Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 21.09.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Екзистенциалистите философи  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано02.03.16 02:07



Екзистенциалистите философи не вярват в НЛО. Това съм забелязал, че те вярват в човешката трагедия в пълния й смисъл и изобщо изключват, като възможност контакти на хора с НЛО. Според екзистенциалистите, каквото човек си направи никой друг не може да му го направи това най-общо пък камо ли някой извънземен да се включи. И аз за това не вярвам на извънземни, защото съм екзистенциалист. Екзистенциалистите също оправят въпроса със смъртта. Като според тях между живота и смъртта има връзка. Тоест движението тук се усеща горе, както и движението горе са усеща и тук. При което и базовата философия, че има битие и нищо при което ни щото съществува в битието, защото няма да има къде другаде да се пръкне то, та за това е в самото нещо. И такива философии...



Тема Re: Екзистенциалистите философи [re: filmfest]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано02.03.16 03:39



Не можеш да не вярваш на съществуването на явление което е наблюдавано едва ли не от всеки втори жител на Земята. Тук нещата не опират точно до вяра дали има или няма НЛО а опират до отричане на обективни ФАКТИ. Нима всичките тези видеоклипове които са качени в youtube и които показвам тук в клуб НЛО са фалшификация? Едва ли...

Относно извънземните според мен и според доста народ и те съществуват също.

А колкото до философията на екзистенциализма само това което си написал е вярно: "Като според тях между живота и смъртта има връзка. Тоест движението тук се усеща горе, както и движението горе са усеща и тук. При което и базовата философия, че има битие и нищо при което ни щото съществува в битието, защото няма да има къде другаде да се пръкне то, та за това е в самото нещо."



Тема Re: Екзистенциалистите философи [re: filmfest]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано02.03.16 07:51



Вярата е несъвместима в случая. Вярата е за религиозните. Тук става въпрос за наблюдения на неиндетифицирани летящи обекти - а това не е толкова рядко явление. Почти бих ти гарантирал, че ако всяка вечер наблюдаваш небосвода поне час за 1 месец поне веднъж ще видиш нещо, което няма как да го идентифицираш като нещо познато.



Светлината идва и си отива. Мракът е вечен.

Тема Re: Екзистенциалистите философинови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано02.03.16 09:48



В отговор на:

Почти бих ти гарантирал, че ако всяка вечер наблюдаваш небосвода поне час за 1 месец поне веднъж ще видиш нещо, което няма как да го идентифицираш като нещо познато.




Смятай - аз лично за около 770 реални наблюдения на небосвода имам 10 отделни наблюдения на НЛО. Следователно средноаритметично се получава едно наблюдение на НЛО на около 77 наблюдения всяко от които средноаритметично продължава по 1 час и половина. Следователно едва ли не излиза че за 100 часа прекарани в наблюдение на небето шансът да видиш НЛО клони към 100%.

С тази уговорка че почти всичките ми наблюдения на НЛО се случиха през денят но и над 90% от наблюденията са ми дневни наблюдения и едва няколко процента от тях са нощни наблюдения.

Всичко това говори ясно и недвусмислено за една много висока активност от страна на НЛО!



Тема Re: Екзистенциалистите философинови [re: filmfest]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано02.03.16 13:12



има битие и нищо при което ни щото съществува в битието, защото няма да има къде другаде да се пръкне то, та за това е в самото нещо


Ако вземем мащабите на видимата Вселена за сто единици,а дължината на Планк като крайно възможна малкост за нула единици, ще видим че най малкият познат кварк е на петдесетте единици като големина. Оттам нататък,надолу по скалата ние не знаем какво съществува. Вирусите се делят на два вида,- филтрируеми,и нефилтрируеми. Центрофуга от порцелан,негледжосан. Минават през порите на порцелана нефилтрируемите. Малки, и въпреки това безумно сложни. Малките неща са съставени от по малки, и така надолу,надолу....... отделно че нашият свят е трептение, материята и връх на пресичащи се вибрации, стояща вълна. все едно сме телевизионен канал, на други честоти има други. Холографски Вселени,едни в други,една и съща енергия с много проявления,фазово изместени.

Един мой разказ :





Тема Re: Екзистенциалистите философинови [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано02.03.16 16:32



Абсолютно. Не ми се пуши от известно време и се улавям, че не излизам толкова често на балкона, за да наблюдавам.



Светлината идва и си отива. Мракът е вечен.

Тема Re: Екзистенциалистите философинови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано02.03.16 16:54



Оптика ти трябва на теб, оптика, един БПЦ 15х50 и едно съветско ЗРТ 457 М 30-60х70 което да си го слагаш на столче и да наблюдаваш с него. Вярно е че при теб е въпрос на навик отколкото на систематизация на системни наблюдения но нищо чудно някои ден да ти излезе късметът.





Тема Re: Екзистенциалистите философинови [re: tirtirlin]  
Автор Prokliatieto na Tule (-=SS_Totenkop=-)
Публикувано02.03.16 18:03



Много интелигентно мнение сте написал, браво!

Всъщност ако се захване един детайл от природата примерно молекула или най-вече атом или електрон и му се определи степента на закръгляне например в размер и величината се окаже закръглена примерно на 0,0000098667864567621138555555555555555555(5 до ~безкрайност)...то ще се окаже че нашата Вселена е изкуствена с изкуствен произход нещо като холограма, нещо като компютърна игра.



Тема Re: Екзистенциалистите философинови [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано03.03.16 09:50



Не Файле... не искам да го превръщам в хоби - за мен е достатъчно просто да зяпам небето с невъоръжено око



Светлината идва и си отива. Мракът е вечен.

Тема Re: Екзистенциалистите философинови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано03.03.16 10:07



Ти си знаеш...ако някой ден имам възможност ще ти подаря изправен и качествен бинокъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.