Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 19.05.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99Модератор (ELINT)
Публикувано22.08.19 13:07



Точно така, много правилно мнение си написал!През 60те-70те е научно доказано, че процесор с по-голяма тактова честота от 220 мегахерца не може да се направи.Сега повечето обикновени лаптопи за под 1000 лева бройката имат процесори с тактова честота над 2 гигахерца.По същия начин ако сега е доказано, че скоростта на светлината не може да се премине, то след 200-300 години ще се докаже обратното.Въпреки това аз съм скептик, че някога човечеството ще полети към звездите с надсветлинна скорост.



Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано22.08.19 15:51



Не, според каквото съм прочел скоростта на светлината е универсален лимит за всичко, което има маса. Има хипотеза за наличието на тахиони, които се движат винаги с надсветлинна скорост и биха могли да се ползват за изпращането на по-бързи от светлината сигнали, но все още не са намерени експериментални доказателства за съществуването на такива частици.

При всички положения космическите апарати не са изградени от тахиони и по тази причина няма как да се движат по-бързо от светлината.

Аз разглеждам Вселената като безкрайно голямо пространство (което няма маса), в което се съдържа крайно количество материя (която има маса), образуваща планетите, черните дупки и всичко останало, и допускам, че Големият взрив е циклично явление, причиняващо се от взаимното поглъщане на свръхмасивните черни дупки. Не вярвам в безкрайно многото възможности и мисля, че единственият резултат от контакт на космически кораб с черна дупка би бил неговата незабавна и безвъзвратна анихилация.





Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано22.08.19 16:38



Не знаех, че съществуват самолети с водороден двигател, камо ли от толкова отдавна... Доколкото разбрах, става дума за Ту-155, който е първият в света (1988) експериментален самолет, работещ на течен водород. В такъв случай изглежда, че редовното пътническо въздухоплаване не е пряко застрашено от глобалното изчерпване на нефта, освен ако не се окаже, че индустриалната база, на която самолетостроенето почива, зависи изцяло от неговата наличност.

Със сигурност веднъж свършат ли петрола, въглищата и газта, можем да изпратим съвременния начин на живот в миналото.

Това е много добре за Русия защото тя е богата на природни ресурси които ще продава все по-скъпо на лакомия и алчен запад и така има надежда да провали глобализацията.

Жалко, че нашите природни залежи са незначителни всравнение с тези на Великата руска мечка.

Според един приятел, относнителният икономически възход на България в момента се дължи на неуморното добиване на въглища и употребата им за производството на ток, който после се продава на Турция. Ако това е така, значи е особено важно натрупаното богатство да се инвестира в строежа на втората атомна електроцентрала АЕЦ Белене, за да може един ден, след като въглищните залежи бъдат изчерпани, да имаме нов източник на електроенергия, който да поеме щафетата.





Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99Модератор (ELINT)
Публикувано22.08.19 18:08



Самолета видимо беше ТУ-154 и явно е модификация.

В отговор на:

Със сигурност веднъж свършат ли петрола, въглищата и газта, можем да изпратим съвременния начин на живот в миналото.




Аз мисля че през последните 50 години сме в златен период на човечеството който рано или късно ще свърши.На мнение съм, че конкретно 70те, особено 80те и донякъде 90те бяха възможно най-добрите години на човешката цивилизация и не случай тогава се направиха толкова много велики постижения като кацането на Луната, персоналните компютри, интернетът който се комерсиализира в САЩ през 1995та.


В отговор на:

Жалко, че нашите природни залежи са незначителни всравнение с тези на Великата руска мечка.

Според един приятел, относнителният икономически възход на България в момента се дължи на неуморното добиване на въглища и употребата им за производството на ток, който после се продава на Турция. Ако това е така, значи е особено важно натрупаното богатство да се инвестира в строежа на втората атомна електроцентрала АЕЦ Белене, за да може един ден, след като въглищните залежи бъдат изчерпани, да имаме нов източник на електроенергия, който да поеме щафетата.




В Русия има не повече от 80 минерални извора, в България те са над 800.В бъдеще водата ще е изключително ценен ресурс.

Относителния икономически възход на България е фалшиф защото се основава на непрекъснато теглене на заеми.Ако на 10ти ноември 1989та външния дълг на България беше 8-9 милиарда долара, то сега в момента през 2019та почти 30 години по-късно той е 33 милиарда евро.А колкото до строежът на АЕЦ-Белене самия Бойко Борисов каза по телевизията, че ако не построим тази централа ще се наложи да внасяме ток който ще е 33 пъти по-скъп отколкото досегашния.Отгоре на всичко от 2030та ще се произвеждат само електрически коли и без нова атомна централа България загива.В същото време цената на една АЕЦ-Белене напълно готова до ключ се върти някъде около 25 милиарда евро, а българската държава не може да отдели повече от 10 милиарда евро.



Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99Модератор (ELINT)
Публикувано22.08.19 18:16



Точно такава теория имат някой астрофизици, че Големия взрив е циклично явление.Но за да бъде такова циклично явление трябва в космоса да има достатъчен брой масивни черни дупки които да събират обратно материята.Има и друга теория, че нашата Вселена се намира вътре в черна дупка.Впрочем Вселената се разширява с нарастваща скорост което учените засега не могат да обяснят.Възрастта на Вселената ако не ме лъже паметта е десетина милиарда години и не й остават повече от 18 милиарда години.На обем тя е голяма между 100 и 200 милиарда светлинни години и има колосални пространства в нея който не са видими от Земята с никакви телескопи.Пак според учените ако не се стигне до ново свиване материята ще се разпадне на енергия и космоса ще представлява само празно черно пространство пълно с ренгенови лъчи.Неутриното което се излъчва от Слънцето на определени минути било едно от доказателствата в подкрепа на тази теория.



Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.08.19 09:28



То и аз съм скептик, но си мисля, че Вселената съдържа твърде много тайни и парадокси в себе си.





Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.08.19 09:30



Има логика в периодичния Голям взрив - щото накрая само черни дупки ще останат, които в края на краищата поради естеството си ще се обединят в една свръхплътна маса... после нямам идея защо би избухнала...





Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано23.08.19 18:27



Може би материята има някаква критична маса, при която свръхплътната маса експлодира в Голям взрив подобно на атомна експлозия, не знам. Възможно е и да не е циклично явление, а крайната съдба на Вселената да е

. Никога няма да разберем със сигурност.





Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: HUMANlZER]  
Автор Bubu i (непознат)
Публикувано23.08.19 22:25



От там ще ни наблюдават без проблем нас земляните и без това сме им на една ръка разстояние, аз започвам да мисля, че ние земляните изоставаме...колко години вече и нищо не правят , кога ще се ходи до Марс, ами другите планети, ами галактики, нещо земляните мързелуваме





Тема Re: НЛО на Луната.нови [re: Bubu i]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано23.08.19 23:17



кога ще се ходи до Марс

Ами иди ти.



Дотам само в едната посока е около 7 месеца и пътят ти ще опише нещо такова:



Лилавата точка е космическото корабче, а зелената точка е там, където ще се ходи. Не е ясно как точно ще кацнеш безопасно и как аджеба после ще се върнеш обратно до Земята, но идеята ти не е лоша.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.