Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 29.09.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема НЛО - феномен от преди 2200+ години!  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано29.02.16 18:12



За никого не е тайна моето становище относно извънземните – да, има ги, но ние няма как да ги видим, както и те нас, и изобщо, не е възможна никаква форма на контакт между отделните цивилизации.

Но е интересно да се спомене, че хората са виждали странни неща в небето още от памтивека насам.

Едно от първите исторически сведения за НЛО идва от римската република – и то не от кого да е, а от един от най-известните римски историци, Тит Ливий, който четвърт век преди раждането на Христа отбелязва в своя исторически труд Ab Urbe Condita Libri, че през зимата на 214 преди Н.Е. се случили редица чудеса, включително "появата на бляскави кораби в небето" (точните му думи са navium speciem de caelo adfulsisse).

Сега, няма съмнение че Тит определено не е имал предвид космически кораби – вероятно неговото въображение си е представяло чудни плавателни кораби, които владеели небесата, така както могъщата римска империя властвала в необятните морски ширини на Средиземноморието.

Съществуват и още по-ранни (и далеч по-достоверни) данни за НЛО – според Плутарх, през 74 BС, точно преди римската армия да започне поредната си кръвопролитна битка, в случая срещу войските на цар Митридат VI... Изведнъж небосвода се разцепил на две, и двете армии видяли огромно горящо тяло, което падало от небосвода точно между тях. По форма било като глинен съд за вино (какво друго може да роди фантазията на древния римлянин?!), и по цвят – като разтопено сребро. Това са му точните думи, и сребристият обект бил докладван и от двете армии.

Дали се касае за метеор или посещение от пришълци – не се знае.

Знае се обаче, че през 70 година от новата ера, по време на обсадата на Йерусалим, точно над светия храм в свещения град се появила ярка светлина, а няколко дни по-късно, цялото небе над страната било ореяно с войска от колесници и легионери, които препускали из облаците над околните градове – казал го е Йосиф Флавий.

Следващите сведения за НЛО идват чак през 16-ти век (ако не броим още две, прекалено фантастични и без никакви свидетели наблюдения, съответно през 150 и 200 от н.е), когато през 1561 цялото небе се ореяло с цилиндрични обекти, от които се появявали червени, черни, оранжеви и синьо-бели дискове и сфери.

Явно, през тъмните векове не сме били особено интересна дестинация за извънземните.

Редактирано от Nuke Dukem на 29.02.16 18:20.



Тема Re: НЛО - феномен от преди 2200+ години!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано29.02.16 18:34



По отношение на първите ти изречения според мен лично грешиш но за съжаление аз лично няма как да докажа този факт а и никой няма да бъде допуснат да го докаже - в тези среди всички помним как изчезна Боб Лазар който заяви пред широката общественост че в САЩ в AREA-51 американците държат пленени летящи чинии.

Нима НЛО които всеки ден се наблюдават от различни хора по Земята та и в орбита от спътници(NORAD засичали поне по 4 навлизания на НЛО в земната атмосфера на ден!) не са поне част от тях космически апарати на извънземни?

Относно наблюденията на НЛО в древността конкретно тези сребристи сфери които наблюдавах многократно в небето над София още от февруари 19991ва година включително през бинокъл и през телескоп преди около 13 години се натъкнах на материал в интернет на английски език че точно този тип НЛО е било наблюдавано още в дълбока древност. Според мен лично точно този тип НЛО което се вижда като сребриста съчма в небето е точно извънземен космически кораб и понеже съм виждал и по-малък и по-голям размер през малък телескоп то излиза естествено че едното е корабът-майка а другото е сондата.



Това което се наблюдавали римляните така като чета вероятно не е било НЛО а е представлявало болид. А относно средните векове някъде бях чел за битка между два обекта със светлинни изстрели мисля че по памет се беше разиграла 16-17-18 век.



Тема Re: НЛО - феномен от преди 2200+ години!нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано29.02.16 18:42



Възможно е да са помогнали на египтяните да построят пирамидите, не знам. Аз изхождам от скромните си теоретични познания по астрономия.



Тема Re: НЛО - феномен от преди 2200+ години!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано29.02.16 18:47



Това за египетските пирамиди че извънземни са им помагали да ги строят е широко застъпена теория в нашите уфологични среди. По памет си спомням ако не ме лъже паметта разбира се че един от кубовете на тези пирамиди тежи около 150 тона мога и да бъркам но до началото на 80те години на светът нямаше крак който да е в състояние да ги вдигне. Всъщност има и други смущаващи неща от древността например златни самолетчета с глави на животни които са възраст 3000 години преди новата ера. Също бях чел в една книга са някакъв древен чертеж на батерия която батерия я изработили в някакъв западен университет и тя произвеждала толкова много ток че я заключили да не убие някой.





Тема Re: НЛО - феномен от преди 2200+ години!нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано29.02.16 19:05



Най-тежките камъни, които са внасяли от Асуан (разстояние ~800+ км), тежат между 25 и 80 тона.

Прави сметка, че тия 80 тона някакси трябва да се озоват върху една пресечена пирамида (нали гробницата е в центъра, т.е. като са я строяли пирамидата все още не е била завършена) на височина примерно 20-етажен блок!

Редактирано от Nuke Dukem на 29.02.16 19:12.



Тема Re: НЛО - феномен от преди 2200+ години! [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано29.02.16 19:17



Не знам, не само аз а никой няма адекватен отговор как са местели тези камъни...Не знам дали знаеш но отдавна още преди 25 години откриха пирамиди и човешко лице на Марс.





Тема Re: НЛО - феномен от преди 2200+ години! [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано29.02.16 21:18



Ха-ха, не, това е от ниската резолюция на снимките, понеже са от едно време... Съвременните, по-детайлни снимки на същия регион не дават чак толкова свобода на фантазията.

Но пирамидите в Гиза са съвсем истински, и ако някое извънземно ни гледа от небесата, предполагам че доста ще се впечатли!



Замислих се за това, колко наистина внушителен мащаб има това чудо на чудесата! Да се обиколи пирамидата е като да се обиколи цялата Княжевска градина в центъра на София, където е паметника на Съветската армия до ректората на Софийския (или пък два пъти стадион Васил Левски), а върхът и се е извисявал колкото 40-етажен блок!

А цялото й тегло е около 6 милиона тона!

И всичкото това – само с човешка и животинска сила! Без никакви машини; без кранове, без камиони, без ток и без гориво.

Казват, че била построена от 100,000 души, които работели ежедневно цели 20 години!

Значи, се падат по 60 тона на човек за 20 години.

Тоест, всеки човек е трябвало да "изработи" по 3 тона камък на година – това вклюва да се издяла от каменоломната, да се домъкне някак си до Гиза, и да се постави на правилното място в конструкцията. Като се има предвид, че това е теглото на средностатистическия камък от пирамидата (само най-големите са надвишавали 10 тона)...

Или 365 човека – същия 3 тонен камък за един ден.

Сметките са съвсем груби, но като цяло, както виждаш, от чисто сметкаджийска гледна точка не е невъзможно.

Но, определено изисква някаква наистина баснословна инженерна мисъл относно най-големите, 25-80 тонни камъни, и това как да се покачат на височината на хотел Хемус, с уговорката че именно те идват от Асуан, което е на повече от 800 километра от Гиза!

Обаче, представи си каква красота е била, веднъж след като са я измазали... Какво ще кажеш за такъв гроб, а?

Редактирано от Nuke Dukem на 29.02.16 21:27.



Тема Re: НЛО - феномен от преди 2200+ години! [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано29.02.16 22:19



Този процес на строенето на пирамидите направо не мога да си го представя без използването на някаква физико-математическа хитрост. Става въпрос за хитрост при преместването на блоковете. Например се сещам как един път изнесох една квадратна метална тежест от един гараж докато работих на един строеж като общ работник на принципът на обръщането й по земята вместо да я захващам и да я нося на ръце. Това не можеше да го направи и майсторът за когото работих а той беше в ръцете в пъти по-силен от мен и после се чудеше как съм успял да изнеса въпросният тежък метален квадрат? Така че според начин за построяването на пирамидите без намесата на извънземни има но ние просто не сме се сетили за него. Естествено участвали са стотици хиляди души вероятно десетилетия наред са работили но определено има изначало някаква голяма хитрост която проектантите на пирамидите са използвали именно нея.



Тема Re: НЛО - феномен от преди 2200+ години! [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано29.02.16 22:39



Ако ти е интересно и разбираш английски, ето

можеш да разбереш как са били построени.

Редактирано от Nuke Dukem на 29.02.16 22:45.



Тема Re: НЛО - феномен от преди 2200+ години! [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано29.02.16 23:29



Благодаря за линкът, ще го гледам и слушам внимателно още тези дни. Въпросът е че май никакви извънземни не са им помагали на египтяните да си построят пирамидите и че са всичко си има разумно и рационално обяснение....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.