Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 18.05.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема [Xerum-525]горивото на Камбанатанови  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано05.03.16 00:00



Според една сводка съединението представлявало "живачна сол на антимона с формулата Hg2Sb2O7" и за пръв път е произведено в СССР близо до <Института за изследвания в областта на физиката и високите енергии> в Дубна през 1968ма година. Този институт притежавал специален реактор подходящ за имплантиране на материал със стронций, цезий и други изотопи. Налице е прилика с червеният живак - тежка течност, висока радиоактивност, винено червен цвят. Всъщност живакът се оказва че притежава странни свойства по отношение на стабилността при подлагането му на голям натиск както твърдят древните текстове за "машини с живачно завихряне".

Поради наличието на [Xerum-525] Камбаната на SS е била много повече от плазмена машина с високо напрежение използваща срещуположно въртене каквото заключение стига Витковски. Очевидно е че Камбаната - нацисткото НЛО е представлявала нещо от рода на реактор предназначен за освобождаване на ядрена енергия посредством изключително високо напрежение породено от въртене на много висока скорост плюс внезапни пулсации с постоянен ток с високо напрежение.



В горивото на Камбаната за неговото осоляване са се използвали твърде вероятно изотопи като хафний и тантал които всъщност са разновидности на изотопите или по-точно научно казано са изомери. Повечето изомери имат изключително малък период на полуразпад но конкретно тантала(атомна маса 180 единици) той е изключително дълъг - 10 квадрилиона години! За танталът се смята че той е свързан с експлоадиращите звезди или даже със свръхновите. Хафният с атомна маса 178 единици е още един стабилен изомер с къс период на полуразпад от 31 години но за сметка на това със свръхвъзбудимост. Той дава четвърт килотон енергия от 1 килограм под формата на гама лъчи. Проучван е от DARPA(Службата за авангардни изследователски проекти към министерството на отбраната) като възможен балотехнически експлозив.

Какво се оказва:

-изомерите освобождават енергия посредством промяна в спина си.
-ядреномагнитно спинов резонанс и гравитацията са научната сфера на професор Валтер Герлах ръководител на проекта на Камбаната.
-Камбаната е работила с тежка течна радиоактивна субстанция както написах горе [Xerum-525] доста осолено със изотопи радиоактивно съединение частично основано на живака.
-твърди че се червеният живак е "балотехнически" химически експлозив способна да въздействие водородни бомби без нуждата от атомна бомба за задействането им.
-[Xerum-525] е бил сложен в двата цилиндъра в Камбаната които са се въртели на една ос с огромна скорост. В по-съвременен контекст в днешно време излизат материали в интернет относно съществуването на американски НЛО чиято двигателна система представлява два резервоара в който се въртяла плазма на живачна основа ПОД ОГРОМНА КОМПРЕСИЯ от 250 000 атмосфери с колосална скорост. Тя неутрализирала гравитацията.
-ксерумът 525 е бил подложен на непрекъснати токови пулсации с прав ток.
-МНОГО ВАЖНО!Окултни и езоретични източници отдавна информират че такива тайни проекти са били осъществявани в Германия далеч преди идването на националсоциалистите на власт през 1933та година. Също древни индийски текстове говорят за съществуването на летящи тела в които имало живак в резервоари.



Тема Re: [Xerum-525]горивото на Камбанатанови [re: FlLERO99]  
Автор vanfam (Аз съм !!!)
Публикувано05.03.16 02:06



къмбаната .. интересно магично физично неприемливо но е факт .. ко правим по нататък :)



Тема Re: [Xerum-525]горивото на Камбаната [re: vanfam]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано05.03.16 02:26



Продължаваме да я проучваме. Но предпазливо, защото смятай за какво развитие говорим ако първата Камбана се появила някъде през 1944та/1945та докъде са стигнали разработките в САЩ по този въпрос?



Тема Re: [Xerum-525]горивото на Камбанатанови [re: FlLERO99]  
Автор vanfam (Аз съм !!!)
Публикувано05.03.16 02:52



Да знам , или казано някой си играе с времето !!!



Тема Re: [Xerum-525]горивото на Камбанатанови [re: vanfam]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано05.03.16 09:46



Навремето през 90те години още преди да започна да се занимавам сериозно с изследвания на феномена НЛО имах една такава мисъл че човечеството събира икономически а и технологически но преди всичко икономически потенциал за завладяването на Космоса.

В този контекст производството на Камбаната и преди всичко на нейното основно гориво [Xerum-525] е адски скъпо до ден днешен а и било още по-скъпо през 40те години на ХХ век по време на Втората световна война то това е причината немците да не са могли да я пуснат Камбаната в серийно производство и да спечелят войната...



Тема Re: [Xerum-525]горивото на Камбанатанови [re: FlLERO99]  
Автор vanfam (Аз съм !!!)
Публикувано05.03.16 19:32



така е няколко месеца ги е деляло войските на третия райх за да вкарат нови технологии в боя и тогава нещата щяха да бъдат много зле ..

за това пък руснаците бързо са организираха намериха пролука и използваха всичко но ги отблъснаха от там поеха въздух и историята я знаем ... Берлин разцепен на две :)

Англичаните и Американците през цялто време се правеха на интересни и гледаха от страни как европа и част от света гори .. след това хитро се прикрепиха към Русия ...

България най много е страдала от Англия Франция и Германия ... в подялбата на територията ни те са изиграли най гадната роля .... но темата е дълга



Тема Re: [Xerum-525]горивото на Камбанатанови [re: vanfam]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано05.03.16 19:48



Според мен а и според доста народ България и преди и сега страда най-много от САЩ. САЩ дават България на Сталин, САЩ не подкрепиха икономически България по време на нейният преход към демокрация и пазарна икономика но смучеха и продължават да смучат нейни кадри. САЩ не плащат данък даже и за военните си бази в България но на Турция плащат страшно много пари именно за такива военни бази!

Те новите технологии на Третия Райх май са вкарани в боя но не в серийно производство. Типичен пример за това са т.нар. "foo fighters" в край на войната които са притеснявали англо-американските бомбардировачи над Райха. Ако са били вкарани именно в серийно производство тогава нещата са щели да бъдат по друг начин. В крайна сметка всичко опира до ресурси, пари и до време - а времето е нещо което националсоциалистите не са имали предвид на напредващата Червена армия от изток. Затова казвам че е възможно в последните месеци на войната виждайки края наистина да са организирали своя военна база не само на Южният полюс но и даже и на обратната страна на Луната.

Англичаните и американците главно през периодът 1940-1944та в продължение на почти 4 години са се въоръжавали за нахлуване във Европа. Този процес на въоръжаването изобщо не е толкова прост и не е хей така започваме да произвеждаме пушки и танкове а става въпрос за пренастройка на цяла една индустрия на военновременни релси например на американската индустрия. За сведение индустрията на СССР е била на военновременни релси още от края на 30те години, индустрията на Третият Райх много късно е пренастроена военновременни релси чак на 3ти февруари 1943та след поражението на 6та армия в Сталинград. А междувременно икономиките на Англия и на САЩ отдавна вече са на военновременни релси. Тоест излиза че икономиката на Нацистка Германия последна е настроена на военновременен режим. И естествено губи войната и поради тази причина.



Тема Re: [Xerum-525]горивото на Камбанатанови [re: FlLERO99]  
Автор vanfam (Аз съм !!!)
Публикувано09.03.16 13:16



да и за камбаната се знае вече , доста информация изтече, има и дезинформация сред нея но и много истини .. мене вече ме интересуват артефакти или срещи - иначе писания много .... за жалост аз съм имал само две ... и то доста кратки



Тема Re: [Xerum-525]горивото на Камбанатанови [re: vanfam]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано09.03.16 13:38



В отговор на:

мене вече ме интересуват артефакти или срещи - иначе писания много .... за жалост аз съм имал само две ... и то доста кратки




Интересува ме какви срещи по-точно сте имали? За наблюдения на НЛО ли става въпрос?



Тема Re: [Xerum-525]горивото на Камбанатанови [re: FlLERO99]  
Автор tirtirlin (троглодит)
Публикувано03.04.16 21:02



Внимателно четох. Предизвикателството да завъртим маса,да кажем живачни изпарения, с високи обороти, е значително технологично предизвикателство. Въртящата се инерциална маса не нулира гравитационната, но нараствайки,масата инерционна, може съпоставимо да направи гравитационната да е пренебрежима. Това обаче може да е само по перпендикуляра на окръжността на въртене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.