Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 24.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мистерията на Сириус  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано24.08.15 19:45



Ще открия една тема, която вероятно за някои клубари ще бъде интересна.


"Още от древни времена, по времето на различни цивилизации, Сириус, Кучешката звезда, е била обградена от мистериозен ореол. Езотерични учения на цели епохи неизменно придават на Сириус специален статус и значението на звездата в окултния символизъм е доказателство за това. Какво прави Сириус толкова специална? Дължи ли се това единственно на факта, че е най-ярката звезда на небето? Или може би защото човечеството има древна и мистериозна връзка с нея? Тази статия разглежда значението на Сириус в хода на историята и мястото й в тайните общества и ще опише символизма, който я заобикаля."
Тук е цялата статия:

Говори се, че херметизмът, който е считан от доста изследователи за основа на всички религии е именно свързан със Сириус.
Коментирайте!



Тема Re: Мистерията на Сириус [re: Lucky Eva]  
Автор FlLerO99Модератор (MIB )
Публикувано24.08.15 20:09



Аз мога да коментирам звездата Сириус само от чисто астрономическа гледна точка. Това действително е най-ярката звезда на небето мисля че беше минус 1,46та звездна величина, от географската позиция на България по-точно географската дължина тази звезда се вижда най-добре вечерно време на югоизток през януари и февруари като се намира близо до съзвездието Орион. По въпроса съм чел че въпреки че е само на 8,6 светлинни години от Слънчевата система даже и през най-мощния и най-силния телескоп на Земята тя през него пак се вижда като точка. Тази звезда е много красива за наблюдение и с просто око и през телескоп като на цвят е бяло-синкава.



Тема Re: Мистерията на Сириуснови [re: Lucky Eva]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано25.08.15 08:35



Странно как се е предавало знанието при догоните и се е съхранило толкова добре.
Те нямат писменост... Явно от родители към потомството - но този начин информацията се изкривява през времето - а пък те... Странно и интересно племе са. Още по-интересно е откъде са получили тази информация, която се напасва с Теорията за големия взрив...





Тема Re: Мистерията на Сириуснови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLerO99Модератор (око на ФСБ )
Публикувано25.08.15 09:15



Още по-интересно е откъде са получили тази информация, която се напасва с Теорията за големия взрив...

Палеоконтактите? Контактите на древните обитатели на Земята с "богове" който слизали от небето на "огнени колесници" е близко до мисълта че може да са били извънземни.



Тема Re: Мистерията на Сириуснови [re: FlLerO99]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано25.08.15 09:21



Не съм чел Рамаяна - книга за "живота" на Рама.... но съм чел за нея - малки откъси.
Ако това е било истина - много ще да сме заблудени сега





Тема Re: Мистерията на Сириус [re: osvoboden pich]  
Автор FlLerO99Модератор (око на ФСБ )
Публикувано25.08.15 10:11



Някъде навремето бях чел мисля че в сайтът abovetopsecret.com в чиито форуми също имам регистрация още от 2002ра година че извънземните от първи вид онези сивите са показали на представители на американското правителство разпятието на Христос и са им обяснили че те са създали петте основни религии на Земята.

Ако това е вярно излиза че наистина сме много много заблудени.



Тема Re: Мистерията на Сириус [re: FlLerO99]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано25.08.15 16:12



А като изгледаш филма, дето ти препоръчах ще откриеш колко много истина може да има в това за религиите и за БОГОВЕТЕ



Само предположение



Тема Re: Мистерията на Сириуснови [re: osvoboden pich]  
Автор FllerO99Модератор (RAMMSTEIN!)
Публикувано13.12.15 08:50



вече знам поне 80% от основната информация по този въпрос.



Тема Re: Мистерията на Сириуснови [re: FlLerO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.12.15 00:50



Тъкмо си свалях картата на звездното небе и се опитвам да се науча да разпознавам звездите.

Вече съм тук!






Тема Re: Мистерията на Сириуснови [re: Luchezara]  
Автор FllerO99Модератор (Computer A-DAT)
Публикувано17.12.15 09:22



Хубаво, ама трябва нощно време да се научих да разпознаваш звездите въз основа на тази звездна карта за да има ефект иначе тя става безполезна хартия.

Mono 706
8073421
Robot sonic




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.