Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 23.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Богът и нашето невежество нови  
Авторioko (Нерегистриран)
Публикувано03.02.01 23:43



Не бих желал да бъда богохулец нито пък да опровергавам или да налагам
собственото си мнение , но смятам ,че дори и в днешно време е някак
страно да решаваме проблеми и като краен резултат да достигаме до него - Бог .
Трудно ми е да си представя че някой дори от вас при решаване на дадена
ситуация се предават под напора на така сложната материя за нашия неефективен мозък.
По принцип така е било и така ще бъде - в древността хората са смяртали например ,
че огънят е дар от Господ , страхували са се от грамотевици , светкавици природни катаклизми и т.н.
поради липса на знания . Когато се е случвало винаги хората са смятали ,че това е Бог,
които решава да накаже своите простосмъртни чада заради собствените им грешки .
Доста по-късно в наше време ние сме се родили след толкова време,но по-грамотни придобили
основни знания за природата ние виждаме,че хората тогава са имали малко знания и това за
тях е било единственото обяснение.
Какво можем да кажем сега.Винаги съм смятъл ,че спонтаните плитки импулсивни мисли и
взети решения не са никакви сериозни и заангажиращи решения.Искам да кажа ,че бързото достигане на
решенито в следствие на което , като краен резултат на въображаемото уравнение получим Бог или
неговите аналози Създателя , БОГЪТ_ВСЕЛЕНА и тем подобни за мен лично не е никакво решени.
Като послане бих желал да кажа на всички вас от мое име които четат това ,
че ТРЯБВА ДА ТЪРСИМ НЕСТАНДАРТНИ И АЛТЕРНАИВНИ РЕШЕНИЯ .
Когато всички сме били в 1-ви клас сме учили математика . Пресмятали сме елементарни пресмятания.
Казвали са ни че не можем да извадим от от едно две или ( 1-2=няма решение) но това е било само
да осмислим по добре сухия материал . Примерчето което ви дадох се отнася лично за мен -поне
така ми го обесняваха тогава. По късно обаче че това не е така , но това беше след няколко години
По късно трябва да е някъде 9 или 10 клас (не съм запознат с учебния план ) ни казваха , че някой
уравнения нямат решение . Но после разбрах че те също имали решния деф. у-нивя и втори ред и т.н.
Това за "няма решение" не ви ли е познато от някъде ? Моя болен мозък стигна до следното просто
уравнение:
БОГ=БОГЪТ-ВСЕЛЕНА=ВИШИЯ РАЗУМ=НЯМА РЕШЕНИЕ

Като заключение-Богът си е бог, а Науката-Наука.Те имат косвена връзка-при талкуването на
нашата официална история,но бог наука под един покрив - за мен личное е недопустимо.
IOKO



Тема Re: По въпросът за Бог нови [re: ioko]  
Автор Pushachat1 (минаващ)
Публикувано04.02.01 11:43



Виж сега ioko,
Тоталната сила в която аз вярвам и която е наречена Бог ни е оставила да се поравяме сами на Земята, а като умрем някой преценява дали душите ни са достигнали предела на познания ли трябва още да се прераждаме (твой проблем ако не вярваш в преражданията). Тази Тотална сила за различните народи има различни имена (според мен) - Господ, Аллах, Яхве и т.н. са едно и също нещо. Спомни си как и в Библията пише, че "...и разделени бяха народите..."
Толкова по въпроса за Бог. Казано иначе - хем има предопределеност, хем и ние я ковем в известна степен. Чао, до следващия път.



Тема Re: Богът и нашето невежество нови [re: ioko]  
Автор LEO (член)
Публикувано04.02.01 13:52



Йоко,

Ти поставяш един безкрайно труден и в същото време твърде лесен въпрос. Ако търсиш отговора извън себе си, ще ти бъде наистина адски трудно да го намериш.... Виж, ако го търсиш вътре в себе си, сигурно ще успееш...... някога........поне можеш да опиташ........
За мен бог е нещо, което ние още НЕ сме дорасли да разберем. Необходимо ни е още много, много познание..... и много прераждания (както Пушачът казва, ако не вярваш в това, проблемът си е твой).
Примерчето, което даваш, великолепно обяснява това, което искам да ти кажа - сега сме дорасли до "1-2=няма решение". След време можем да проумеем, че числата съвсем не са това, което са.... както и цялата сегашна математика... и цялата наука......
Разбираш ли го - науката е наше дело и тя следва нашето ниво на познания....
А Бог е онова, което все още не разбираш, но усещаш вътре в себе си.......

Be good.....


Тема ZAPO4VAME DA SE RAZHOJDAME PO LED...............нови [re: LEO]  
Автор Дyx (ентусиаст)
Публикувано04.02.01 19:32



I SEGA DA VI KAJA MOETO SKROMNO MNENIE.ISTINATA PREDSTAVLQVA EDNA BEZKRAINA PRAVA OPISVA6TA NQKAKVI TRAEKTORII OKOLO SAMATA SEBESI...I POTOZI NA4IN POGLEDNATA OT VYN ..TQ PREDSTAVLQVA EDNA ABSOLUTNO GLADKA SFERA.....POGLEDNATA OT VYTRE....TQ PREDSTAVLQVA WSEMIRNA WSEOBHWATNA SUBSTANCIQ.....
BOG E CQLATA SPLETNQ OT DEISTVITELNOST KOQTO NE MOJE DA BYDE NAZOVANA TO4NO...TQ E SMESICA OT NEOPISUEMO I NEVIDIMO...SY6TEVREMENNO DEISTVITELNO I DOKAZUEMO FORMOOBRAZIE...
SLEDOVATELNO DA GOVORIM ZA TOVA 6TE E MALKO......DELIKATNO..KATO DA SE RAZHOJDAME PO LED.....
TEMATA E DYLGA I MOJE DA SE ZAPO4NE GOLQMO OBSYJDANE.
I IOKO...I PUSHACHA...I LEO...VIE STE HORA KOITO STE HVANALI NI6KATA NA ISTINATA...I ZA TOBA 6TE VI KAJA,4E ZA MEN STE ISTINSKI VOINI NA SVETLINATA.....A OT DRUGTA STRANA.....E ONOVA IZGARQ6TO VIDIMO...I POTYVA6TO V TYMNITE DEBRI NA ZABLUDATA....NIE JIVEEM V ILUZIQ..I TOVA E SAMO EDNA OT PYRVITE 4ASTI NA NA6ATA BYDE6TA ZADA4A.......



Тема Re: LEOнови [re: LEO]  
Авторioko (Нерегистриран)
Публикувано05.02.01 03:11



Разбирам . Всичко е въпрос на изразяване , но в твоето мнение ме жегна нещо друго : "След време можем да проумеем, че числата съвсем не са това, което са.... както и цялата сегашна математика... и цялата наука....." <---Много съм мислил по това не сме първите които мислят за това. Предполагам че всеки пети човек си го е помислял . Но по въпроса за числата и цялата сегашна матаматика -смятам че не е точно така . СЕГАШНИТА ЧИСЛА И МАТЕМАТИКА са изцяло верни и не подлежат на Критика!Но допускам че е съвсем възможно да бъде сътворен друг математически модел с други особености . Но това не значи ,че старата няма да бъде вярна.С две думи ще има два или повече начина за достигане на една истина- резултатите биха били еднакви . Възможни са предимства !!! Лично смятам ,че това е повече от възможно - пример : При компютърна емулация на движени само на една човешка ръка, ние забелязваме , че движенията са насечени и неизчистени . Каво можем да кажем ако компюръра трябва да смята и за
другата ,краката ,движението на таз , врат. глава ,очи и т.н. Значи човек без да мисли може да извършва и подържа толкова много системи без да "забива" и да се "бъгва " през два часа . Та това са хиляди сложни функции за части от секундата.!!!Очевидно от тук трябва да тръгне всичко .Може би трябва да разберем точно това . Ако трябва да преместим ръката си от една точка до друга нашия мозък пресмята движението и го осъществява като постоянно прави корекция посредсвом своите датчици - очите .Но това става мигновенно , с процесор стотици пъти по-бавен от най - съвремените.Това се отнася и за животните.






Тема Re: LEOнови [re: ioko]  
АвторLEO (Нерегистриран)
Публикувано05.02.01 15:55



Joko,

Уважавам твоето мнение. Не съм математик, въпреки че имам неколцина семестъра висша математика. Логиката на така придобитата ми математична мисъл обаче, ми подсказва да не правя категорични заключения и да не критикувам. Да не говорим, че като не-математик, нямам това право. Аз само казвам, че може, възможно е.... да кажем, теория на вероятностите. Ще ти изпратя материал, който е любопитен, все пак.....Ако искаш на английски, мога веднага, иначе, моля, изчакай.
А биологичният компютър е нещо много голямо, наистина.

Be good.....


Тема Re: Богът и нашето невежество нови [re: ioko]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано05.02.01 19:14



Здрасти, Joko, здравейте и всички останали

.

Всички знаем, че подлежим на еволюиране и с това представите ни се менят (истината ни става друга истина). Тъкмо сега си мислех, че все за това мисля - какво е Бог, какво съм аз, защо съм аз, защо ме има... Сега знаем, че Бог не можем да достигнем с така дадените ни възприемателни органи, но това че се опитваме все пак - това е Бога у нас :)... търси Се и кара нас да Го търсим... Ами това е еволюцията...

Е, нищо ново не казвам... дори не е смислено... но утре ще бъда по в настроение и може да си поприказваме отново...
Харесва ми да ви слушам (чета) наоколо ...

Чао.



Тема Re: Богът и нашето невежество нови [re: ioko]  
Автор Pushachat1 (минаващ)
Публикувано05.02.01 19:46



Бог е в нас. Трябва просто да намрим път към него.



Тема Re: LEOнови [re: LEO]  
Авторioko (Нерегистриран)
Публикувано06.02.01 00:44



И аз съм математик колкото тебе , но това няма значение . За какви матерали става дума по-точно? Моля ! Оточни се !



Тема EDIN LY4EZAREN 4OVEK......EDNA LY4EZARNA NADEJDAнови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Дyx (ентусиаст)
Публикувано06.02.01 17:52



DA I AZ 4ETA....I SI MISLQ...KOGATO 4OVEK SYNUVA SYNI6TA V KOITO TOI E BOG.....DALI NE E NE6TO TVYRDE LO6O....I MI SE STRUVA,4E E GOLQM PROBLEM...EDIN PROSTOSMYRTEN DA VIJDA V SYNI6TATA SI BOJESTVENA SILA S HARAKTER NA VSEMOGY6TIE.....MOJE BI SE RZBOLQVAM...A MOJE BI NE.....NEZNAM...
IOKO ZAHVANA NQKOLKO TEMI....REGISTRIRAI SE ..INTERESEN SYBESEDNIK SI....
LY4EZARNA ..LEO..I DRUGITE..VIE STE PREKRASNI....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.