Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 28.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Добро утро  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.16 09:35



Няма страшно, корабът потъва нормално.




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано30.03.16 09:58



хубаво решение ... време беше да разшириш пространството около себе си

Добро утро!



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор FlLERO99Модератор (призрак фашизма)
Публикувано30.03.16 10:03



Здравей Пътник, радвам се да те видя!

Относно линкът мнението ми за инженер Стамен Стаменов е че той има склонност към преувеличения както и почти всеки уфолог де.



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано30.03.16 13:18



добър ден


тук ли ще денуваме

като шлейф където ме доведе носителя Му - там и аз
здрасти Файл



Тема Re: Добро утронови [re: FlLERO99]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано30.03.16 17:51



Стамен Стаменов


Лаладжия е тоз Стаменов. Но етера, полето на Хигс, ако излезне разумно, мож да се очаква всичко от него. Няма единен Бог, както има хоризонт на събитията, има и хоризонт на боговете, йерархически мащабирали се, като матрьошки един в друг, и всеки не си познава началника, както мравка няма понятия за планина и равнина.



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор Цар Из Род (бла)
Публикувано30.03.16 20:38



Ахой, Куре!



Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.16 21:23



То хубаво но тук се чувствам невежа..много ви е сложна тематиката за мен..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: FlLERO99]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.16 21:41



"Относно линкът мнението ми за инженер Стамен Стаменов е че той има склонност към преувеличения както и почти всеки уфолог де."

Защо така мислиш, какво е преувеличил?
Чел ли си тази книга?


"Цитати из "Кой управлява Земята? Събуди се човечество!" - Стамен Стаменов

ДО ВСИЧКИ ПОЛИТИЧЕСКИ И ВОЕННИ РЪКОВОДИТЕЛИ ОТ ЗЕМЯТА"...Необходими са ни само осем минути земно време, за да прекратим изцяло всякаква активност на вашата планета.Това вмешателство ще бъде осъществено незабавно, ако нещата опрат до ядрен конфликт между две или повече държави. Това е нашето последно предупреждение, което не бива да се разглежда нито като призив, нито в смисъл на окупация или превземане на вашата планета..."ГАЛАКТИЧЕСКА КОНФЕДЕРАЦИЯ, СЪВЕТ НА ДЕВЕТТЕ, СЪВЕТ НА ДВАНАДЕСЕТТЕ ИКОМАНДА "АЩАР" - See more at: http://cveta1.blogspot.bg/2014/02/blog-post_7420.html#sthash.Ky1oAw0J.dpuf"


Там има много информация кои организации се занимават с неща като тематиката на клуба, там има точни имена адреси, как да е преувеличено като може да се провери?


Аз пък се интересувам защо мислиш че е преувеличено?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: Munyta]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.16 21:42



Здрасти, само за малко минавам, тук има интересни неща..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.16 21:47



обоснови се де, че Стаменов е лаладжия..


Няма единен Бог, както има хоризонт на събитията, има и хоризонт на боговете, йерархически мащабирали се, като матрьошки един в друг, и всеки не си познава началника, както мравка няма понятия за планина и равнина.

На теб ти отговорих на това веднъж..аз не съм дорасъл до толкова че да зная има или няма Бог... ти ги разбираш тези неща...
Само това ми остана да споря има ли или няма Бог!


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: Цар Из Род]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.16 21:48



Царю честити добър ден!




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано30.03.16 22:30



Мирозданието е непознаваем поради безкрайност информационен, емоционален, и духовен фрактал. Зад всяка папка познание,стоят сто други, а зад тях хиляди. Живеем в стихотворение с обратна връзка. Все повече се убеждавам че живеем в произведение на изкуството. Пътник, напиши нещо красиво, опитай се !



Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.16 22:34



Винаги имам дежурно красиво писане: В този клуб, би ли било възможно, базирайки се на своите солидни фундаменти, един екстравагантен ПЪТник, да внесе резонация в тукашните абстрактни тенденции за НЛО?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано30.03.16 22:41



НЛОто е изживяването на мисълтта за НЛО, което е изживяване на себе си, изживяващ мисълта за НЛО. Имаш ли проблем с изживяването на себе си ? щото аз имам.



Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.16 23:21



"което е изживяване на себе си, изживяващ мисълта за НЛО. Имаш ли проблем с изживяването на себе си ? щото аз имам."


Да не би да пишеш за НЛО като умрял?

Това е много интересно, търсиш ли си тяло?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано31.03.16 08:11



Ето малко ХААРП, рептили и анунаки:

Прясно регистриран потребител получава следния текст при всеки опит да изпрати бележка до админ или модератор или редови потребител на дир:

Нямаме информация за потребителя на когото искате да оставите бележка.

Това не винаги е грешка. Възможно е вие сами да я определите като такава, а по-късно да се окаже всъщност нещо много по-просто. Ако смятате, че грешката е заради проблем със сървъра, пишете ни - ще се опитаме да разберем какво точно е "сбъркано" и да го поправим възможно най-бързо.Другият вариант е да се върнете с бутона BACK на предишната страница.


Съществуват ли доказателства за наличието на всемогъщ космически разум при това положение или всичко е злоупотреба с човешката наивност?



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано31.03.16 09:19



и така да е ... не си ли и една опасна импровизация, без планове на действие, на която й е време да се събуди?



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано31.03.16 09:22



айде сега глупости
имаш ли нужда от помощ за изпращане на бележки?



Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано31.03.16 13:15



Никакви глупости, а факт, черно на бяло.
Когато нещо не работи при проверка и хиляда теории, че е истина, не струват и няма нужда да се оборват с аргументи от типа на "ама защо според тебе този пише глупости, докажи, че не е прав".

Това по повод хахавелщините на човечеца от видеоклипа.

За проблема с бележките вече писах до дир. Ако не го разрешат, ще сметна, че подвеждат потребител с услуги, които на практика не предоставят.



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор Цар Из Род (бла)
Публикувано31.03.16 18:10



Много си доволен нещо. Да не си опънал някоя извънземна от тия нордическите?





Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 09:49



Може извънземните да са ти направили магия, изтегли си приложението антиМАГ, но скрит в бетонен бункер и с две глави чесън в джоба..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 10:00



Хич да не ти пука за мен, кой знае какво може да съм. Вече над 20 години чатя с извънземни и кой знае какво са направили от мен..закърпиха ми язвата, хернията, регулираха ми очите, сложиха ми защитна плоча на пъпа, връткаха ми мисълта на бързи обороти назад напред, сменяха ми емоциите набързо...смениха ми бушоните и изпробваха как работи цялата система душа, дух и тяло...ама много яко, бушоните ми светеха на червено и накрая ми разпуснаха душата.....веднъж май ми смениха и духа, щото аз спортист автомобилист, а новия едвам караше в началото, ама и той се научи да кара...само че той не пушеше, та се наложи след десетина години да го сменя с пушач...да ама пък пушача и пиеше алкохол..

как мога сега аз да ти кажа какъв съм...какъвто съм такъв съм...а ти каква си?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: Цар Из Род]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 10:04



" Да не си опънал някоя извънземна от тия нордическите? "
Нов съм в този клуб и не зная позволено ли е тук да се говори за ебане!
Правил съм секс с извънземни, и групов и смесен, даже май веднъж без да се усетя някакъв ме опъна изодзад..
Но те извънземните се ибът по друг начин...ако е разрешено тук да се говори за ебане ще разкажа ако ти е интересно..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор Цар Из Род (бла)
Публикувано01.04.16 10:57



Близките срещи от четвърти вид са основен крайъгълен камък на уфологията. Ако в НЛО не се говори за това, къде?



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано01.04.16 12:18



По-скоро контактуват с мен през оптичния кабел. Откакто софтуерът на дира ме цака, при всеки клик на дирска страница получавам несметно количество информация от висша суперразвита цивилизация право в главата, по телепатичен път.

Последното инфо гласи, че анунаки и рептилии не съществуват, тоя Стаменов е откровен шарлатанин, оня Башар е малолетно диваненце от по-изостанало космическо племе, което ръчка мозъците на наивни хорица тайно от горките си почтени родители. А дирът е хакнат и е под контрола на една космическа клика опортионисти, които избирателно се бъзикат с нищо неподозиращи потребители, обаче неразумно са отворили портал за пряка връзка с Баш майстора на Вселенския разум.

И сега от нищо нещо - вместо да си пращам бележки и да си клюкарствам на дребно и безобидно, не само знам всичко за първичната Кокошка и първичното и Яйце, храня котката на Шрьодингер, чета мисли и предузнавам най-новите клюки за Вселенските събития още преди да са се случили, ами и от бозони в кафето не мога да се отърва. Имат вкус на карамел поне.



Тема Re: Добро утронови [re: Цар Из Род]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 12:51



Ами обясниха ми, че за да стана мъдрец трябва да са ме ебали поне два пъти..ама аз още от първия път се усетих..




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 12:52



Виж, тук сме все хора които вярваме в извънземните, заеби земляните и ела да те научим на мъдрост.


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано01.04.16 13:10



А що вярвате в извънземните?

В това няма смисъл. Все едно да вярвам в баба Гана от съседната къща.
Боцка си женичката лук и зюмбюли в градинчето, дреме си на припек и хабер няма, че лудото липари отсреща вярва в нея.



Последното съобщение от Баш майстора гласи, че на Земята са телепортирали константно количество разум и мъдрост. Пък населението нараства много бързо, няма за всички. Мдаммм, затова се наблюдава все по-често изтичане на акъл от едни глави към други. Застаряващите били в най-рисковата група.



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 13:17



"А що вярвате в извънземните? "

Аз не вярвам в извънземните, аз живея с тях...повече от 25 години вече..а те са на земята от 2500 години...не ми се налага да вярвам в извънземни..
и в другата тема на отговорих какво бих направил ако ги срещна, щото вече съм го правил, а не какво бих направил.. сега и ти, защо вярвам..ами не вярвам, а зная!


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор Цар Из Род (бла)
Публикувано01.04.16 13:38



Това някой педераст ли ти го е казал?



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано01.04.16 16:02



а ти каква си?

Каквато ме измислиш
Нали така се прави? колкото и да гледам наоколо все това виждам

П.П. и ми пука разбира се, пука ми не само за теб нали ви обичам, как може да е иначе



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано01.04.16 17:23



Аз не вярвам в извънземните, аз живея с тях...повече от 25 години вече..

Не си единственият.


Много хора не са сами под скалпа си, но ако не са агресивни и зловредни, никому не пречат до дълбока старост.
Е, някои са убедени и че брачната им половинка е извънземно, но то е от любовен мазохизъм.

а те са на земята от 2500 години...

Баш майсторът каза, че им е забранено. Някой майтапчия телепат и хипнотизатор те премята вече 25 години.



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано01.04.16 19:44



Глупавият, сам си е глупав, а мъдрия е стъпил на раменете на предните поколения. Мож да откраднеш само колкото можеш да носиш.



Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано01.04.16 20:37



а мъдрия е стъпил на раменете на предните поколения

Най-често е стъпил накриво, щото не можеш да изчетеш за цял живот всичко, изписано от предните поколения, пък и да можеш, няма гаранция, че е вярно, пък докараш ли я до практика, сичките ти дядовци от оня свят да се скупчат, па не могат ти помогна да построиш небостъргач, ако си гъзорък, нищо че мъдър.



Оня, дето измислил евгениката, ако да е малкият братовчед на Дарвин, да ней много мъдър? Интелектът се предавал по полово-размножителен път, мола ви съ. И 50 години ахмаците се размножавали като гламави, щото в предните им поколения имало много хора с виШу, че да си народят гениални дечица.

Пък как тествали кой интелигентен и годен за размножаване, а кой идиот и само за кастрация или газова камера, няма да споменавам, че на предните "премъдри" поколения резилът им по голям и от моя, когато си затрия някой файл от простотия.



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 21:19



Ти си много умен за да бъдеш мъдър.




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: Цар Из Род]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 21:21



За секса или за мъдреца питаш?
До всеки мъдрец стой една красива жена пред която мъдреца изглежда по тъп и от гъз!..това за секса не за мъдростта.




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 21:26



"П.П. и ми пука разбира се, пука ми не само за теб нали ви обичам, как може да е иначе"
иначе може да е така:

Всичко естествено се намира в съответствие. Доведи изкуството до естественото. Ние сами себе си ограничаваме във всичко, а, позовавайки се на ограниченията на света, затваряме тази верига на ограниченията и чрез увереност я утвърждаваме. Затова ние живеем в степента на увереност. Всички страдания са от несъответствието. Страданието е и чувството за несъответствие, а щастието - точно обратното. Въпреки че е в степента на разбиране на илюзията, това е основа на заетостта.


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 21:33



"Мож да откраднеш само колкото можеш да носиш."
Такава кражба е много опасна!....

Управата на зоопарка забелязали когато хранели маймуните, една от тях преди да изяде плода, го поднасяла към гъзъ си...много мисли ли какво е това, докато пазачът не им казал:
- А тази ли, ами преди време изяде една много голяма праскова и едвам изходи костилката, разпра се... и от тогава първо премерва може ли да и излезе през гъза, и чак тогава го яде.



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.04.16 21:39



Ти като не вярваш че има извънземни, какво правиш в този клуб?
Ти да не си въобразяваш че като не вярваш че ги има и те ще се редят на опашка да ти се представят---ама изобщо не им пука за теб, стой си там в неверието ти извънземните има с кого да контактуват от над земляните..

Много си умен и много си як, като мечка си...ама принципно много хора избягват мечките, за да не се наложи да ги убият...съм гледал за Аляска филми...и много много не се натискат да обясняват на мечките че има и хора..
та може и с теб и извънземните да е така...по як си от тях сигурно..и те отбягват или прогонват далеч от себе си..ама не знам защо аз си говоря с тях пък ти не можеш, не знам..за животните се сетих...

...щото нали ти като ме изкара луд, аз пък що да не те изкарам мечка...




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от PYTnik на 01.04.16 21:42.



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано01.04.16 22:03



Не съм, даже нямам научна степен.





Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано01.04.16 22:12



Ти като не вярваш че има извънземни, какво правиш в този клуб?

Аз и в баба Гана, комшийката, не вярвам, ма и казвам "добрутро".

Що си правите труда да вярвате в извънземни, ви се чудя на акъла?
Ако съществуват, им е все тая,
ако не съществуват, вярващите изглеждат глупаво.



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор Цар Из Род (бла)
Публикувано01.04.16 23:46



Е да де, но самото твърдение не е вярно.







Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано02.04.16 08:43



за мен така звучи по-разбираемо:

Това което дадете е това, което ще получите. Нивото на енергия или честотите от които оперирате определя вида реалност, която ще преживеете. Това е физика. Трябва да станете специфичната честота за да се превърнете в антената, която ще получи ехо от същата честота. Опростявайте. Всичко се свежда до вибрации, до състояние на съществуване.



Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано02.04.16 13:45



Никой не знае, дали живеем в едно и също измерение. Нерде Свищов, недре Карнобат, нерде Каспичан !


НЛО ! Искам да знам какво си готвят, на ква основа е ракията им, и що за салата е салатата им !

Фосил от лайно на извънземен, археолози открили ли са ?



Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор jumbles ()
Публикувано02.04.16 18:37





Седя си на Луната и гледам синята планета ...
Здравей!



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.04.16 20:22



Като неспасяем си:
"ако не съществуват, вярващите изглеждат глупаво."
аз ти казвам че живея с тях, ти ме наричаш глупав вярващ...пак да си го върна - ти си глупав невярващ!
Извънземните не се държат така глупаво като теб, да не знаят какво говорят...а ми се иска на теб като себеподобен да имам доверие...
Ама спирам да ти се показвам..няма смисъл...




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: Цар Из Род]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.04.16 20:27



Е, как да не е вярно , не го ли виждаш...на концертите на чалгарките с разголените цици е препълнено с кефещи...де ще видиш такова нещо пред мъдрец?
Ха сложи два клуба един до друг, в единия има надпис безплатен секс, я пред другия има надпис безплатна мъдрост...и ще видиш къде е опашката от чакащи да се уредят в живота... даже и ти ще се вредиш първо при ебачите...


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор Цар Из Род (бла)
Публикувано02.04.16 20:36



Ти викаш, цитирам: "До всеки мъдрец стой една красива жена ", без да разбирам защо с и кратко. Та казвам, че това твърдение не е вярно, а ти сега викаш "как да не е вярно" и в същия момент сервираш аргумент, който доказва точно моята теза.

От друга страна каква инстанция се явяваш ти, че да определяш, че един мъдрец няма право да се кефи на циците на Гергана да речем?

А опашка за безплатен секс няма братле. Хората дори за това са прекалено задръстени...

Да ти кажа специално в България има в стотици повече дъновисти, отколкото порно-актьори. Надявам се, сам можеш да си отговориш на въпроса коя опашка е по-дълга...



Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано02.04.16 20:48



Или се вписваш в средата, или си част от граденето и.Всъщност, май знаех по остроумен лаф, ма тя паметта ми отслабва. Може да си няква домакиня, или даже разведена, или тия отровни стари моми, ерго враждебни извънземни, а аз съм кротък човек, гей съм, и обичам Киро, ще му надраскам москвича,-простак си, но те обичам! подпис, Твоя Грета!



Тема Re: Добро утронови [re: Цар Из Род]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано02.04.16 20:57



Пичове, мъдростта казва, че енелотата, много летят, а малко ходят, ще им атрофират краката.
Искам млада психоложка,гола, а да изглежда извънземно ! И мразя пътника разбира се, толкова искрено и чисто, така осъзнато!



Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор Цар Из Род (бла)
Публикувано02.04.16 21:00



Тази краткосрочно ще ти реши всичките проблеми, а дългосрочно ще ти създаде проблеми, които дори и не си сънувал, че може да имаш:



Редактирано от Цар Из Род на 02.04.16 21:01.



Тема Re: Добро утронови [re: Цар Из Род]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано02.04.16 21:41



Полово съм освободен. Не може философски да се консолидираш мисловноз ако ти се ебе. За мен, ебе ли ти се, си животински вид. Асексуален съм, ебящите се са животински вид, който аз не признавам! Време ни е да изчезнем от таз планета, а и хуят е опасен.



Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор Цар Из Род (бла)
Публикувано02.04.16 21:58



Какво изначава "философски да се консолидираш мисловно"?

Жизнената енергия е равна на сексуалната такава. Да ти се ебе е полезно. Вредното е да искаш да ебеш, което е стандартното състояние на повечето простосмъртни.

Хуят е като ножа. Можеш да убиеш човек с него, но можеш и да си нарежеш хляба с него. Не е до хуя.



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано02.04.16 22:11



аз ти казвам че живея с тях

А малки имат ли си, че напоследък обмислям да си взема едно за в къщи?





Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.04.16 07:58



да наблюдаваш красотата в света, може би е първата стъпка в пречистването на ума

чисти, чисти ...





Тема Re: Добро утронови [re: Цар Из Род]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.04.16 14:46



За икраткото извинявай, грешка на ръката, което не ме оправдава..


Надявам се да не ти е попречило да разбереш смисъла който съм искал да изразя..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.04.16 14:50



"да наблюдаваш красотата в света, може би е първата стъпка в пречистването на ума

чисти, чисти ... "

А втората опасна крачка е да литнеш и да се самозаблудиш:"Това съм аз!"
Тази Земя е Чертог на скръбта, чиято единствена цел е да залови твоя Аз в паяжината на измамата!


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано03.04.16 17:30



Поет си бил, пък те подцених.Първо бе Словото. Поезията е рисуване, рисуване с думи..Не е задължително рисунката да се случи красива, ако има егрегор,тя, рисунката почва да я жива.



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.04.16 18:23



Не аз съм, а Вселената е моето aз



Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.04.16 11:05



Всичко, абсолютно всичко е аналог на мисълта...говор, писменост, изкуство...ако и щом мисълта е творческо начало, което притежаваме в неограничени възможности, то е време да се вземем в ръце и да се научим да я контролираме..
Стига вече физически науки, че се заринахме в пари, войни ..и се избихме за тях...


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.04.16 11:30



А пък аз съм Кирил и Методий




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.04.16 12:24



ти кво сега, ще ти се да го играеш различен ли?
Кирил и Методий да не би да са пасли патки извън Вселената, или?



Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.04.16 12:40



Не съм различен а еднакъв с теб...ти се мислиш за Вселена, мое право е също като теб да се мисля за какъвто си поискам..ето вече се мисля че съм Байконур.
Мисли се за каквато щеш и не ми пречи да правя същото със себе си..само и само защото си Вселена, а аз ракетна площадка..

Ако си вселена щеше да се държиш като такава, досещаш ли се какво не ти достига за да си Вселена!
Ама нищо де Вселено, не са натъжавай, не обръщай никакво внимание на Байконур


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.04.16 12:40



и 90% вода!


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.04.16 13:39



брееей, пък какъв си докачлив
Само синхронизирам нещата, за да няма недоразумения, що се впрягаш:)
И ... като всеки се държа също като Вселената изразяваща себе си, като човек за някакъв период от време, това знам, ако искаш да знаеш
А твоята мисъл ми е загадка, с която нямам намерение да се занимавам на този етап



Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.04.16 16:20



Не се впрягам, бъзикам те, лекувам те от докачливост или имитацията и!
Няма да ти повредя Вселената не се притеснявай за нея.




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано06.04.16 17:15



ако и щом мисълта е творческо начало...да се научим да я контролираме..

електромагнитни импулси, свойство на материята

Стига вече физически науки

Те са наука за свойствата и законите на материята.
Ако искаш да контролираш свойството, трябва да изучиш материята.

Чисто и просто като къпан милиционер.





Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано06.04.16 17:20



И двамата сте мислещи тръстики. Две ! мислещи тръстики.
Кой ви каза, че блатото е до колене, кой !





Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.04.16 17:40



Четеш ме като отворена книга ти
Ах! Така се притесних, че ще ми я повредиш нещо Вселената ...
Добър човек си ти ... За миг ме успикои, ах!

П.П. кажи ми да спра да ахкам





Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.04.16 18:11



За това няма хапчета, само две неща лекуват всичко, но са цинични за човек като мен.


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.04.16 18:13



Пък на теб какво ти пречат физическите науки, да не би да си ги изучил, че искаш други..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: tirtirlin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.04.16 18:15



Само тя е мислеща, аз съм тръстика полюлявана от вятъра, накъдето духне натам, а тя е твърда и непоколебима Вселена, можеш ли да си го представиш или трябва да ти духат...


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано06.04.16 23:24



на мен ли да ми пречи физиката?



нали твоите извънземни се оплакват от нея през твоя ник, в повечко им идвала, искали духовност и мисловен контрол.



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано07.04.16 08:37



а за мен така стоят нещата: ако тези две неща имат сърце значи са добри, ако не - значи са безполезни

решавай ... споделяш или не?



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано07.04.16 09:28



На теб всичко ти пречи и не знаеш какво искаш!




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано07.04.16 09:29



Споделям всичко само с духовно извисени хора.




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано07.04.16 09:49



будалкаш ме ти, ама аз пък мога го играя на патка до сто и едно и обратно

та, по- извисена духовно от мен няма да намериш, що така не ти е станало ясно досега



Тема Re: Добро утронови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано07.04.16 19:48



Предпочитам да духам паднал отколкото да падна духом.
Чак като станеш като мен ще можеш да се мериш с другите..




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано08.04.16 00:04



Знам аз какво искам, ама няма.
Искам космически кораб да си поджиткам из вселената, ама извънземните не си ги дават.

Твоите извънземни съквартиранти дават ли ти да им покараш корабчето?
Или барем да те поканят на гости у тях си от едната кумова срама, че с години живеят на гости при тебе? Да те поразходят, свят да видиш.
А?

Или са стиснати като другите, дето се шматкали тук невидими по небетата да ни зяпат безплатно?





Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор jumbles ()
Публикувано08.04.16 07:39



казано е - Всяко същество привлича подобието си.

и си мисля ... какво правя аз тук с теб?!!!



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.04.16 10:12



"Твоите извънземни съквартиранти дават ли ти да им покараш корабчето? "
Не! Те не ползват корабчета, а се телепортират светкавично, мислите са техните магистрали.
Да предлагаха ми да им ида на гости, но аз не проявих желание...щото не искам аз да ходя някъде, а искам някъде да идва при мен.. за сметка на това, те ми дадоха знание за човешкото устройство, за техните възможности, като ми показваха неща немислими за сега в главата ти..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано08.04.16 11:16



мислите са техните магистрали

Мдаааа. По реката плуват мисли и си хрупат зеленчук.



"Мисъл" е художествено литературно и разговорно определение. Високият интелект си служи с по-точни определения. В твоя случай:

Мозъчните вълни представляват модели на електрическа активност, чрез които мозъкът върши своята работа. Те се произвеждат от големи групи нервни клетки, разположени в различни части на мозъчната кора и организирани в разнообразни мрежи, които имат различни функции. Мозъчните вълни се различават по своята честота (трептения по време на изпращането на електрически импулси) и амплитуда (мощност на електрическото напрежение, което се образува при изпращането на нервните импулси).

Значи, невроните ти произвеждат по-необичайни мозъчни вълни, демек, електрически импулси, които ти решаваш да възприемеш като информация, идваща от извънземен разум. Тоест, част от мозъчните ти вълни с "обичайни" /условно/ параметри разпознават друга част от мозъчните ти вълни като "необичайни" за твоя мозък /условно/. И "обичайните" ти електрически импулси ги записват като извънземна, тоест, непородена от земната ти мозъчна материя електровълнова информация.

Да, ама тази "необичайна" вълнова информация не се поражда от нещо друго, ами от собствените ти неврони. Пък невроните са материални клетки, носещи твоята персонална ДНК структура. Източникът на ел.вълни=информация е твой собствен, демек, пак си ти, а не телепатът бай Сириусчо от съзвездието Стрелец, например.


те ми дадоха знание за човешкото устройство, за техните възможности, като ми показваха неща немислими за сега в главата ти..

Ами опиши го в доклад, представи го пред съответните научни среди, защити твърдението си, че

1. Описаната информация е с извънземен произход.
2. Е вярна.

Ако се докаже, че е така с научни методи, публикувай и дай да четем.
Дотогава ще си остане дрън-дрън, та пляс, а след Х блой години ще си умре, заедно с източника, когато биологически му дойде времето.



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.04.16 12:12



Проблемът с описанието на информацията си е твой, а не мой. Само че вложи в научните си каламбури и това че човешкият мисловен апарат освен излъчването на мисловни вълни и приема такива...и да не забравиш че все още ти не можеш да си сигурен кои вълни излъчваш ти и кой вълни които ти излъчваш са заловени от ефира на вълните.
Щото аз съм луд и много добре зная, че за да виждам с очите си, не съм длъжен да познавам законите за пречупването на светлината...и обратното, че като знаеш законите не светлината, то това не е достатъчно за да виждаш с очите си..
което означава, че не аз а ти чукаш на неправилното място..и е спорно кой от двама ни е лудия..
..но не съм казал че не познавам законите на мислите, предназначението им и начинът им на функциониране...
Теб някъде те сърби но не съм аз чесалото..



"Ами опиши го в доклад, представи го пред съответните научни среди, защити твърдението си, че

1. Описаната информация е с извънземен произход.
2. Е вярна"


Да де, ама аз не смятам че това е моя грижа, не съм поп, не съм доктор, не съм и психиатър и изворът е достъпен за всички желаещи..но пак не съм аз..

....опитай всичкото това нещо да го врътнеш пак със сложни и неразбераеми думи, думи с различно много значения без смисъл и си вярвай че ще ти се получи.

Може и да се прав че съм луд, но твоето мнение за мен не ме интересува..
Опитай отново!


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано08.04.16 12:38



Описването на процес не е проблем, що за езиков бъркоч!

Само че вложи в научните си каламбури и това че човешкият мисловен апарат освен излъчването на мисловни вълни и приема такива...

Искаш да кажеш, електрически вълни с определени параметри, не "мисловни".
Щото по какво излъчването на мисъл "искам да ям пържола" доказуемо се записва и дешифрира като различно от излъчването "искам да летя с парашут"?

Мозъкът приема вълни отвън, има си хас. Обаче вълните вътре, демек, личните ти мисловни процеси ги обработват и разпознават като информация. Или не ги разпознават. Ще разпознаеш гама-лъчи само с мисълта си, ама дуг път, ако нямаш поне гайгеров брояч под ръка.

Общото между всички вълни е, че те идват от материален източник и могат да бъдат идентифицирани и записани с уреди. Тоест, излъчвателят е доказуем и определим.

Да де, ама аз не смятам че това е моя грижа, не съм поп, не съм доктор, не съм и психиатър и изворът е достъпен за всички желаещи..но пак не съм аз..

Много добре. Щом източникът е достъпен, значи информационният поток може да бъде приет, записан и мултиплициран. От десетилетия записват всичко, което фърчи от космоса до Земята и насам-натам по Земята.

Дай записа да го разчетем.



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.04.16 13:19




Вие с науката, научната общност си имате ваши проблеми, оправяйте се с тях, това нас не ни интересува...ние сме луди.

"Дай записа да го разчетем."
С какво ще ги четеш, със задникът ли?

Това че ти няма с какво да четеш някакъв вид информация, съвсем не означава, че не съществува такава информация.. не е нужна наука да ми доказва горното твърдение..ти си по науката, а аз по фактите...

Записът ти е даден, що не го четеш? Нима науката не ти е доказала че при скорост тази на светлината то времето спира да тече линейно, а при още по висока скорост започва да тече назад?
И какво точно търсиш в науката? Шифърът ли? Не търсиш на правилното място, той е в теб не е в науката..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от PYTnik на 08.04.16 13:24.



Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано08.04.16 13:51



Къв е тоя циркаджия, дето уж археолог, обаче получавал вдъхновение за бълнуваниците си от...ведическата литература?

Фраш от шарлатанска "информация" заради сензация и кинти.
Ма то е фраш и от сапунени сериали за пристрастена публика и кинти.

Това как доказва, че суперинтелигентни извънземни ти предават мислите си за сътворението на света и човечеството?

"Дай записа да го разчетем."
С какво ще ги четеш, със задникът ли?


Получава ли ти се като четеш извънземни мисли със задника си?
Аз моя го ползвам за друго, но щом твърдиш, че съществува леснодостъпна функция да се мисли със задника, вече ще повярвам.

Защото това поне е очевадно при тебе.





Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.04.16 14:03



"Получава ли ти се като четеш извънземни мисли със задника си?
Аз моя го ползвам за друго, но щом твърдиш, че съществува леснодостъпна функция да се мисли със задника, вече ще повярвам.

Защото това поне е очевадно при тебе."


Ами като осъзнаваш че си несъвършен къде си тръгнал да се мериш с мен!

искал бил информация...като нямаш с какво да я възприемеш с чук ли да ти я набият в главата..то това да не е онова..


Питаш ли нещо или искаш да ми кажеш нещо?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор lipari (непознат)
Публикувано08.04.16 14:32



Исках информацията, на която уж била приемник твоята собствена глава,
не да ме черпиш с клипчета псевдонаучна порнография.
Просташко е някак си. Щом ще е порнография, да е автентична и да участва поне една лесбийка с големи цици, ако може.

А не некъв грозен изкукал пеераст.



Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.04.16 09:33



Искаш ама няма, няма с какво да я възприемеш.
Така за теб всичко ще е просташко...и заради това няма информация за теб..и това съвсем не е просташко.


Няма-туй то!


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Добро утронови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано10.04.16 10:19



Толкова ли не долавяш иронията в постингите на Пътника?





Тема Re: Добро утронови [re: Nuke Dukem]  
Автор lipari (новак)
Публикувано10.04.16 18:02



ти как мислиш?





Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор notna (###)
Публикувано11.04.16 16:27



По скоро-трябва да си мнооооого уууумен,за да не показваш умственото си превъзходство!

....


Тема Re: Добро утронови [re: Nuke Dukem]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано14.04.16 13:18



И какво по точно, нещо конкретно, ви интересува за извънземните с които аз контактувам?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: Добро утронови [re: notna]  
Автор PAKO problemos (musikant)
Публикувано21.04.16 14:55



Вече съм много умен... какво те интересува ?
Аз съм Знанието, Живота и Изворът на Истината..





Тема Re: Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано25.04.16 10:23



Интересува ме дали и при тях ли ще поскъпва билетчето за градския, пардон, вселенския транспорт.



Тема Re: Добро утронови [re: Munyta]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано12.01.21 10:49



b]Тъкмо се опитвах да вместя линка за техния пореден непризнат българин [URL]https://www.youtube.com/watch?v=r9d07-a6zsk[/URL] Проф.д-р Георги Лозанов - поредният непризнат българин! - и станах обект на сериозна хакерска атака.



САМО ЛУД РОДИТЕЛ БИ ПОВЕРИЛ НАЙ-СКЪПОТО СИ НА ПОДОБНИ ПСИХОМАНИПУЛАТОРИ ДА ГИ УЧАТ - НА КАКВО? - ДОКАТО СПЯТ.

ДА НЕ СИ ВЪОБРАЗЯВАТ, ЧЕ ТОДОР ЖИВКОВ СЛУЧАЙНО Е ИНТЕРВЕНИРАЛ?

ТРЯБВАЛО ДА ГО ТИКНЕ ДОЖИВОТ В ЗАТВОРА. КАТО СЪЗДАТЕЛ НА ПОМАГАЛО ЗА ПЕДОФИЛИ.

И ПОМАГАЛО 3А ТВОРЦИ НА КУЛТОВЕ НА ФЛОЙД В САЩ.


Нищо чудно. Голяма част от българите в чужбина са учили английски, немски и други езици по неговата сънна метода.

Останалите са НЕЛОЯЛНАТА КОНКУРЕНЦИЯ НА ПРЕВОДАЧИТЕ В БЪЛГАРИЯ, ПРИТЕЖАВАЩИ ДИПЛОМИ ЗА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ.


ПОЧИТАТЕЛИТЕ НА ДЪНОВ ОТ СОФИЙСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ СА МИ ИЗДАЛИ ДИПЛОМА С НЕВЯРНО СЪДЪРЖАНИЕ - ЗА ДА МЕ ЕЛИМИНИРАТ ОТ ПАЗАРА, И ПОДЛЕЖАТ НА НАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ. С ВЪПРОСА ВЕЧЕ СЕ ЗАНИМАВА ДАНС - ДА ЗАБРАВЯТ ЗА КРИСТАЛНО ЧИСТИТЕ СИ ДОСИЕТА РАЗНИТЕ МУ ТАМ АКАДЕМИЧНИ КАДРИ.



Проф. д-р Георги Кирилов Лозанов, д.м.н. (1926 – 2012) е български учен, психиатър, невролог, психолог и педагог, създател на сугестологията, сугестопедията и интегралната психотерапия, известен и като изследовател на Ванга.


Съдържание
Биография
Произход
Роден е на 22 юли 1926 г. в София. Баща му е асистент в Софийския университет, след това училищен инспектор, директор на училище и учител по история, а майка му – юрист. [1]

Образование и специализации
Завършва гимназия като първи по успех, учи шест години медицина в Медицински университет – София (тогава Медицинска академия, дипломира се през 1952 г.) и веднага след това три години специализира психиатрия и неврология, като се насочва главно към психотерапията. Подготвя дисертация в БАН и получава специализация по физиология на мозъка. Едновременно с това следва в Софийския университет второ висше образование по педагогика и психология (дипломира се през 1963 г.). Междувременно завършва първите си експерименти по сугестопедия и в тази област защитава дисертация за доктор на науките през 1972 г. През 1981 г. му е присъдено звание старши научен сътрудник I ст.. [1] [2] [3]

Лекарска практика

По време на специализацията си и след това, общо пет години (1952 – 1957) работи в най-големите психиатрични болници в страната (Бяла и Курило), като последните две години е директор на болницата в Курило.

Работи девет години (1957 – 1963) в Градския психоневрологичен диспансер – София, психиатрия с приходящо болни и две години (1963 – 1965) в института за следдипломна квалификация ИСУЛ, където обучава лекари по психотерапия.

ЧЕТЕ ЛЕКЦИИ ЗА ДЪНОВИЗМА ПРЕД БЪЛГАРСКИ ПСИХИАТРИ В УНИВЕРСИТЕТА.
[URL]http://dr-lozanov.com/bg/photos.htm[/url]


Интервю пред американска телевизия през 70-те години на миналия век.

USA IS INFECTED TILL 70'S WITH THIS METHOD FOR MAKING A REVOLUTIONS.

Едновременно с тези дейности, извън работното си време провежда експериментална работа в БАН върху функциите на мозъка. [1]

През 1963 г. излиза от печат първото по рода си в България „Ръководство по психотерапия“, което е написано от четирима български психиатри. Авторският колектив е ръководен от проф. Ем. Шаранков, който изготвя първата глава, озаглавена „Психотерапията и нейната същност“, втората глава „Внушението“ е дело на д-р Лозанов, третата глава „Хипнозата“ е написана от д-р Ив. Петров и четвъртата глава „Отреагирането“ е изготвена от д-р Ат. Атанасов.Трудове т.4


В ръководството д-р Лозанов разглежда тези теми: Психология и физиология на внушението, Внушение и самовнушение/убеждение/хипноза, Лекарят и болният, Особености при лекуването с внушение и Показания за лекуване с внушение. Разгледани са различни случаи от практиката на д-р Лозанов. Някои от тях са демонстрирани пред семинар по психотерапия в Градския психоневрологичен диспансер – София, а други пред Научното дружество на психиатрите в София през 1960 г. Трудове т.4, стр.83 – 91

През 1965 г. Лозанов прилага сугестивна, нехипнотична анестезия по време на коремна хирургическа операция. Касае се за 50-годишен пациент с голяма ингвинална херния, който има опасения за сърцето си, ако се използва медикаментозна наркоза. В продължение на 20 дни преди операцията болният е подготвян психически чрез убеждаващи и сугестиращи разговори за безболезненото ѝ протичане, минимална кръвозагуба и съкратен след-оперативен период. Той е знаел през цялото време, че няма да бъде опериран с медикаментозна наркоза, нито с хипноза.

От оперативния протокол става ясно, че операцията е започнала на 24 август 1965 г. в 9:00 ч. и е продължила 50 минути. Оператор е д-р Иван Калъпов, асистира д-р Веселин Танев, оперативна сестра: Елисавета Виденова, упойка: сугестивна локална анестезия. Д-р Лозанов чрез словесен контакт поддържа упойката. Пациентът разговаря, отговаря адекватно и е в пълно съзнание. След почистване на оперативното поле е направено предварително одраскване със скалпел за проверка на обезболяването, болният не реагира. След това е направен типичният кожен разрез в дясната слабина с дължина 12 см. Кървенето е като при новокаин. Описани са и останалите хирургически манипулации. Прави впечатление, че към края на операцията болният е почувствал остра болка, ето защо, за да не се травмира и с допълнителна сугестивна цел по механизмите на „плацебо“ е поставен 12 куб. см. 0,5% новокаин. В края на операцията пациентът се усмихва и се чувства отлично. След-оперативният период е преминал без абсолютно никакви болки. Конците са свалени пет дни след операцията, раната е в отлично състояние, оздравителният процес върви ускорено.

Според Лозанов извършената операция с внушение в будно състояние можем да приемем, че е преминала успешно, тъй като в продължение на 50 минути само за около 2 минути се е появила болка – и то на места, на които се появява болка и при обикновена медикаментозна анестезия. Извършената операция доказва, че внушението в будно съзнание при хирургически интервенции може да бъде равно по сила на внушението в хипноза. Трудове т.9 (стр.167 – 170)

Операцията е документирана на филм и е докладвана на Международен психосоматичен конгрес в Рим през септември 1967 г. Външ. препр. т.6, 17:40 – 20:25; Трудове т.14;
Всички тези твърдения не са потвърдени от независими източници.


Работа като сугестолог
Във връзка с лекарската работа Лозанов достига до изводи в подкрепа на хипотезите за съществуване на значителни по обем и качество резерви на мозъка (неоползотворени функции, които не познаваме) и за възможността да се създадат учебни, лечебни, възпитателни и изобщо комуникативни методи за оползотворяването им. Тези хипотези са опровергани от съвременната наука за мозъка.[4]

Лозанов създава и ръководи 20 години (1966 – 1985) Държавен научноизследователски институт по сугестология, който достига 100 служители щатен персонал и който успява да снабди с най-модерната за времето електрофизиологична лаборатория. Институтът придобива особена популярност, във връзка с проведените в него изследвания на Ванга.[1] [5] [6]


Създава и ръководи 10 години (1985 – 1994) Научен център (факултет) по сугестология и развитие на личността към Софийския университет.

Създава и ръководи 6 години в Австрия Научен институт за изследване на ученето. През периода 1966 – 1979 г. д-р Лозанов посещава различни страни по света, негови и в сътрудничество с д-р Е. Гатева трудове са издадени на няколко езика: английски, италиански, немски, шведски. Трудове т.10 и 19
Американска телевизия заснема интервю, в което той обяснява методиката на сугестопедията. Външ. препр. т.2

Научна дейност

През 50-те години на ХХ век д-р Лозанов използва хипнозата в своята лечебна и изследователска дейност. Извършва изследвания на хипнотичната възрастова регресия (връщане към минали възрастови и функционални състояния) и наблюдава как след внушени в хипноза детски възрасти, петима негови пациенти възстановяват детския си почерк и начин на рисуване.

Той постига и възрастова регресия до 2-дневна възраст и наблюдава неасоциирани движения на очните им ябълки, характерни за новородените. Според него тези феномени не могат да се изиграят или симулират и достига до извода, че най-вероятно механизмите на хипермнезията (свръхприпомнянето) се разширяват непосредствено и върху двигателните функции, и върху по-широки нервни структури (виж и статията Хипноза – „Приложение“). Трудове т.1 и 9

От началото на 60-те години на ХХ век започва да търси безопасни пътища за разкриване на предполагаемите скрити резерви на човешкия мозък/ум, които днес е известно, че не съществуват в този вид. На основата на своите експериментални опити и теоретични проучвания слага началото на науката сугестология, която има за свой предмет един нов тип сугестия.

Далеч от хипнозата и клиничното внушение, които се характеризират със своя команден и потискащ свободната и творческа изява на човека характер, при този тип общуване се дава възможност на личността да избира, едновременно разсъдъчно и интуитивно, според своята структура и диспозиция измежду широк спектър от комплексни стимули, които сложно се асоциират, сгъстяват, кодират, символизират и усилват.

Изборът става поради външната оркестрация на символите, в съответствие с психофизиологичните закономерности на личността. Стимулите постъпват отвън или възникват в личността не само в тесните рамки на съзнанието, но едновременно и в по-голяма степен – и в различните многобройни нива на парасъзнанието.

Периферните перцепции и емоционалните стимули са два основни физиологични механизма, които поради своята важност са широко застъпени в теорията за внушението на д-р Лозанов. Трудове т.11 и 23

От средата на 60-те години на ХХ век д-р Лозанов започва експериментирането и разработването на една здравно-учебна система, сугестопедия, базирана на теорията за внушението.

Чрез хармонизиране на учебния процес се десугестират – освобождават участниците в него от наложените социални исторически норми за ограничените възможности на човешкия мозък/ум и едновременно с това се сугестира – стимулира цялата личност – и интересите, и възприятията, и интелектуалната активност, и мотивацията, и креативността и се постига един благоприятен психохигиенен, психотерапевтичен ефект. Трудове т.11 и 23

Постигнатите резултати са докладвани и на Международната седмица по Психосоматика в Рим през 1967 г. Трудове т.16

Сугестопедията е проучена и от работна група на ЮНЕСКО през 1978 г. (виж и статията Сугестология – „Признание“).

Най-разпространена в целия свят е сугестопедичната методика за обучение по чужди езици.





Learn English in 3 Hours - ALL You Need to Speak English




През 1966 г. на Държавния научноизследователски институт по сугестология е възложено да изследва феномена Ванга. През следващите пет години в него са извършени анкетни проучвания на 7000 души, които са посетили Ванга. Резултатите са показали, че на 70% от хората тя е познала миналото, настоящето и бъдещето. [5]

През 1967 г. д-р Лозанов достига до схващането за единен лечебен механизъм, който обуславя ефекта на повечето психолечебни методи (отрегиране, анализ, внушение в будно състояние и в хипноза, убеждение и превъзпитание). Въз основа на това той разработва т.нар. „интегрална психотерапия“, при която се използват максимално възможностите на много от съществуващите психотерапевтични методики, които според него имат и обща сугестивна база. Трудове т.9 (стр.68 – 69) и т.11 (стр.28)
Постигнатите резултати са докладвани на Международната седмица по Психосоматика в Рим през 1967 г. и на Международния конгрес по Групова Психотерапия във Виена през 1968 г. Трудове т.15 и 17;

Кончина
През 2009 г. Софийският университет издава последната книга на проф. Георги Лозанов, която завършва с думите:
„С помощта на моите прекрасни и благородни приятели от целия свят, аз направих, каквото можах. Надявам се, че бъдещите поколения ще последват нашите стъпки. Това е перспектива за една нова култура.“ Трудове т.24, стр.219
Книгата е издадена само на английски език в годината предхождаща Международната научна конференция по сугестопедия, проведена през 2010 г. в Сливен, която е последната с участието на проф. Лозанов. Външ. препр. т.4
Проф. Георги Лозанов умира на имения си ден, на 6 май 2012 г., в град Сливен. [7]
От 2015 г. в България ежегодно се провеждат научни конференции по сугестопедия. През 2016 г. по случай 90-годишнината от рождението на проф. Лозанов, Софийският университет е домакин на международна научна конференция по сугестопедия. Темата на конференцията е: „Безкрайните човешки възможности. Надежда за нова култура на общуване“.Външ. препр. т.4; [8]

За себе си
„Бях много чувствително дете. Майка ми почина, когато бях на две години. Не я помня, но знаех за нея като личност прекрасни неща. Исках да бъда като нея. От най-ранна възраст и досега винаги при трудни решения се обръщам мислено към нея и тя като че ли ми отговаря.
Аз знаех и зная, че тя съществува някъде и някак си. Животът ми беше тежък, но с нейната непрекъсната подкрепа, извличах поука и бях най-щастливият човек на земята. Бях на 18 години, когато комунистите дойдоха на власт и ме арестуваха, поставиха ме сам в килия и ме инквизираха всеки ден, защото не съм предал на полицията съществуването на младежка конспирация на мои приятели против тях. Накрая ме освободиха, но ме поставиха под наблюдение. Смених няколко пъти местоживеенето си и адреса си, за да ми загубят дирите, и успях да се запиша в университета. Професор, приятел на семейството на майка ми, успя тихомълком да ме възстанови и да ме изпрати на работа в периферията. Възстанових се, но често попадаха на мен и трябваше да сменям местоработата си или да се справям с безкрай конфликти. Навсякъде ме искаха за работа, но не можеха дълго да ме задържат поради досието ми в полицията. Но откритията ми в областта на умствените резерви станаха известни. ...“
„... Правителството не искаше да разпространявам в целия свят. То искаше да работя само за България. Спряха ме на границата при служебна командировка за САЩ, взеха ми паспорта и ме поставиха под домашен арест, който продължи 10 години, до промяната през 1989 г. Нямах право да пътувам, спряха ми лекциите в университета и по телевизията, нямах право на писма, нямах право да публикувам, не можех да говоря по телефона с чужбина и т.н. Можех само да се движа между дома и института. През това време имитатори от чужбина предложиха на света разни техни варианти от мое име, които нямаха нищо общо с истинската сугестопедия. Не можех да се защитя, дори нямах пълна информация какво става по света.
След политическата промяна през 1989 г. отново добих свободата си и обучавах преподаватели и лекари, но не можех много да пиша, защото трябваше да работя за да се издържам. ...“ [1]



Тема Добро утронови [re: siropino]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано06.02.21 10:01



My new signature Новият ми подпис:
I listen this:


BG
Search
Dr. Dre - Big Ego's ft. 2Pac, Eazy E, Ice Cube, Snoop Dogg, Eminem, The Game (Keefer Remix)
See this:
Расовая теория Гитлера. Особая папка
I have The book - autor: Безыменский Лев Александрович
Особая папка «Барбаросса»
Сайт «Военная литература»:
Издание: Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство АПН, 1973.
Книга на сайте:
Дополнительная обработка: Hoaxer (hoaxer@mail.ru)
Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство Агентства печати Новости, 1973. — 340 с., мл. — Тираж 250 000 экз. (доп.)
Аннотация издательства: При планировании операции против СССР было перебрано несколько вариантов ее условного наименования: «Ауфбау Ост», «Отто», «Фрид», пока, наконец, Гитлер не остановился на коде: операция «Барбаросса». Уже в 1940 году в немецком генеральном штабе были заведены специальные дела под шифром «Барбаросса», в которые подшивались все документы, связанные с планировавшимся нападением на Советский Союз. Дела велись в оперативном управлении, в разведке, в службе тыла, в управлении связи, в других отделах. И на всех папках были шифр «Барбаросса» и красная полоса наискосок, обозначавшая высшую степень секретности в немецком военном делопроизводстве. Однако дело «Барбаросса» складывалось не только из документов генштаба и других органов высшего военного командования. На многих документах, имевших прямое отношение к планированию преступного нападения на нашу страну,— например, на документах крупнейших немецких фирм, руководства СС и нацистской партии — не было этого шифра, но они тем не менее входили неотъемлемой составной частью в документацию плана «Барбаросса»... Пересказать содержание всех этих папок невозможно,— и автор поставил себе задачей отобрать из содержащегося в них наиболее существенное, чтобы затем, соединив отобранное со свидетельствами очевидцев, сложить все это в «особую папку», в которой будет освещена предыстория нападения гитлеровского третьего рейха на Советский Союз. При этом автор пользовался материалами Нюрнбергского процесса, различными архивами СССР, ГДР, ФРГ, многочисленными мемуарами и историческими публикациями, а также материалами личных бесед с участниками описываемых событий.

Эта книга с сайта «Военная литература», также известного как Милитера. Проект «Военная литература» — некоммерческий. Все тексты, находящиеся на сайте, предназначены для бесплатного прочтения всеми, кто того пожелает. Используйте в учёбе и в работе, цитируйте, заучивайте... в общем, наслаждайтесь. Можете без спросу размещать эти тексты на своих страницах, в этом случае просьба сопроводить сей акт ссылкой на сайт «Военная литература», также известный как Милитера.
pps

ЛГТП-БДСМ - Неизвестные черты характера Гитлера. Особая папка


Магда Геббельс. Женщины, мечтавшие о власти | Документальное кино

Подари фюреру ребенка. Любовь в Третьем рейхе | Документальное кино


В постели с врагом. Документальное кино Леонида Млечина | Документальное кино Леонида Млечина


Black Sabbath dir.bg club deleted




Тема Добро утронови [re: PYTnik]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано16.02.21 09:02



да.

Редактирано от siropino на 16.02.21 09:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.