Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 02.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Извънземни дебнат и подлудяват НЛО-изследователи  
Автор Prokliatieto na Tule (-=SS_Totenkop=-)
Публикувано10.03.16 22:29



Съществуват доста данни че изследователи на НЛО говорим за сериозни изследователи на НЛО и свидетели на близки срещи с НЛО и с техни екипажи или са се самоубивали, или са полудявали или са били притискани от Мъже в черно да не говорят много много за това какво са видели.

А когато все пак човекът обект на този извънземен натиск оцелее психически му се предизвикват поява на "духове" и други "свръхестествени явления" които извънземните предизвикват съзнателно с технически способи от близкия Космос за да се подлуди окончателно съответният изследовател и да се компроментира той и неговите изследвания на тема НЛО пред обществото и хората да престанат да го възприемат на сериозно и да го считат за луд и невменяем шизофреник на който не трябва да се вярва!

Един такъв ефект който лично аз съм наблюдавал е как седмици след наблюдение на НЛО през военен оптичен прибор за което след това съм писал включително на уфолози и международни организации за изследване на НЛО изведнъж без видима причина се предизвиква силна параноя и в даден момент започват необясними физически явления. Например едно такова явление беше клоните на два храста започнаха да се движат все едно в тях имаше някаква невидима вършачка която ги караше да се движат бързо и да се чупят. Психиатрите нарекоха това мое наблюдение халюцинация, но аз колкото повече време минава и колкото повече чета научните трудове на Тесла а и се консултирам с хора със здраво мислене и хората и аз сме на мнение че това е извънземна работа. Всъщност становището ми е че конкретно този случай с храстите които ми се случи някъде около 19ти август 2005та година в него става въпрос за материализирането на етерното поле което е по принцип вихрово поле посредством електричество насочено към конкретният храст следствие на което етерът който според Никола Тесла е вихров се материализира и започва да мести и чупи клоните на тези храсти с невероятна скорост.

(впрочем етерът е първият елемент от Периодичната таблица на руският химик Менделеев. по-късно е премахнат защото не е доказано научно съществуването му)



Също време на наблюдение с цел засичане на НЛО(едно от стотиците ми наблюдения с тази цел) в планината на Витоша недалеч от ски писта Ветровала на 31ви юли 2004та година това нещо ми се случи за първи път като привечер в близката горичка от борове се чу шум от движение на клони, неестествен шум за който подозирам че е било първото предупреждение на извънземните да престана да се занимавам с тях.

По същество това е най-елементарен физически трик който се използва от извънземните вероятно на някаква тяхна станция отдалечена до 3 милиона километра от Земята с който трик те целят да подлудят съответният уфолог и изследовател на НЛО и да го дискредитират в обществото като луд и шизофреник и наблюденията му на НЛО обществото да ги възприема като халюцинации. Това е крайната им цел.

Също истинските психически болести се разпространяват със скоростта на епидемия именно сред хората които се интересуват от НЛО. Това го правят извънземните съзнателно с такива устройства от Космоса с които отдавна от хилядолетия те са изградили мрежа електронна мрежа в голям периметър около Земята и в близкия та и в далечния Космос с която мрежа те наблюдават абсолютно всеки един човек на Земята какво мисли, какво прави, къде ходи и с какво се занимава? Тези свръхестествени явления които са описани в Библията са нищо повече от такива ефекти които се получават от извънземни технологии разни квантови излъчватели в извънземни космически станции които при това са маскирани по такъв начин че са практически невидими даже и при максимално приближение. Също предупреждавам че е изключително възможно тези извънземни космически станции да обработват човешкият мозък и съзнание не само с електрони но и с суб-атомни елементарни частици който хората тепърва откриват в рамките на експериментите си със своят Адронен колайдер. Част от тези елементарни частици вероятно по-малки на размер и от електронът може и да се движат или да се засилят със скорост по-голяма от тази на светлината или просто да се телепортират като вече има успешни експерименти на телепортиране на такива елементарни частици от страна на земни учени.

Това фактически означава че самата извънземна станция за наблюдение, контрол и въздействие върху хомо сапиенс може да е разположена не както предполагаме близо до Земята на 2-3 милиона километра, а може да е отдалечена на светлинни години от нашата планета и да ни следи и контролира частично живота ни от огромно разстояние.



Тема Re: Извънземни дебнат и подлудяват НЛО-изследователинови [re: Prokliatieto na Tule]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано11.03.16 22:04



Интересно ми е какво мислиш по въпроса за някои учени, които неминуемо са имали връзка с по-висш разум?

Ето, например, Менделеев мисля, че е бил точно такъв, Тесла също.


"Менделеев също смята, че етера е свързващото химията и физиката звено и основен градивен елемент на всемира. В края на ХIХ век руснакът е един от последните световноизвестни учени, отстояващи идеята, че етера е субстанцията, от която се гради Вселената, и в нея е ключът към разгадаването й.

След преждевременната му смърт, "Периодичният закон" бива редактиран от световната академична общност. Премахването на етера налага и промяната, при която инертните газове се обединяват с елементите от осмата група и таблицата придобива вида, в който се изучава сега.

Заличаването на Нютоний дава възможност на Алберт Айнщайн, заимствайки идеите на Анри Поанкаре, да създаде специалната си Теория на относителността. Физиците се отказват от понятието етера и признават електромагнитното поле като самодостатъчен обект, който не се нуждае от допълнителен носител като етера. Или казано по друг начин, вместо етера, сме приели полето като среда на разпространение и взаимодействие, в което няма нужда да има етера, защото самото то е самодостатъчно.

За последен път истинската таблица на Менделеев е видяла бял свят през 1906 година в Санкт Петербург (учебника „Основи на химията“, VIII издание).

И чак след 96 години забвение тази таблица за първи път възкръсва от пепелта благодарение на публикацията на дисертация в сп. ЖРФМ на Руското физическо общество.

Премахването след 1906г на етера е породило множество спекулации, и е харесван от любителите на теории на конспирациите, дават храна на любителите на трансцедентното и окултното, да развиват всякакви теории на база на всемогъщия етера, в който живеем и от който е съставено всичко.

Любопитен факт е, че не взима и нобелова награда за открието си. Въпреки че е номиниран през 1906 г. за наградата по химия, Шведската кралска академия възразява. Тази намеса се обяснява със силното влияние на шведския химик Сванте Арениус, нобелист по химия за 1903 г. за теорията на електролитната дисоциация, на която Менделеев е бил известен критик. Руският учен умира на следващата година и така не е между призьорите.

За тези, който искат да усетят тогавашните времена.

mendeleev.sculpture



„Опит за химическо разбиране на световния етер“, 1905 г., стр. 27

„Ако аналозите на аргона изобщо не дават съединения, то е очевидно, че не можем да включим нито една от групите на по-рано известните елементи и за тях трябва да открием специална група – нулева...

Това положение на аргоновите аналози в нулевата група е строго логично следствие от разбирането на периодичния закон, затова (поставянето в група VIII явно не е вярно) е прието не само от мен, но и от Брайзнер, Пичини и други... Сега, когато няма ни най-малко съмнение, че пред тази I група, в която трябва да поставим водорода, съществува нулева група, чиито представители имат тегло на атомите, по-малко, отколкото на елементите от I група, ми се струва невъзможно да отричаме съществуването на по-леки елементи от водорода.

От тях да обърнем внимание първо на елемента от първа редица на 1-ва група. Означаваме го с „y”. На него очевидно ще принадлежат коренните свойства на аргоновите газове... Короний е с плътност от порядъка на 0,2 спрямо водорода и той не може по никакъв начин да бъде световен етер.

Този елемент „у“ обаче е необходим за това мислено да се доближим до този най-главен, затова и най-бързо движещ се елемент „х“, който според моето виждане може да се смята за етер. Иска ми се предварително да го нарека нютоний – в чест на безсмъртния Нютон... Задачата за привличането и задачата на цялата енергетика не може да има реално решение без реалното разбиране на етера като световна среда, предаваща енергия на разстояние.

Истинското разбиране на етера не може да се постигне, като се игнорира неговият химизъм и не се смята той за елементарно вещество.“



„Основи на химията“, VIII изд., 1906 г., стр. 613 и след.

osnovi.na.himiata

„Тези елементи, по величина на техните атомни тегла, са заели точно място между халоидите и алкалните метали, както е показал Рамзи през 1900 година. От тези елементи е необходимо да образуваме специална нулева група, която преди всички през 1900 година е признал Ерере в Белгия. Смятам тук за полезно да се добави, че поради неспособността за съединението на елементите от нулевата група, аналозите на аргона трябва да се поставят по-напред от елементите от 1 група и по духа на периодичната система да очакваме за тях по-малко атомно тегло, отколкото за алкалните метали.

Така се и оказва. А щом е така, то и това обстоятелство, от една страна, служи за потвърждение на правилността на периодичните начала, а от друга – ясно показва отношението на аналозите на аргона към други, по-рано неизвестни елементи. Вследствие на това може да се прилага още по-широко от преди и да се очакват елементи от нулевата редица с атомни тегла доста по-малки, отколкото на водорода.

По такъв начин може да се покаже, че в първата редица първи преди водорода съществува елемент от нулева група с атомно тегло 0,4 (може би това е елементът короний на Янг), а в нулевата редица, в нулевата група – пределен елемент с нищожно малко атомно тегло, неспособен на химични взаимодействия и притежаващ вследствие на това изключително бързо собствено частично (газово) движение.

Тези свойства може би трябва да се припишат на атомите на всепроникващия световен етер. Мисълта за това е посочена в предисловието към това издание и в руска журнална статия от 1902 година...“

Короний е името, дадено на елемент, който учените през XIX век предполагали, че съществува в короната на Слънцето. Изследователите наблюдавали непозната зелена ивица в спектрите на слънчевия ореол, която е видима само при пълно слънчево затъмнение. Независимо един от друг Чарлс Аугустъс Янг и Уилям Харкнес наблюдавали зелените емисии при 530.3 нанометра по време на слънчевото затъмнение на 7 август 1869 година.

Тази ивица не отговаряла на спектъра на нито един познат елемент, и за това било предложено името короний като източник на цвета."





Тема Re: Извънземни дебнат и подлудяват НЛО-изследователинови [re: Lucky Eva]  
Автор Prokliatieto na Tule (-=SS_Totenkop=-)
Публикувано11.03.16 22:51



Навлязохме в много сложна научна материя за която поне лично аз не знам дали ще имам сили. Вероятността да напиша някоя глупост по тази материя клони към 99%. Все още поне теоретично съм слабо запознат, добре че имам практически наблюдения върху поведението на НЛО в небето.

Все пак не мисля че Менделеев и Тесла са имали връзка с по-висш разум. Просто са били големи учени и така да се каже са напипали как стоят нещата.



Тема Re:нови [re: Lucky Eva]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано11.03.16 23:44



Благодаря ти за този постинг, изчетох го с интерес.



Копирах си и снимката на оригиналния вариант на Менделеевата таблица.
Не знаех, че са си позволили така да цензурират и фалшифицират Менделеев.




Тема Никола Тесланови [re: Luchezara]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано12.03.16 15:11



Тесла е другият феномен.



"След напрегната умствена работа започват да го връхлитат "ярки видения, съпроводени понякога със светлинни избухвания, което се случва с хора, обладаващи мощни парапсихологически качества". Светлинните изригвания поглъщат реалния свят и заемат неговото място. Виденията са така реални, че остават даже тогава, когато се опитва да ги премахне с ръка. Но още тогава той е успявал да се превключва от светлинните светове към обективната реалност.
" В желанието да се освободя от виденията постоянно ги замествах с познати ми картини от дома и околността. Нееднократно прибягвах към тези ментални упражнения, опитвайки се да прогоня призраците, но действителният живот търпеше поражение и реалността им ставаше въздъсеща. После започнах инстинктивни екскурзии зад пределите на малкия свят, в който живеех и скоро видях нови сцени. В началото те бяха мъгляви, но скоро нещата се подреждаха. Придобиваха сила и яснота и накрая ставаха конкретни, като истински. Открих, че се чувствам по-добре, когато се оставях на въображението да ме води по своите пътища. Така започнаха моите ментални упражнения. Отправях се на пътешествие всяка нощ, а после и през деня, попадах в непознати места, градове и страни, живеех там, срещах се с хора и създавах с тях връзки. Другите светове ми станаха толкова скъпи, колкото и моя роден свят."
Тесла забелязва, че може отчетливо да визуализира своите открития и не се нуждае от експерименти, модели и чертежи. Така развива своя нов метод за "материализация на творческите концепции. " "Когато имам идея аз я доработвам в своето въображение. Напълно безразлично ми е дали ще експериментирам с нея в лабораторията или само в главата си. По такъв начин развивам идеята си до съвършенство, без да докосвам нищо с ръце. Всички мои изобретения възникват точно по този начин и за двадесет години няма никакво изключение".
Другата реалност
Тесла забелязва, че виденията от "другата реалност" винаги се намират в определена връзка със събитията от "настоящата действителност". Той получава възможност да осъзнае същността на тази причинна връзка. Разбира, че всяка негова мисъл е резултат от въздействието на външни впечатления. " Не само мислите, но и действията възникват по същия начин. Стана ми ясно, че съм просто вид "автомат", надарен със способността да се движи. Практическият резултат от заключението ми беше беше откритието за телеавтоматичния контрол, чиито закони носех в главата си като неясни идеи много отдавна."
"Уверен съм, че Вселената е жива,а хората са автомати, движени от волята на Твореца и неговите планове за всеки" - заявява Тесла, когато обяснява теорията си за паметта. Той е вярвал, че мозъка не може да запомня, а паметта е просто неговата реакция на външен дразнител. Твърдението е странно за човек, притежаващ отлична памет/владеел е няколко езика/. Създателят на няколкостотин научни открития не ги е считал за своя заслуга, а се е възприемал само като проводник на идеите, идещи от чужди светове. Но всичко това вече не изглежда противоречиво, ако си спомним, че синът на свещеника вярва само в един Бог, неспоменат в никоя религия, но най-близък до будизма. Тесла винаги се е чувствал привлечен от будизма, следвал е неговите принципи на хранене и медитация и в последните години на живота си живее аскетично, като индийски гуру. Опитностите му започват още от неговата дванадесетгодишнина, когато започват виденията и светлинните взривове в менталното му поле. "В някои моменти забелязвах как въздухът край мен се изпълва с огън. Неговата интензивност се увеличи и достигна своя максимум, когато бях на двадесет и пет години. Веднъж имах усещането, че пламъкът обхваща мозъка ми, в който сияеше малко сърце. Тези светлинни феномени - пише той вече шестдесет и пет годишен се появяват все още, като предвестници на нова идея.
В междинното състояние на съзнанието преди сън тесла има нови видения. " Затваряйки очи забелязвах тъмен еднотонен гълъбов фон, приличен на ясно безвездно небе. За мигновение фонът се покриваше с многобройни зелени петна, които вибрираха, строяваха се в няколко редици и ме приближаваха. После от дясно се появяваха две паралелни линии. Картината преливаше във всички цветове, но преобладаваше жълто зеления и златния. Веднага след това линиите просветляваха и изображението се покриваше с точки гаснеща светлина…Всеки път преди да заспя лицата на хора и образите на различни обекти преминаваха пред очите ми. Когато ги виждам, знам че скоро ще заспя. Ако те стоят в далечината и не приближават, това означава че ми предстои безсънна нощ."
Смъртта го занимава и той внимателно следи за появата и в реалния живот." Само веднъж в сегашното ми съществуване с мен се случи нещо, което мога да нарека свръхестествено. Свързано е със смъртта на майка ми. Бях болен и изтощен от треска. Внезапно ми хрумна, че ако майка ми умре далеч от мен, тя сигурно ще ми изпрати знак. Два месеца по-късно бях в Лондон с приятеля ми, вече покойният сър Уилям Крукс водехме разговори за спиритизма. Бях силно впечатлен от доводите му, помнех задълбоченият му труд за "излъчващата материя", който бях чел още като студент. Не можах да заспя дълго и чак сутринта, когато се унесох за кратко, видях облак, носещ фигури с ангелска красота. Една от тях ме погледна с любов и тогава познах в нея майка си. Привидението бавно преплува стаята и изчезна, а аз се събудих от неописуемо приятни гласове, които ми говореха нещо. В този миг бях завладян от увереност, която не мога да опиша с думи: вече знаех, че в този миг майка ми е починала. Това се оказа истина."
В същия ден Тесла описва преживяването си и изпраща писмо до Крукс, чиито архиви обаче изчезват през 1918 г. Научните материали на Крукс съдържат записи на спиритически сеанси и много фотографии на материализирани духове от различно историческо време. В музея на Тесла в Белград се е запазило само едно писмо на Крукс до него. Той му благодари за изпратената електромагнитна спирала, в чиито поле много ясно изпъкват очертанията на призраците. Особеното електромагнитно поле влияе благоприятно и на медиума и неговото психическо натоварване не е така драматично.
Белият гълъб
Джон О.Нийл, член на тайни общества разказва за някои сакрални символи върху перата на един бял гълъб, съпровождал Тесла с години. "Хранех стотици гълъби през целия си живот - пише Тесла. - Измежду тях силно се отличаваше удивителна птица,бяла със светло-сиви петна по крилете. Беше самка. Можех да я разпозная навсякъде, а тя ме откриваше където и да се намирах. Беше достатъчно просто да помисля за нея и тя долиташе. Обикнах я, както мъж обича жена, тя също ме обичаше. Когато се разболяваше идваше в стаята ми и с дни се грижех за нея, докато оздравееше. Тази гълъбица беше радостта на живота ми. Докато тя се нуждаеше от мен всичко останало беше маловажно, тя беше смисъла на съществуването ми. Когато една нощ лежах в тъмнината и решавах поредната задача, тя влетя през прозореца и кацна на стола ми. Знаех, че иска да ми съобщи нещо важно. Станах и я приближих. Разбрах какво иска да ми каже: щеше скоро да умре. Когато го разбрах видях леещата се от очите и силна светлина. Това беше реална светлина, силна и ослепителна. Когато гълъбът умря нещо си отиде от живота ми. До този момент имах пълната увереност, че ще изпълня всичките си замисли, но когато моята гълъбица умря разбрах, че моето дело е приключило…"
Специалната и общата теория на относителността на Айнщайн лежат върху класическата физика и обръщат внимание на понятията пространство, маса, време. Представата на Никола Тесла за физическата реалност е близка до езотеричната реалност, неразривно свързана с понятията енергия, вибрация и време като основите на реда във Вселената. Днес квантовата физика се доближава до тази представа и откритията и напредват по пътя, изминат преди това от Никола Тесла, славянският гений."


Редактирано от Lucky Eva на 12.03.16 15:17.



Тема Сталин и Волф Месингнови [re: Luchezara]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано12.03.16 15:21



Сталин и

и стремежите на Сталин да се добере до окултното. . Гледай филма след 33тата минута за Месинг, много е интересен. Мисля, че именно Месинг е помогнал за създаването на много от съветските оръжия при втората световна война, за което има някои източници.

Редактирано от Lucky Eva на 12.03.16 15:22.



Тема Никола Тесла и Тунгуският метеоритнови [re: Lucky Eva]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано12.03.16 21:40







Тема Re: Никола Тесла и Тунгуският метеоритнови [re: Lucky Eva]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано12.03.16 22:03



Ето и филм за Тунгуският метеорит и Никола Тесла, властелинът на енергията. Четох някъде, че дори и откритието на Едисон е възможно да е на Тесла.





Тема Re: Извънземни дебнат и подлудяват НЛО-изследователинови [re: Prokliatieto na Tule]  
Автор 4erdenko (soviet)
Публикувано18.03.16 09:42



И напълно земни сили преследват НЛОизследователите.
Преди време се занимавах сериозно с проблема НЛО. Опитвах се да го разгадая, да разгадая и технологиите използвани от НЛО. Пишех из разни форуми и така нататък. И започнаха да ме следят и преследват. Когато се оплаках, ме обявиха за луд, но аз ги видях как ме следят.
Веднъж видях една непозната жена да върви след мен, да се кръсти и да нарича нещо. Гледаше в мен докато го правеш. Кълнеше ли ме, какво ли?
Друг път видях друга непозната да върви след мен и да прави магически пасове - движенията които правят екстрасенсите, насочени към мен. Явно се опитваше да ми въздейства, да ми прави магии или нещо подовно.
Имаше и други прояви на подобно следене и преследване. Например един от преподавателите ми във ВУЗа, в който учех тогава, ми намекна, че знае с какво се занимавам и че това не им харесва. А от къде знаеше, та аз пишех в интернет анонимно. Познатите ми не знаеха с какво се занимавам, защото се пазех да не ми се подиграват за извънземните. Само някой който следи тези неща може да знае и да му каже. Чрез този преподавател те просто оказваха психологически натиск върху мен.
Кой ме следеше? А може и сега да ме следят все още.
Едва ли са тайните служби. Те разчитат на други методи, не на окултни сили, екстрасенси, магии и проклятия. Остават два варианта:
- Тайни окултни общества от рода на масони, илюминати и други. Те имат планове за завладяване на света и разкриването на НЛО и технологиите му ще им объркат плановете, за това преследват изследователите на НЛО. Или имат други причини да оставят скрита истината за НЛО.
Възможен е и друг вариант - тайни общества свързани с извънземните. Те крият тайните си и не искат да бъдат разкрити.
- Може да са някакви религиозни организации - например църквата, която също разчита на отвъдни сили(онази жена се кръстеше, което говори за възможна връзка с църквата) и се бои да не загуби власта си, ако истината за НЛО и за боговете - древните астронавти се разкрие. За това преследва НЛО изследователите.
Кой ме преследваше и до сега незнам. Но някой наистина ме следеше и ми оказваше психологически натиск.

Времето е на наша страна.

Редактирано от 4erdenko на 18.03.16 10:34.



Тема Re: Извънземни дебнат и подлудяват НЛО-изследователи [re: 4erdenko]  
Автор FlLERO99Модератор (ПУТЛЕРИСТ )
Публикувано19.03.16 00:14



Трябва да търсиш само рационалното обяснение и чак когато всички разумни варианти отпаднат тогава вече можем да говорим за някаква конспирация. Но иначе съм съгласен с последните ти редове че църквата се страхува да не са разкрие истината за НЛО защото просто ще отпадне нейната власт. И затова точно е възможно НЛО да оказва влияние върху определени хора те да упражняват известен психологически натиск върху хора като теб които са се интересували от НЛО за да се замислят и да се откажат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.