|
Тема
|
Наблюдение на вероятно НЛО 14.07.2022
|
|
Автор |
FlLERO99 (оптически пост ) |
Публикувано | 16.07.22 09:08 |
|
Привечер на 14ти юли 2022ра по време на редовно наблюдение в София квартал Бояна с бинокъл Nikon 7x50 Aculon към 20.34 часа наблюдавах подозрителен обект.Докато наблюдавам пътнически самолет през бинокъла високо в небето не много далеч от зенита леко в южна посока случайно мернах нещо като звезда което вероятно наистина е звезда която се е показала около залез Слънце.Докато наблюдавам тази звезда в зрителното поле на бинокъла влезе зеленика на цвят сфера, не много малка на размер която летеше от изток на запад.Скоростта на движението й беше твърде бърза за балон носен от въздушните течения.Наблюдавах я малко време през която тя освен да лети в западна посока не е извършвала други движения като завои или спиране.Твърде вероятно е това да е било НЛО.
| |
Тема
|
Re: Наблюдение на вероятно НЛО 14.07.2022
[re: FlLERO99]
|
|
Автор |
zizoUFO (skywatcher ) |
Публикувано | 21.07.22 16:10 |
|
Абсолютно е възможно. Ние сравняваме нещата със самолети и сателити с една дума правим подбор сравнен с технологиите които познаваме и така правим сравнение дали обектите са човешка изработка или не. Но това не значи , че НЛО не може да се движи в права линия.
| |
Тема
|
Re: Наблюдение на вероятно НЛО 14.07.2022
[re: zizoUFO]
|
|
Автор |
FlLERO99 (оптически пост ) |
Публикувано | 21.07.22 22:30 |
|
НЛО може да се движи в небето в права линия хиляди километри.Трябва да наблягам повече на бинокли с много широко зрително поле поне 8 ъглови градуса защото с тях вероятността от засичане на НЛО много нараства и през деня и през нощта също.А големите бинокли колкото и да са силни, не знам да се продава бинокъл по голям от 30х110 на Хелиос който струва някъде към 2 бона и не се знае кой може да го достави и как стоят нещата с връщането му при дефект.
| |
Тема
|
Re: Наблюдение на вероятно НЛО 14.07.2022
[re: FlLERO99]
|
|
Автор |
zizoUFO (skywatcher ) |
Публикувано | 29.07.22 17:50 |
|
Ами , като цяло е доста ефективно. Въпросът е с колко увеличение и резолюция. Но 8 градуса за вечерно е доста добре и за дневно също. За колко увеличение говорим за такъв бинокъл? Уредът е доста добър за относително близки НЛО. Хелиоса е перфектен сигурно , но да, сложно е гаранции, ремонт и доставка.
| |
Тема
|
Re: Наблюдение на вероятно НЛО 14.07.2022
[re: zizoUFO]
|
|
Автор |
FlLERO99 (оптически пост ) |
Публикувано | 29.07.22 22:05 |
|
Olympus 8x40 S има 8,2 ъглови градуса зрително поле, това е нов модел.За ремонт на Helios не знам, но този бинокъл 30х110 тежи вероятно към 8 кг, струва около 2 бона и трябва видеостатив с товароносимост поне 9 кг който може да струва и над 1200 лева.Такъв бинокъл не може да бъде транспортиран извън имота до наблюдателна площадка без кола.
| |
|
|
|
|