Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 03.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сащ създава група за разследване на НЛО  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано23.08.20 20:52



Здравейте колеги ,

Вече нещата станаха официални , а сега вече съвсем сериозни.
Реално най - вероятно тези групи ги е имало и преди просто сега са решили това да стане публично достояние (мое мнение).

- Статия.

Самият въпрос сами ли сме трябва да призная от своя гледна точка , че ме дразни имайки в предвид колко терабайта са ми минали през ръцете и , както обичам да казвам в Млечния път има ‎100 – 400 млрд. звезди , а в Андромеда са: Звезди: 1 трилион - принципно тук - таме се твърди за 400 - 450 млрд. звезди.
Самият Хъбъл телескоп е открил цитирам : "Subsequent sensitive observations such as Hubble's Ultra Deep Field revealed a myriad of faint galaxies. This led to an estimate that the observable universe contained about 200 billion galaxies" - 200,000,000,000 БРОЯ ГАЛАКТИКИ !

Редактирано от zizoUFO на 19.08.20 14:57.



Тема Re: Сащ създава група за разследване на НЛОнови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано19.08.20 15:21



Или казано по друг начин :


- Light year = 1 година със скоростта на светлина = 299 792 458 m / s. и кой знае какво още има...



Тема Re: Сащ създава група за разследване на НЛОнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано19.08.20 15:54



Първия сериозен проект в тази насока е бил проект "Синя книга" за разследване на НЛО в САЩ и известна роля в него играе Алън Хайнек който е астроном, професор и уфолог.Този проект е съществувал от 1952ра до 1970та когато е закрит и в него едва 2-3% от описаните случаи не са намерили разумно конвенционално обяснение.Но има една съществена подробност, че в днешно време края на 10те години и началото на 20те на 21 век НЛО активността е несравнимо по-голяма отколкото през предишните десетилетия особено 90те години и периодът 1999-2016та.Особено периодът на двехилядните години над и около София появите на НЛО бяха твърде малко.

Колкото до Вселената учени за установили, че нейния размер е поне 100 милиарда светлинни години, а може би даже и двойно по-голяма 200 милиарда светлинни години и голяма част от галактиките и звездите изобщо не са видими от Земята с нищо.



Тема Re: Сащ създава група за разследване на НЛОнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано19.08.20 17:57



Да проект "Синя книга", ами уж до колкото казват май е имало такъв проект.
Този , който са взели от Наса е бил Германец - изобретил томната бомба/ или хвърлил такава , ако може да се има доверие на това , но добива смисъл понеже доста учени от Германия са взети от американците след втората световна война.

Ако не са на САЩ и Русия , то значи НЛО се е увеличило доста с годините.

За Вселената да - това е нещо което за сега няма как с тези технологии да открием дали има край.
Може би телескопът , който е доста по силен от Хъбъл (2.5 метра) - Джеймс (6.5 метра)ще покаже мноого повече в предвид , че апреатурата му доставя 95260 (Хъбъл) пъти , колкото човешко око в сравнение с 643957 (Джеймс) пъти колкото човешко око - според един калкулатор за телескопи - без да смятаме тяхните централни обструкции.

Редактирано от zizoUFO на 19.08.20 17:58.



Тема Re: Сащ създава група за разследване на НЛОнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано19.08.20 18:20



Проекта "Синя книга" съществувал между 1952ра и закрит през 1970та със сигурност е съществувал и е бил официален.

Бащата на атомната бомба е Айнщайн и тя се създава в рамките на проекта "Манхатън" в САЩ.Всъщност проекта е английски и носи кодовото име "Проект радиолампови сплави"(Източник на информацията книгата "КГБ-Поглед отвътре" част 1 на бившите шпиони Кистофър Андрю и Олег Гордиевски) като се е предвиждало да се създаде "изключително мощно военно оръжие".Германската атомна бомба ако изобщо е съществувала представлява нещо съвсем различно.През 1945та година 100 грама свръхобогатен плутонии в решетъчна структура с парафин и като е гръмнала тази вероятно първа атомна бомба е избила всички лагерници в диаметър от 600 метра(Източник книгата "СС-Братството на Камбаната" на Джоуфер Фарел).Всъщност една или две атомни бомби не могат да обърнат войната в полза на Хитлер нито през 1944та, нито през 1945та.Американците са направили едно изследване през 50те години за евентуална ядрена война срещу СССР и са установили, че руснаците ще си възстановят и запазят инфраструктурата даже и след 300 атомни удара.Аз не споделям това виждане в никакъв случай и мисля, че през 1945та 25-30 атомни бомби срещу СССР биха го извадили извън войната.Но такова количество атомни бомби никой тогава не е могъл да конструира.

Най-големия германски учен който е избягал в Америка след края на Втората световна е офицер от СС Вернер Фон Браун който конструира ракетите от серията "Сатурн" с които американците кацат многократно на Луната в периода юли 1969та-1972ра.Всъщност германските изобретение през периода на националсоциалистите 1933та-1945та са многобройни и много повече отколкото хората предполагат.Мога да изброя само някои от тях като първия съвременен танк Пантерата Панцер 5, първия хеликоптер, телевизията, първата крилата ракета Фау-1, първата балистична ракета Фау-2 която е и първия човешки обект достигнал до космоса, първия автомат СТГ.44, вакумните бомби най-вероятно са германско изобретение, първия оперативен реактивен изтребител Ме-262, първия ракетен самолет Ме-163, първия реактивен бомбардовач Арадо 234 <Блитц>и още много други изобретения включително първото масирано въвеждане на радиото за пропагандата на националсоциалистите.

Голяма част от тези НЛО които наблюдавам над София от юни 2017та насам не могат да имат нищо общо нито с американци, нито с руснаци и даже нямат вид на извънземни апарати космически кораби или сонди.Просто не знам какво се случва в небето и не мога да изляза с адекватно становище.

Чел съм относно телескопа Хъбъл и всякакви орбитални телескопи, че горе в космоса е много по-ефективно да се наблюдава с телескоп защото няма атмосфера която да пречи.



Тема Re: САЩ създава група за разследване на НЛОнови [re: zizoUFO]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано19.08.20 20:39



И аз щях да пусна тема за тази новина, но си помислих - те и досега са имали групи за разследване на НЛО. И крият всичко от хората. Предполагам, че ще продължат да крият. Така че, къде е новото?


Ако някой ги задължи да не крият от обществеността, е друг въпрос. Но засега май няма такова нещо.




Тема Re: Сащ създава група за разследване на НЛОнови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано20.08.20 05:46



> Колкото до Вселената учени за установили, че нейния размер е поне 100 милиарда светлинни години, а може би даже и двойно по-голяма 200 милиарда светлинни години и голяма част от галактиките и звездите изобщо не са видими от Земята с нищо.

След като не са видими как са ги установили тези галактики че са на разстояние 100 милиарда светлинни години от нас?

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Сащ създава група за разследване на НЛОнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано20.08.20 08:59



Да точно Вернер Фон Браун. Ами явно нещо съм объркал за атомната бомба.
Излиза ,че е имало доста разработки.

Бях чел някъде ,че формулата е U235 уран + неутрон/електрон. Явно са имали в предвид наистина плутонии за самото обогатяване.

Да доста странни апарати има, но ако те използват гравитационни двигатели и имат поле около себе си биха могли да имат всякаква форма - дори да не е аеродинамична.

Да няма атмосвера и мръсотия във въздуха , понеже там няма въздух и мисля , че няма и светлинно замърсяване.



Тема Re: САЩ създава група за разследване на НЛОнови [re: Luchezara]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано20.08.20 09:03



Да , абсолютно и според мен са имали и ще имат.
Единственото радостно в случая е че поне е официялно и хората които се съмняват в съществуването на НЛО ще могат да си зададат някои въпроси около тази тема и върху тяхното възприятие и нещата които те са отхвърляли и са смятали ,че са невъзможни.
Да за съжаление най - големите и важни неща почти не стигат до масите от хора и обществеността.



Тема Re:нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано20.08.20 10:21



Предполагам, че с изчисления. Математиката е такава наука, която разкрива някои от невидимите неща. Ти, разбира се, го знаеш, защото това се учи в 3 клас, а ти си програмист, доколкото знам. Просто, може би, не си го съобразил.

Ако следващия ти въпрос е, как са го изчислили, то трябва да се поровиш в съответната литература.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.