Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> UNIX
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема FreeBSD 5.0 RC2нови  
Автор DarkStar (.)(.)
Публикувано28.12.02 22:31



Malko kusni4ko ..... no eto go :



Veseli praznici ;)))

FreeBSD will root jOOr phat anus.

Тема Re: FreeBSD 5.0 RC2нови [re: DarkStar]  
АвторSystem V (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 14:39



Инсталира ли го?
Имаш ли впечатления някакви от втория кандидат?
Дай повече инфо. На сайта видях, че са два диска, единият 256М - какво съдържат?

А, и за много години!



Тема Re: FreeBSD 5.0 RC2нови [re: System V]  
Автор DarkStar (.)(.)
Публикувано02.01.03 16:09



За много години ;)))
Не съм го инсталирал още - ще изчакам релийза. Иначе бачкам на CURRENT и за него мога да ти кажа какви са ми впечатленията:
1. Определено е по-бърз от 4-ката. Това е без тунинг. Ако му бутнеш малоците и т.н. става наистина голяма фурия ;)))
2. Много неща има за доизбарване - все още не са приключили с драйверите за основните мрежови инрефейси. Не ми е ясно как ще успеят до 17-ти ...... От друга страна са обявили, че до 5.2 няма да може да се каже, че е наистина STABLE.
3. Почти всичко е променено ... още като го инсталнеш и ти се набижа на очи devfs. Но тожа естествено е най-малкото. Стандартно си е с IPFW2, IP Filter 3.4.29 (не съм поглеждал скоро - може вече да е 3.4.31), X 4.2.1 ... etc. Има надежда да включат и altQ-то ..... или поне така са казали.

Сещаш се, че промените са много - най-добре погледни тук

.

И.

FreeBSD will root jOOr phat anus.

Тема Re: FreeBSD 5.0 RC2 [re: DarkStar]  
АвторSystem V (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 16:20



За много години :))

Благодаря за инфото!

А под CURRENT 4.7 ли се разбира?



Тема Re: FreeBSD 5.0 RC2нови [re: System V]  
Автор DarkStar (.)(.)
Публикувано02.01.03 17:14



Ами те нещата са така:

Има 2 branch-a CURRENT i STABLE (това е малко условно де но ...). Така например 4.x e STABLE, a CURRENT се явява 5. Когато се направи release, излиза и нов branch (напромер за 4.7 е RELENG_4_7), който не се променя, освен ако няма bugfixes и т.н. Самият RELENG_4 представлява FreeBSD 4, което продължава да се развива и работи по него. Но това си е STABLE. CURRENT е това, което се развива в момента и когато стане достатъчно стабилно ще имаме RELENG_5_0 и RELENG_5 (които ще са на същият принцип, описан по-горе). Тогава те ще се водят STABLE, а 6 ще бъде CURRENT.

Справка за състоянието им можеш да видиш тук

.

А по-подробно тук можеш да разбереш и каква е процедурата по която се водят release engeneering team.

И.

FreeBSD will root jOOr phat anus.

Тема :)))нови [re: DarkStar]  
АвторSystem V (Нерегистриран)
Публикувано03.01.03 09:38



Ти да не си съпорт-гай in the real env.? :)))

Толкова изчерпаелен отговор - ти какво каза, че пиеш ;)))



Тема Re: :)))нови [re: System V]  
Автор DarkStar (.)(.)
Публикувано03.01.03 10:03



ХЕХЕ :))
Не съм ... просто ми е мания. Мисля, че *BSD е по-добрата алтернатива в сравнение с Linux (не, че искам да плюя по Linux-а ... но). С удоволствие бих помогнал за по-сериозното навлизане и използване на FreeBSD в България ;))

FreeBSD will root jOOr phat anus.


Тема Re: :)))нови [re: DarkStar]  
АвторSystem V (Нерегистриран)
Публикувано03.01.03 10:19



:)))
Не си единствен, но живеем в крайно комерсиален свят, има един фактори, който "слава богу" съвсем не зависят от специалистите. /любимата ми справка за това е BetaMax-a на Сони, по-добрия VHS ;)) )

Темата е безкрайна и аз ще спра до тук.

Всичко най- ти желая и благодаря! До скоро ;)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.