Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 20.09.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема УФОЛОГИЯнови  
Автор M3N7Al (непознат )
Публикувано05.08.09 18:05



Абе хора имали някви правила или начин за ставане на Уфолог

Редактирано от M3N7Al на 05.08.09 18:05.



Тема Re: УФОЛОГИЯнови [re: M3N7Al]  
Автор LoonelyJoker (Странен)
Публикувано05.08.09 18:30



http://bg.wikipedia.org/wiki/Уфология това можеби ще отговори на въпроса ти.

Редактирано от LoonelyJoker на 05.08.09 18:41.



Тема Re: УФОЛОГИЯнови [re: M3N7Al]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано06.08.09 07:07



Ако искаш да се занимаваш с практическа уфология трябва да си купиш бинокъл или зрителна тръба и да ходиш на наблюдения с нея.



Тема Re: УФОЛОГИЯнови [re: FilerO99]  
Автор LoonelyJoker (Странен)
Публикувано06.08.09 11:41



Да наистина е така аз ходя на наблюдения почти всяка вечер (когато не вали и не е облачно)



Тема Re: УФОЛОГИЯ [re: LoonelyJoker]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано06.08.09 12:17



Къде провеждаш наблюденията, в кой град?С какви оптични прибори гледаш? Колко време продължава средно едно твое наблюдение. Нека обменим опит защото аз наблюдавам от края на 1987ма година...



Тема Re: УФОЛОГИЯнови [re: FilerO99]  
Автор LoonelyJoker (Странен)
Публикувано06.08.09 22:40



Провеждам наблюденията си в София. Извършвам наблюденията си с помоща на Бинокъл. Наблюденията ми са средно по 3 и половина часа. Наблюдавам от 2005та година тоест от както съм на 10 г. . Имам 2 наблюдения на НЛО двете бяха с различна форма но с еднаква посока към витоша.

Редактирано от LoonelyJoker на 06.08.09 22:41.



Тема Re: УФОЛОГИЯнови [re: LoonelyJoker]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано09.08.09 06:49



Чудесно!Аз провеждам наблюденията главно с помощта на зрителна тръба ЗРТ 457 М 30-60х70, моята е оригинална съветска - виж я на снимката. Това е възможно най-добрият прибор за наблюдение на НЛО. Разчитам и на бинокъл БПЦ 20х60, това е най-добрият бинокъл за парите си и става за наблюдение на НЛО. Имам 7 наблюдения на НЛО от 1991ва година насам, обектите в 6 от случайте бяха сребристи точки на фона на дневното небе и през оптика се виждаха като сребристи топки. Препоръчвам ти да прочетеш темата ми Инструментална база-Тактическа организация назад в архива на клуба. Искаш ли заедно да ходим на наблюдения?Аз разполагам с перфектна наблюдателна площадка в квартал Бояна-София. Там има бетонен блок на който може да се сложи тринога на зрителна тръба. Ти по-точно какъв тип НЛО наблюдава и какъв ти е бинокъла?



ЗРТ 457 М 30-60х70.



БПЦ 20х60.



Тема Re: УФОЛОГИЯнови [re: FilerO99]  
Автор LoonelyJoker (Странен)
Публикувано09.08.09 21:29



1 Обект които наблюдавъх беше с кълбовидна форма и излъчваше жълтеникава светлина стоя в небето 1о сек и после тригна нагоре беше около 1 и 40 през ноща
2 наблюдавъх сребрист обект които прелетя с огромна скорост беше към 18 : 30

Бинокъла ми е Nikula



Тема Re: УФОЛОГИЯнови [re: LoonelyJoker]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано11.08.09 17:17



Така, първо започвам с най-важното относно инструменталната ти част, а именно това че бинокъла ти е менте тоест не е истински бинокъл и ако сериозно се интересуваш от наблюдения на НЛО и за в бъдеще трябва да си купиш по-хубав минимум 15х пъти увеличение. Ако това те интересува наистина и сериозно и имаш достатъчно пари ще ти дам телефона на дистрибутор на перфектна чисто нова руска оптика в България където можеш да направиш поръчка от специален руски каталог с разнообразна оптика. Ако нямаш пари за чисто нов и силен бинокъл мога да те посъветвам откъде можеш да купиш такъв по-евтин на старо, но това просто не е препоръчително. На теб като на начинаещ ти препоръчвам БПЦ 20х60 или БПЦ 15х50, вторият чисто нов струва около 250 лева и е много добър бинокъл. Имал съм такъв в продължение на 6 години и знам.



По въпроса за НЛО - колко огромна беше скоростта на сребристия обект?Имаш ли понятие от ъглови градуси?Колко ъглови градуса в секунда беше скороста на сребристия обект?Като сребриста точка ли го видя?Приличаше ли на този на снимката долу?На коя дата го видя?



Последно искам да знаеш, че трябва да водиш строг протокол на всяко наблюдение в специална тетрадка за наблюденията включващ следните данни - дата, време, място, данни за използваният прибор, задача на наблюдението, климатични условия, резултат от наблюдението. Трябва задължително да знаеш точно на коя дата в колко часа си наблюдавал НЛО и основните му параметри като цвят, размер, ъглова скорост и така нататък. Трябва много добре да различаваш НЛО от разните други обекти в небето като самолети, изкуствени спътници-сателити, балони, ракети и прочее. Тоест трябва да имаш познания по авиация и изобщо от аерокосмическо дело.



Тема Re: УФОЛОГИЯнови [re: FilerO99]  
Автор LoonelyJoker (Странен)
Публикувано12.08.09 12:49



1. за бинокъла знам че не е особено добър но ми върши засега работа .
2. не разбирам от ъглови градуси/но горедолу премина небето за около 5,10 секунди . Също така да обекта беше подобен та този самоче малко по сплескан.
3. започнъх такъв дневник след второто си наблюдение - на жълтеникаво кълбо за него мога да кажа точна дата 1 : 40 часа през ноща между 5 и 6 юли , но за другия обект мога да кажа че беше към лятото на 2008 г. беше сравнително светло можеби към 18 :30 .
4. поведението на тези обекти не е присъщо за никои познат от мен летателен апарат.
5. имам един въпрос нормалнолие облък видимо малък и объл да се движи в различна посока от другите облаци и стещу вятъра без никакво затруднение ?

Редактирано от LoonelyJoker на 12.08.09 12:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.