Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 14.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Техническо устройство на нацисткото НЛО  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано29.02.16 23:11



Основно заглавие на постинга:SS-Братството на Камбаната част 3.
__________________________________________________________________
По време на изпитанията на Камбаната(гравителидът на националсоциалистическа Германия) персоналът бил отдалечаван на 150-200 метра от обекта и е бил обличан в специални гумени костюми и очите са били закривани със специални визьори. По време на действието на самата антигравитационна система се наблюдавали като последица от нейното действие изменения в растенията и живите организми на още по-голям периметър от тези 150-200 метра като въпреки защитното облекло което явно не е било достатъчно персоналът усещал специфичен металически вкус в устата си, появявали са се язви, световъртеж, персоналът е повръщал.



Техническо устройство на Камбаната(нацисткото НЛО):

1.Два срещуположно въртящи се цилиндъра с обща ос които цилиндри били пълни или облицовани с чист живак.
а)самата ос била изградена от тежко метално ядро вероятно кухо и вероятно съдържащо мистериозно ториево-берилиево-живачно съединение известно в немската наука като ["Xerum-525"].
б)облицовката била от керамичен материал.

2.Живакът във вътрешността на Камбаната вероятно е бил охлаждан от течни азот и кислород(температурата на течният азот е -196 градуса по Целзий).

3.Камбаната според проучване на някакъв Витковски който се е занимавал с данни свързани с летящите чинии на националсоциалистите е била висока 2,5 метра и 1,5 метра в диаметър.

Функцията на тези срещуположно въртящи се цилиндри пълни с охладен живак и да отделят изключително много високо напрежение следствие на което се отделят магнитните полета и се създава вихрова компресия около Камбаната която й позволява да преодолява гравитацията. Когато срещуположно въртящите се цилиндри са работели тоест двигателната система на НЛО е била тествана от германците се е чувало нещо подобно на жужене каквото впрочем е описвано многократно при наблюдения на НЛО от 1947ма година до наши дни на много места по света в много държави и от много свидетели.



Именно това е оръжието на което Хитлер е възлагал надежди да спечели войната а не атомната бомба. Самият проект за Камбаната е бил с много по-висока степен на секретност отколкото проектът за нацистката атомна бомба и за германското НЛО са се отделяли многократно повече финансови средства, ресурси и научно-технически потенциал в кадри за конструирането. Възможно е в последният момент на Втората световна война немците да са конструирали това НЛО но просто да не са имали реална обективна възможност нито за серийното му производство нито за адекватната му употреба срещу армиите и градовете на съюзниците. Впоследствие един път развили такава "антигравитационна" технология е твърде възможно нацистите да са си направили своя военна база и на Южния полюс и на обратната страна на Луната и голяма част от наблюденията на НЛО които се случват всеки ден по света да се всъщност техни апарати които идват от тези им две основни бази.



Тема Re: Техническо устройство на нацисткото НЛОнови [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.03.16 08:03



Чел съм за тази "камбана" преди 10-15 години време. Като спомена живак, се сетих, че съм чел че в Махабхарата или Рамаяна - древните индийски епоси се описват летящи машини на основата на съдове с живак. Не помня много подробности, даже не знам в коя книга съм го чел. Не съм чел нито Махабхарата, нито Рамаяна - даже не знам дали ги има преведени на български и не мога да кажа дали наистина се описват такива летящи машини или не.



Светлината идва и си отива. Мракът е вечен.

Тема Re: Техническо устройство на нацисткото НЛО [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано01.03.16 09:39



На няколко пъти през животът си четейки различни уфологични книги и сайтове тази информация за древните индийски епоси които описват летящи машини на основата на съдове с живак ми е минавала през очите но не съм й обръщал необходимото сериозно внимание. Всъщност се оказва че това е само един от начините една от технологиите за построяване на НЛО. Защото има и други повечето от които за съжаление даже и не съм си направил трудът да прочета и да разшифровам.

Но интересното е виж този сайт и това изображение долу което съм постнал от друг сайт на същата тема(там пише точно за това което говориш):







Тема Re: Техническо устройство на нацисткото НЛОнови [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.03.16 10:03



И аз не съм обърнал сериозно внимание, но като стане дума просто ми изплува в съзнанието, че някъде съм го чел. Сега съм на работа и няма как да бъркам по линковете, които пращаш, но като се прибера ще се пробвам от телефона си да разцъкам.

Светлината идва и си отива. Мракът е вечен.


Тема Re: Техническо устройство на нацисткото НЛОнови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано01.03.16 10:20



Добре ще поговорим довечера по въпроса стига разбира се да имаш време. Но като цяло съм чувал та и чел че националсоциалистите са се стремели към тайните на Тибет по-точно към окултните тайни на Тибет до тайното им познание. Така както се навързват нещата излиза поне на пръв поглед на практика че основната концептуална идея за двигателната система на основата на живакът им е дошла именно въз основа на такива древни текстове вече дали са индийски или тибетски не се наемам категорично да заявя. Но в интерес на истината аз не съм толкова голям привърженик на тази теория защото смятам определено мисля и смятам че за да се построи НЛО като Камбаната трябва много задълбочени научни изследвания и множество научни експерименти в Третия Райх и това според мен не може просто така да дойде от някакви си древни текстове но не изключвам напълно и тази версия за нещата.



Всъщност в тази книга "SS-Братството на Камбаната" има изписани много сложни научно-технически положения, взаймодействия, физически формули, има даже и алхимия като поне на едно място в тази книга се твърди че вътре в Камбаната живакът се превръщал в злато. Тази книга е много тежка за четене, много сложна за разбиране а самият й автор Джоузеф Фарел твърди че заради изследванията си на НЛО на SS е станал обект на над 150 отделни опита за покушение - е това определено не мога да го повярвам!



Тема Re: Техническо устройство на нацисткото НЛОнови [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.03.16 15:32



Да, тези древни летящи неща се казваха вимана и за тях ставало дума в индийският епос. За Тибет... Според мен много чудеса им приписват... То и за Индия е същото... Малко по-загадъчна страна да има и се измислят хорски митове в изобилие. Лично аз съм много скептичен.

Светлината идва и си отива. Мракът е вечен.


Тема Re: Техническо устройство на нацисткото НЛОнови [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.03.16 15:40



Какви окултни тайни... Хората там са живели по това време изключително обикновено и не малко спартански. Монасите са медитирали много, напявали са мантри и т.н. Нищо странно което днес се прави кажи речи в целия свят. Бил съм на дузина медитативни семинари и единствената полза от тях е че се чувстваш доста добре в кожата си.



Много скептичен съм и за някаква окултна тибетска исория.

Светлината идва и си отива. Мракът е вечен.

Тема Re: Техническо устройство на нацисткото НЛОнови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано01.03.16 17:21



Виж сега трябва да си скептичен защото по този начин и само по този начин ще има въобще някакъв шанс опирайки се на собственият си реализъм да отсееш истината от съзнателната дезинформация която е особено разпространена около феномена НЛО.



Тема Re: Техническо устройство на нацисткото НЛО [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99Модератор (MIB )
Публикувано01.03.16 18:06



Въпросът не е толкова до някакъв мистичен тибетски окултизъм(ако изобщо има такъв), въпрос е за вероятното съществуване на инженерно-окултен отдел на SS. Не мисля че този инжерно-окултен отдел на SS е бил в рамките на Аненербе пълно название – „Немско общество за изучаване на древната германска история и Наследството на предците“)( организацията, съществувала в Германия в периода 1935–1945 г., създадена за изучаване традициите, историята и наследството на германската раса с цел окултно-идеологическото обезпечаване на функционирането на държавния апарат на Третия райх. За инициатор се счита Хайнрих Химлер). По-скоро този секретен немски отдел има връзка с обществото "Туле" и обществото "Врил" и работата на ученият ВИКТОР ШАУБЕРГЕР относно построяването на германска летяща чиния. В интернет се пишат различни материали за конструирането и изпробването на дискове още през 1922ра година и през 1934та тоест далеч далеч преди конструирането на Камбаната. Тези дискове приблизително изглеждали горе-долу така(+снимка на Виктор Шаубергер):





Тема Re: Техническо устройство на нацисткото НЛО [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано02.03.16 07:55



Да, съгласен съм, че скептицизма помага в търсенето на реални факти, колкото и те да водят до задънена улица или дебела железобетонна стена отвъд която не може да се стигне. Дезинформацията е твърде много в медиите, а в нета е ужас и безумие. С програмите на които се правят съвременните кино-ефекти може да се създаде всичко - и за съжаление се прави и става все по-трудно да отсееш ментака от истината.

Светлината идва и си отива. Мракът е вечен.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.