Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 02.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Луната и извънземните  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.08.15 16:53



Изваждам темата, за да не разтяга много другите.

Ето интересен откъс:

"Дупката, която се намира на обратната страна на Луната, изпари съня на стотици учени по цялата планета. Тя бе заснета от японска сонда, а американците веднага изпратиха свое подкрепление.

Вместо да изясни нещата, това обърка учените още повече. На снимката се вижда само черна дупка, която е като вход към нещо. При това тя не се намира във вдлъбнатина.
Мистериозната дупка е на върха на хълм на Южното полукълбо, в така нареченото Море на мечтите. Хълмът сякаш е прерязан с огромен бръснач. Все още не е ясно по какъв начин би могло да се получи това.
Ако дупката е тунел, образуван от лава, то не би могъл да съществува хълмът, върху който се намира тя. Тайнственият отвор е с несиметрични очертания.
По неуточнени данни диаметърът на дупката е внушителен - около 130 метра. Дълбочината засега е абсолютна загадка. Има хипотеза, че тя води към лунни тунели, които могат да преминават и в обширни зали.
Според учените точно в тези тунели има шанс да бъдат открити следи от разумни цивилизации. Хората, които биха могли да се заселят на Луната, ще могат да използват тунелите.
Те ще защитят организмите им от радиацията и температурните колебания. Специалисти от НАСА твърдят, че съществува още една дупка, която обаче се намира далече от Морето на мечтите.

Вече е известно, че на Луната, както и на Марс, има канали. Това е станало ясно още през 1971 година, но не е станало обществено достояние. Ширината на каналите е километър, а дълбочината – 300 метра.

Някои от тях достигат до 54 километра дължина. Учените чистосърдечно си признават, че все още не са наясно по какъв начин на Луната са се образували тези канали."

Източник:






Тема Re: Луната и извънземнитенови [re: Luchezara]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.08.15 17:18



Филм по темата:






Тема Re: Луната и извънземнитенови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано30.08.15 18:14



Това се получава, когато голям метеорит удари дали Луната, дали Марс или някоя друга планета. Когато потъва надълбоко, се образуват газове под налягане, които образуват съответните тунели - в околовръст на кратер. Няма нищо неестествено в тези тунели. Има твърде много кухини по повърхността на Луната, на Марс и сигурно на много други планети и спътници. Виждал съм и лед на луната... в гугъл ърт ама какво от това - там почти няма атмосфера, която да позволи развитието на живи организми... за извънземни далеч не знам.

Аз съм скептик докато не видя нещо, което да преобърне нещата. Не разчитам на статии, на неща писани в нета - обичам си логиката... макар и понякога да ме подвжда - погледът ми със скептичност само може да ме доближи до истината. Вярата не е за мен.

Не вярвам в извънземни, дори и да ми се струва странно, че в цяла една Вселена ние сме сами... просто искам да знам, а не да вярвам. Просто има твърде много неща, които не знаем. Лично аз се примирявам с това, докато не видя нещо, което да преобърне представите ми. До този момент няма такова нещо въпреки, че съм наблюдавал необясними неща в небето - просто си остават НЛО - (абе просто необясними за мен неща) неиндетифицирини летящи обекти. Вярата не е за мен - избирам знанието - когато го има. Когато го няма - предпочитам да не гадая а просто да отчитам суровия факт - такъв, какъвто е (примерно "видях светлина в небето еди каква си и т.н."... без подправка и аромат).





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.08.15 18:32



Аз просто изследвам една хипотеза. За мен е вредно да спреш да мислиш и да не си любознателен.

А във филма, чийто линк дадох, е пълно с астронавти и учени, които според тях говорят само факти.
Ако вярваш на учените, че атомът се състои от протони и електрони, защо да не им вярваш, когато говорят за това, какво са видели на Луната?




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано30.08.15 19:05



В днешният свят за съжаление има колкото информация, толкова и дезинформация. Гледал съм един куп филми по темата и вероятно и този - но вярвам само на това, което УЗНАЯ



Не вярвам дори и на учените, не вярвам, че хора са стъпвали на Луната, във всичко се съмнявам - най-вече в авторитети - те могат да лъжат най-добре - щото са авторитети.
Твърде много съм любознателен, твърде от много неща се интересувам - просто подлагам всичко на съмнение.



Тема Re: Луната и извънземнитенови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLerO99Модератор (око на ФСБ )
Публикувано30.08.15 19:26



На Луната няма абсолютно никаква атмосфера, не почти няма атмосфера както на Меркурий, а изобщо няма.



Тема Re: [re: osvoboden pich]  
Автор FlLerO99Модератор (око на ФСБ )
Публикувано30.08.15 19:28



Американците поне на 90% вероятност са стъпвали на Луната, но за останалите неща които ти написа относно дезинформацията съм напълно съгласен.



Тема Re: [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.08.15 21:02



ОК, разбрах твоето мнение. Но понеже няма друг клуб, в който мога да пиша по тези теми, предлагам повече да не го играеш пълен скептик. Като не ти харесва, смени клуба.




Тема Re: [re: Luchezara]  
Автор FlLerO99Модератор (око на ФСБ )
Публикувано30.08.15 21:41



Аз мисля че скептиците са полезни за клуб НЛО.



Тема Re: [re: FlLerO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.08.15 22:41



Не и когато повтарят едно и също и държат да бъде само на тяхното.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.