-Lite'' release, със някой ``4.4BSD-Lite2'' /* не се притеснявай ако това нищо не ти говори за сега */ подобрения. В момента релейза е 4.7, а утре трябва да излезе 5.0, но ако решиш да се хванеш по-добре си действай с 4.7 поне до излизане на версия 5.2.

Най-важното в работата с UNIX е да четеш, не си мисли, че нещата са интуитивни. Трябва да се чете, а ако не можеш да намериш информация по даден проблем питай тук. Dark Star, KByte и малкото други момчета винаги са насреща. /* не се притеснявай, че са по-малко от линуксчиите, качеството е несравинмо по-добро ;) */

Не е лошо и да започнеш с някаква книжка за начинаещи - тези на O'Raily са доста добри за тази цел:


И не се предавай. ;)



Тема Re: unixнови [re: Dodger]  
Автор KByte (Slackware)
Публикувано17.01.03 11:11



; ; ; ......

#SecurityBG @ UniBG www.bhf.host.sk

Тема Re: unixнови [re: KByte]  
Авторceci_ (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 11:36



ja dajte ideja, kak da si go kacha na laptop s < 2M RAM ?
t.e. na sajta im pishe che im triabwat pone 3 :(



Тема Re: unix [re: KByte]  
Автор KByte (Slackware)
Публикувано20.01.03 20:28



за коя дистрибуция става въпрос?!

#SecurityBG @ UniBG www.bhf.host.sk


Тема Re: unixнови [re: KByte]  
Авторceci_ (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 09:53



ami za freebsd



Тема Re: unixнови [re: Labrett]  
Автор expeler (lame)
Публикувано27.01.03 03:20



Ако не те мързи опиши ми защо ФрееБСД е по *готин "> от другите БДС-та. Защото на мен ми надуваха главата за ОпенБСД, и сега като прочетох постинга ти, се зачудих. Ще ти бъда много благодарен, ако ми помогнеш да реша, защото ми писна вече от около 3-4 месеца съм с Вин98, защо няма да обяснявам, е може ако има интерес ">>>>>.

I wanna read interesting postingz



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.