Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 23.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чувствате ли извънземното в себе си???????  
АвторLEO (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 17:36



Точно в този момент, точно на това място, където сте вие, точно на ВАШЕТО място има извънземно същество, но в друго измерение?! Не вярвате???? Ами четете.......


ЗА ПЛЪТНОСТТА

След като сте в този клуб - значи вие или вярвате, че съществуват извънземни форми на живот, или искате да
повярвате в това, но засега се съмнявате, защото ви липсват доказателства. Или нещо друго. Нека приемем
(без доказателства), че не само съществуват извънземни разумни същества, но такива братя по разум са
посещавали, посещават и ще посещават Земята. Интересно, а как тогава преодоляват огромните космически
пространства, за да ни погостуват? Дали не могат да се придвижват със скорости, по-големи от скоростта на
светлината?
Е, припомнете си строежа на веществата, елементарните частици, разстоянията между тях и тяхното движение.
Няма проблем, даже и да сте ги позабравили. Ето ви едно простичко обяснение на нещата - който иска
по-академично ниво, моля - да порови из дебелите книги или академичните сървъри. Или някъде другаде.

ФИЗИЧНАТА ПЛЪТНОСТ (измерение)
И така, ние, разумните жители на Земята, обитаваме 3-та физична плътност (3-то измерение). Не, не мислете за
триизмерното пространство. Това е объркващо. Да продължим по-нататък. Съществуват обаче и по-високи
плътности - например 4-та плътност. При това обектите от 3-та плътност могат да заемат ЕДНО И СЪЩО
ПРОСТРАНСТВО с обектите от 4-та плътност! Как така? Е, така наречените елементарни частици, както знаете,
трептят (вибрират) с различни честоти. При това, те (при нормални условия) не се сблъскват една с друга, нещо
повече - те не се припознават. Тяхното движение не ги поставя на едно и също място по едно и също време.
Един много груб пример - представете си, че се движите през гора. Когато се движите в гората, блъскате ли се
в дърветата или ги заобикаляте? Всъщност в този пример дърветата в гората са много ПО-ПЛЪТНО разположени
едно до друго, отколкото частиците в пространството. Елементарните частици от 3-та плътност просто
заобикалят елементарните частици от 4-та плътност, точно както вие заобикаляте дърветата или пък водата
заобикаля препятствията по своя път. Молекулите от 3-та плътност и молекулите от 4-та плътност просто се
плъзгат едни покрай други, без да си взаимодействат. Следователно те биха могли да заемат едно и също
пространство по едно и също време. Логично, нали?
Всъщност, попитайте кой да е дълбоко уважаван физик и той ще ви обясни, че пространството по-скоро е
празно, отколкото пълно.
Е, по същата логика една планета (която е изградена от атоми и молекули) може да заема едновременно 3-та и
4-та плътност.

А-а, за това как се придвижват извънземните разумни същества. Ами, да предположим, че използват различните
плътности?! Представете си, че си резервират вибрационната плътност, в която искат да отидат, и след това
отиват в нея. Защо пък не - искате да отидете някъде, където е населено - резервирате си място в хотел и
отивате спокойно, защото сте си РЕЗЕРВИРАЛИ мястото. Знам, че онези, които мислят по-комплексно,
по-усложнено, ще ме обвинят в елементарност. Но не могат да ме оборят. Ако извънземните трябва да отидат в
плътност, която е заета (населена), това се постига, като си осигуряват безопасно и сигурно придвижване,
"замразявайки" обектите в резервираната област, за да няма молекулно движение. Поемете си дълбоко дъх! Не е
ли равнозначно на смърт? Семената в почвата умират ли, ако известно време не поемат хранителни вещества от
почвата, защото последните са замръзнали (или замразени) за известно време?
След като обектите в резервираната област са "замразени", те биват преместени в плътността, от която идват
извънземните (например 4-та) все още в "замразено" състояние. Приемателният "пункт" там всъщност е вакуум,
за да се минимизират сблъсъците между молекулите. След като "замразените" обекти са там, извънземните се
придвижват в плътността, която е тяхната цел (например 3-та), като заобикалят всеки обект от тази плътност, и
после бързо връщат тези обекти по местата им, "размразявайки" ги.

ПО-БЪРЗО ОТ СВЕТЛИНАТА
Възможно ли е това? Съществува ли субсветлинна скорост? И въобще - в състояние ли сме да проумеем тази
материя и да проникнем в неща, в които само един гений би могъл да проникне? Със сигурност не. Ние сме
обикновени хора. При това нещата не са такива, каквито ни изглеждат. Междузвездните пътувания се
извършват в различни плътности. Ние смятаме, че скоростта на светлината е най-високата възможна скорост.
Добре, но може би това е валидно само за 3-та плътност?! Какво ще отговорите, ако някой ви каже, че това не
е така в 4-та плътност и че там скоростта на светлината е около 17 пъти по-висока? Ще му поискате да ви го
докаже? Ами отидете в 4-та плътност и ще се убедите.
И все пак, как пътуват извънземните? Нашите понятия за мерни единици за разстояние (светлинни години) и
въобще, всичко, което касае разстоянието като такова - не могат да обяснят нещата. Съществува квантов скок
в скоростта на придвижване за всеки скок от една плътност в друга. Със сигурност ще го проумеем един ден.
Даже ще го почувстваме. А може би съществуват и други начини за придвижване през пространството? Колкото
и надълбоко във Вселената да сме проникнали с нашите уреди, може би това са само съседите? А по-нататък?

СЪВМЕСТНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ

Могат ли същества от 3-та и от 4-та плътност да обитават едно и също пространство в едно и също време? Да,
и точно това се получава. Как е възможно? Всъщност тези същества не се виждат едни други, защото
молекулната структура на съществото от 4-та плътност се движи (вибрира) по-бързо от тази на другото
същество.
Точно това се получава, когато извънземните контактуват с хората. Хората просто не ги виждат. По същия
начин хората не виждат и извънземните кораби в нашата атмосфера. Когато те желаят да бъдат видими за нас,
те просто минават в 3-та плътност, ние ги виждаме за кратко и после те пак изчезват (в 4-та плътност). Точно
както и извънземните същества. Минаване през стените? Че то е много просто.
Всъщност, почти без изключения, всички разумни форми на живот, посещаващи Земята, са от 4-та плътност.
Има и същества от по-високи плътности, но когато те контактуват с хората, те го правят подобно на тези от
4-та плътност.

Обаче пространството може да се заема по едно и също време от същества от няколко, а не само от две
плътности. Просто различни плътности означава, че на едно и също място в пространството могат да
съществуват няколко реалности (да кажем, паралелни светове). Както обясних малко по-горе - по-висока
вибрационна скорост на частиците. Ако някой би могъл да се придвижи бързо през плътностите, заемащи едно и
също пространство, би могъл да види любопитни неща - например първо, един земен човек, работещ в поле
(3-та плътност), след това един извънземен, разхождащ се из гора (4-та плътност), а в 5-та плътност например,
нещо съвсем друго. Почти невероятно, нали?
Въпросът за плътността е страшно объркващ. Ние сме свикнали да мислим за материята и енергията като за
дискретни и отделни неща. Материята не може да бъде енергия и обратно. Добре, че се появи Айнщайн, за да
разбърка понятията ни. И разбира се, след това, след дълга и мъчителна агония, накрая приехме неговите идеи
за реалността. Приехме неделимостта на енергия и материя. Разбирането за плътността също е един такъв
квантов скок на концепсията. Това обаче са въпроси, затрудняващи даже учените, а какво остава за нас,
обикновените земляни. Ако не ги разбираме, можем или да се доверим и да повярваме, или да не се доверим и
да не повярваме. Да искаме доказателства, е глупаво. Не можеш да искаш доказателство за нещо, което не
разбираш. Дори и да го получиш, как ще се убедиш, че това е доказателството, след като не го разбираш?
Да живее плътността!



Тема Отг: Чувствате ли извънземното в себе си???????нови [re: LEO]  
АвторKro (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 18:45



Dobre kazano....kato se ima v predvid,ch izmerenijata sa tvarde mnogo!!!Bravo na teb!!!!



Тема Отг: Чувствате ли извънземното в себе си???????нови [re: Kro]  
АвторLEO (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 20:30



Do Kro: Hi, blagodaria!
Kakvo zna4i "tvarde mnogo izmerenia"? Dai mi idea? Ot dadeno izmerenie natatak (da kajem 7-mo) preminava6 v sverlinna forma?!?



Тема Отг: Чувствате ли извънземното в себе си???????нови [re: LEO]  
АвторDuh (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 08:00



Da otdavana...no .....kolko drugi neshat oshte ni predstoi da chuem....prosto e nujno da izchakame..



Тема Отг: Чувствате ли извънземното в себе си???????нови [re: Duh]  
АвторLEO (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 13:21



Gospodi, naistina ni predstoqt mnogo ne6ta...



Тема Отг: Ами белезите...нови [re: LEO]  
АвторМаркишки (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 14:37



за присъствието на обект, дошъл например от 4-та плътност в 3-та? Аз когато ходя в гората виждам дърветата пред себе си и затова не се блъскам в тях, а как бих видял един обект - гостенин, дошъл при нас, за да му кажа "добър ден"?:)) И защо тогава ежедневно не ги виждаме - толкова ли рядко те прескачат насам или не им обръщаме внимание:))

Тълкуването ти между другото е интересно... само дето някои понятия излизат извън човешките представи.... пък това би било в реда на нещата предполагам!



Тема Отг: Ами белезите...нови [re: Маркишки]  
АвторKro (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 17:00



Eh....nekompetentnost!!!!Triizmerna dushico.....te sa izvan tvoja svjat...kakto ti si izvan dvuizmernija!!!!!



Тема Смешно ми е, нови [re: LEO]  
Авторvalsodar (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 21:04



много ми е смешно наистина, защото до към десетата си година се съмнявах дали съм със "земен" произход. Някак си се чувствах "извънземен". После, ... станах тухла в стената, един напълно "земен" човек ... до момента в който започнах да си задавам въпроси за които земната наука нямаше отговори или ако даваше нещо като отговор, то той изобщо не ме задоволяваше.
Сега се чувствам "ни риба ни рак", хем някак си извънземен опознавайки света в себе си, хем напълно земен опитвайки се да разрешавам житейските си проблеми.
Чувствате ли земното в себе си, бре хора?



Тема Отг: Смешно ми е, .....да Валсодарнови [re: valsodar]  
АвторDuh (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 21:22



Не се чувствам Земен.....но житейските драми и събития се опитват ежесекундно да ме принудят да повярвам вобратното...Аз съм Земен и ще се боря за това си право още малко време......докато физическата ми визия се изтрие от лицето на.....малката ни Планета



Тема Отг: Смешно ми е, нови [re: valsodar]  
АвторLEO (Нерегистриран)
Публикувано30.11.00 13:38



Да, разбира се, че го чувствам. Аз съм съвсем земен човек. Но точно земното ме кара да мисля за всички онези други "човеци"...И защо не? Много хора обичат контактите с други хора - защо да не разширим обхвата на контактите?????




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.