Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 23.09.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: като става въпрос за паринови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано15.08.12 14:33



Това не е качествена оптика, качествената оптика струва хиляди левове. За нея изобщо не мога и да мисля.



Тема Re: Сменям техниката и тактиката на наблюдениенови [re: FilerO99]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано17.08.12 08:07



нямах предвид такава плазма, а екран на телевизор дето му викат плазма.


Колкото до неработещите уреди има начин. А и плазмата едва ли не дава радарно отражение, защото физичните й свойства са като на метал. Може да попиташ някой от летището дали на радара се виждат буреносните облаци - те носят много плазмен заряд преди да се разредят с мълнии.



Тема Re: като става въпрос за паринови [re: FilerO99]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано17.08.12 08:12



Че какви опасности дебнат горе в планината ? Вместо револвер - електрошок не става ли ?



Тема Re: като става въпрос за паринови [re: Well]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано17.08.12 09:09



Опасности от криминални нападения примерно. Посред нощ насред планината. Електрошокът действа само при допир, а газовият револвер от около метър, метър и двадесет.



Тема Re: ДОПЪЛНЕНИЕ към тематанови [re: FilerO99]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано17.08.12 09:51



Приемането на редовна експлоатация на призматичен бинокъл с технически параметри 25х100/20х увеличение, 100 мм обективни лещи/ независимо от марката за момента от чисто транспортна гледна точка се оказва практически невъзможна задача. Такъв огромен и за моите стандарти бинокъл тежи най-малко 4 кг с чантата му, а и изисква и солиден корбонов фотостатив който тежи още поне 2,3 кг. Плюс това и гиганския бинокъл и карбоновия фотостатив са доста обемни вещи с които определено се бие на очи по улиците и не е много добре човек да ги разнася нагоре-надолу.Без да говорим въобще за пари, тук става въпрос за тегло и ръчен транспорт. И като прибавим и водата която задължително се носи лятно време по време на наблюденията и която трябва да е поне 500 грама за 1 час време се оказва на практика, че трябва да нося с изхимично сърце - сърце което не се опреснява достатъчно с кислород - поне 7 кг в адската непоносима жега по нанагорнище. Следователно...



Следователно за пренасянето на такъв прибор е нужен автомобил. Автомобил имам и то доста добър, но го ползваме с баща ми само за работа не и за чисто научни цели като в този случай. При това положение тъй като е изключено да рискувам да взема чужда кола трябва да наема някой приятел да ме транспортира с огромния бинокъл до наблюдателната ми позиция и после да му плащам и да ме връща. Бинокъл с диаметър на обективите от порядъка на 100 мм и нагоре не може да си развърне потенциала в градска среда заради светлинното замърсяване. Това важи даже и за квартал Бояна където живея и където ми е наблюдателната позиция.


Значи естествено трябва да се ходи до наблюдателна позиция позиционирана на Витоша което ще струва отиване-връщане минимум 20 лева за транспорт и плюс това трябва да плащам на приятел или на познат поне по 3,50 лева на час да виси горе в колата лятото в пек, зимата в адски студ да ме чака да свърша наблюденията като при това се има на предвид, че имам явното намерение да чупя рекорда по непрекъсваема продължителност от 4,5 часа наблюдение на поне 6-7 часа. Математически едно такова наблюдение цифром-словом ще излезне точно 50 лева с транспорта отиване-връщане, плащане на висене и евентуално за охрана на техниката и на мен през нощта и 5 лева за цигари и минерална вода. В максимално реалистичния вариант икономиката на този етап може да поеме натоварване от порядъка на 2, максимум 3 такива нощни наблюдения месечно. Но все пак е по-добре да се провеждат по-малко на брой наблюдения, но по-продължителни, по-качествени и с по-мощен оптичен прибор. По този въпрос две мнения няма.


Добре, за какво евентуално ще се хвърлят толкова пари за такива огромни бинокли, фотостативи-само той струва 350 лева и то най-евтиния от класът си, и по 150-200 лева за някакви часове наблюдения? Наблюдава се всичко видимо което лети в небето - самолети, балони, светещи фенери, изкуствени спътници, НЛО и прочее. За всяко наблюдение още от декември 1987ма година водя щателен протокол и досега съм навъртял близо 500 наблюдения. Противно на предположенията за мен най-голям интерес вече не представляват толкова НЛО до колкото съм им свикнал през годините, а секретни авиокосмически разработки много малка част от които съм наблюдавал в небето над София.Една такава чисто руска разработка е тази -



Това е руска ракетна система <Байкал> която се вижда нощно време като изключително ярка бяла светлина която понякога лети с ъглова скорост от порядъка на 2 градуса в секунда което е наистина много. Изключително много държа да я наблюдавам през бинокъл 25х100 инсталиран на солиден фотостатив и без никакви трептения да хвърля един полу-професионален поглед върху обекта в детайли. Изключителен късмет ще бъде да уловя тази ракетна система в сумрак на ниска орбита защото ще имам реален шанс да видя конструкцията й и съответно работата на двигателите й на живо.



Тема Re: като става въпрос за паринови [re: FilerO99]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано17.08.12 23:31



Е, аз разчитам на близък бой, затова така. Прав си, отдалеч е по-добре, но ако и те имат пистолет, спукана ти е работата. Затова се казва - ако ще вадиш пистолет, трябва да го ползваш. А от близо си ебало мамата, мен не ми трябва нищо, но на обикновен човек електрошока помага повече, например на жена. Защото никой не очаква от нея сериозен отпор. Тънкостите на боя. Никога не показвай че си заплаха, ако това няма да отблъсне врага. Елемента на изненадата. Просто ако те видят че имаш пистолет, ще те застрелят ако щеш от страх да не ги гръмнеш ти...



Тема Re: като става въпрос за паринови [re: FilerO99]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано18.08.12 00:10



Криминални нападения в планината? Този жанр още не съществува.



Тема Re: като става въпрос за паринови [re: Well]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано18.08.12 09:01



Аз разчитам на изненада с газовия пистолет и масиран обстрел в лицето. Но ако те имат пистолет, особено ако е боен ми е спукана работата - аз ще ги обгазя, те ще ме надупчат на решето!А разрешително за боен пистолет не мога да изкарам заради изцепките ми преди години. Съответно незаконен боен пистолет може да ми коства условна присъда, а употребата му даже и по чл.12 НК при неизбежна самоотбрана и ефективна присъда от 6 години затвор...



Тема Re: като става въпрос за паринови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано18.08.12 09:02



Съществува, съществува. Вече имах нещо подобно на инцидент близо до Ветровала на 31ви юли 2004та година.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.