Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 25.04.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано02.02.20 18:45



Номер 15 ми прилича на сребриста топка, тоест същия тип НЛО който наблюдавам още от февруари 1991ва над София.Би трябвало да е с диаметър около 6 метра и лети от ниски височини под 1 км на повърхността чак до космоса до орбита.В тубата мернах преди години един видеоклип със заснето такова НЛО много близо до спътник.



Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано02.02.20 18:59



Благодаря много.

Във видеото се вижда ,че самолетът е на горе-долу 2-5 километра от мен. Снимах го в далечината на 45 градуса височина от мен.



Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано02.02.20 19:09



Има начин да се определят точните разстояния до самолетите без да се използват виртуални радари.Просто турбините отпред са около 2 метра в диаметър, а на 1000 метра пряка дистанция човешкото око не може да види в детайл обект по-малък от 120 сантиметра.Така ако виждаш турбините на пътнически самолет като най-малък обект който изобщо можеш да видиш той е около 1600 метра от теб.Ако виждаш това през бинокъл 10х той е на 16 км от теб.Този размер диаметър на турбините важи за повечето пътнически самолети особено тези на Еърбус вероятно без А-380.



Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано02.02.20 19:16



Ами нямам представа , но е на 35x - 40x увеличение. Фокусното разстояние е 400 мм с окуляр 10 мм. Криво - ляво математически е x40 увеличението. Но нали там зависят видими ъглови градуси и т.н. и (със 66 градусов окуляр и ..) затова става по - трудно изчислението.
Но иначе сега ще разгледам. Значи , да ами едва му виждам турбините на клипът , но самолетът си се вижда трудна сметка , като цяло :)



Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано02.02.20 19:20



Фокусно разстояние 400 мм делено на 10 мм окуляр прави точно 40х.Няма друго изчисление, това е формулата.Но самата снимка нейния мащаб в интернет-форума и зрителния захват на окуляра заедно с цялата оптична система на телескопа лесно могат да излъжат всеки относно разстоянието и размера на обекта.



Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано02.02.20 19:38



Точно така си е.
Затова споменах някои конкретни параметри , но все пак обектът може да не изглежда със точното увеличение.



Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано02.02.20 19:54



По принцип когато се гледа през бинокъл или телескоп особено самолети се създава зрителна илюзия, че те се намират на много по-голямо разстояние.

Колкото е увеличението, толкова е и приближението, няма разлика, няма допълнителни коефициенти.Това се доказва с формула и отделно от това преди много време направих аналогичен експеримент като наблюдавах един блок през оптика и записах на колко метра се намира видим от мен през зрителната тръба и после отидох до блока с кола, застанах на същия метраж и го видях по абсолютно същия начин.



Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано02.02.20 20:37



Така си е. Формулата си е такава.
Да кажем принципно независимо от фокусното разтояние увеличението си е увеличение. С разликата обаче ,че в един мак ц90 ще има crop factor - то няма да е точно кроп , защото това зависи от фокусното разстрояние. Добре по-лесно е, ако един кратер с x200 (на 300 е по- тегаво , но е пример) увеличение се гледа през моят по-слаб рефрактор 60/400 F 6.6 (focal ratio ) със увеличение x200 ще се види кратерът и от страни стените и след тях , но образът няма да е колкова концентриран, защото има фокусно разстояние 400мм. и ще даде повече ъглови градуси , като видимост, ако обаче този същият кратер със x 200 увеличение го наблюдаваме с Мак Ц 90 ще получим по- добър изглед и по-концентриран , но няма да виждаме стените на кратерът примерно (ще е по-приближено визуално), заради това ,че има фокусно разстояние 1250 мм , което е F 13.8. Другият ми рефрактор 100/800 F 7.69 ще е някъде по средата - по към малкият рефрактор. Там да кажем ще се вижда само до стените на кратера. Нютонът ми 200/1000 F 5.12(195мм. илюминация , но пак) ще се вижда повече от т.е. ще се виждат стените и още по-настрани от тях отколко при малкият рефрактор, защото е с 1000мм фокусно.
Рефрактор - f 6.6 , 7.69 и рефлектор f 5.12 и мак 13.8.
Макът ще даде максимално контрастно изображение и макс детайли за сметка на ъгловите градуси. Нютонът ще даде най-широко зрително поле , за сметка на детайлите и контрастът.

Пфф много сложно го направих това сравнение , но да общо взето.

Реалността обаче е ,че набичих един Ц 90 на над 600 увеличение на Луната и нямаше проблем ! С разликата ,че имаше flock в окуляра. Flock - велур за по - добър контраст на изображението.



Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано02.02.20 20:57



По принцип коефициентите за максимално увеличение при рефракторите са х1,5 от апертурата и за рефлекторите х2 от апертурата.Така ако един 70 мм рефрактор максималното му увеличение стига да е нормален обектива е 105х, то един 70 мм рефлектор максималното му увеличение ще е 140х.Ц90 МАК с огледало 90 мм и f=1250 мм на теория може да вдигне 180х, но аз съм го пробвал на такова увеличение по наземна цел и изображението не струва.Забелязал съм, че и при рефрактори и при рефлектори не трябва да се използват увеличения които правят изходния лъч по-малко от 1 мм.Това означава, че качеството на 60 мм ти рефрактор ще пада много на увеличения над 60х, а на 100 мм ти рефрактор ще пада много на увеличения над 100х.Колкото до контраста и детайлността на максутов-касегрен телескопите това е изключително важно условие за качественото наблюдение на всякакви въздушни и космически цели като самолети, спътници, НЛО.Нютонът идва огромен, обемен и трудно подвижен за следене на бързи обекти по небосвода.



Тема Re: Ufo Research Part 2нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано02.02.20 21:38



Принципно съм съгласен. Да кажем при рефракторът можех да бича доста увеличение , докъто при рефлекторът не можех , защото имах 30% обструкция (70 mm. от сорта) вторично огледало и едвам виждах поясите на Юпитер. Когато смених този ужас с 41 мм вторично огледало с 95% илюминация на първичното огледало тогава се оптрищи силата му, но трябваше да преработя изцяло оптичната му система и фокусерът и .. ужас.

Абсолютно да, неудобен до безобразие е нютонът. За всяко наблюдение на НЛО е най - добре голям контраст на изображението.
За сега аз ползвам малкият рефрактор 60/400. Важен е и обемът. Аз не бих могъл да следя обекти в небето с 100/800 рефрактор, защото тежи по- малко от 3 кила, но е дълъг 80 см. и е ужас. Маковете и касегрейните са най-добрите за НЛО. Шмит касегрейните обаче имат огромна обструкция.
За наблюдения трябва силна , но лека оптика и да не е дълга , защото това също я прави тромава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.