Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 28.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Предсказание: краят ще бъде през 2012 г. !!!нови  
Автор Anakin (Велик джедай)
Публикувано21.08.05 09:24



Преди два дена в библиотеката ми попадна една книга "Пророчеството на Орион", написана от Патрик Джерил и Джино Ратинкс през 2001 г. В книгата са приведени много доказателства в подкрепа на тезата, че на 21 срещу 22 декември 2012 г. на Земята ще настъпи голяма катастрофа. Според авторите точно тогава магнитното поле на Слънцето рязко ще се промени и това ще предизвика много мощни изригвания. Огромни пламтящи потоци ще се отделят в пространството. В следствие на това магнитното поле на Земята също ще се обърне и полюсите ще се обърнат. Земята ще обърне посоката си на въртене. Ще се предизвика огромна приливна вълна и на Земята ще загине почти всичко живо. Книгата е базирана на книгите "Пророчеството на маите", "Пътят на полюса" от професор Чарлс Хапгуд. Според авторите преди около 12 000 години подобно нещо се е случило на Земята и тогава съществуващият тогава континент Атлантида е бил изтикан към Южния полюс. Книгата е базирана на много древни текстове на древните египтяни и маите (Не е ли чудно че календарът на маите свършва именно през 2012 г. !?), както и на много математически изчисления. Предишният катаклизъм се е случил точно 9792 г. пр. Хр., когато магнитното поле на Земятя внезапно се е променило и посоката на въртене на Земята и полюсите са се обърнали. Авторите си служат и с някои доказателства и от Зодиака. Точно тогава Земята е била в епохата на Лъва и Венера е направила ретроградното си движение над Орион. Същото трябва да се случи пак през 2012 г. Много учени са установили, че на всеки 12 000 години магнитното поле на Слънцето внезапно се е обръщало и това е предизвикало огромни катаклизми на Земята. Доказателство за това е и ледниковия период на Земята. Предишният катаклизъм е бил точно на 27 юли 9792 г. пр. Хр. В книгата има и много математически изчисления, които аз много не разбирам и не бих могъл да опиша.
В някои вестници (напр. "Феномен") прочетох подобни неща.
Моят въпрос е според вас има ли нещо вярно в това и ако има нещо вярно обречени ли сме? Аз съм много объркан и ме е страх, след като научих тези неща. Ще публикувам темата и в други клубова на дир-а, за да видя там какво мислят за това.

Ето и един линк по въпроса:

Редактирано от Anakin на 21.08.05 09:48.



Тема Re: Джедайнови [re: Anakin]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано21.08.05 11:00



Абе я ми отговори досега колко края на света си преживял???
Аз щото поне 10 и то за тези знам може би има почти толкова за които незнам.
Схващаш кво ти говоря - такива неща са за душевно болни
Айде със здраве и

May the force be with you !

В цяла Странджа роб запява
песен нова юнашка


Тема Re: Предсказание: краят ще бъде през 2012 г. !!!нови [re: Anakin]  
Автор 3orpaф-paтниk ()
Публикувано21.08.05 11:06



Седя си аз и чета!
Гледай ти колко неща се казват само през последните няколко часа, и все интересни, макар и не много хубави относно Земята и населението и!
Виждам че и ти си от хората които четат и са начетени, но искам да ми отговориш на няколко въпроса, но с добре издържани доказателства, за да мога да науча и аз нещо ново и да съм сигурен и убеден когато говоря на тази тема/ все пак не трябва да се осланяме на празни приказки/. Та ето какво ще те питам:
1.Кои са доказателствата вподкрепа на това, че на 21 срещу 22.12.2012 ще настъпи такава катастрофа?
2.От къде се знае още от сега точната дата на толкова силни слънчеви изригвания?
3.Каква е зависимостта между оромните пламтящи потоци отделени от слънцето,земнито магнитно поле и обръщанет на полюсите а и от там завъртането на земята в обратна посока? /Моля те това да ми го обясниш на простоцарски език, аз не съм физик и няма да разбера ако ми го обясниш с няколко листа формули, ак можеш го синтезирай в 10-20реда./
4.Би ли дал някои от изчисленията които са направени въз основа на календара на Маите и какточно е пресметната годината на последният катаклизъм и как е пресметнат този който наближава/все пак е само след 7 години, а няма къде отида, а искам да съм сигурен че няма грешка в изчисленията/?
5.Обясни ми какво представлява календара на Маите, как работи и как така свършва? /това "свършва" не мога да го разбера, не знам календар който да свършва, но се надявам да ми го обасниш!/

Ами това е! Надявам се да получа отговори на въпросите си.
Надявам се да ми отговориш!



Тема Re: Предсказание: краят ще бъде през 2012 г. !!!нови [re: 3orpaф-paтниk]  
Автор Anakin (Велик джедай)
Публикувано21.08.05 11:14



За съжаление написаното в книгата е доста сложно и за мен, понеже аз също не съм физик и не разбирам някои неща, особено изчисленията. Книгата е доста дебела и нещата, които не разбирам ги минах по-набързо. Но все пак ми се искаше в нета да намеря някой, който разбера от тези неща или който е чел книгата и да се опита да ги обясни и, дай Боже,да докаже че са пълни глупости. Ще се опитам да намеря в нета линк към книгата.

Нека Силата да бъде с вас!


Тема Re: Предсказание: краят ще бъде през 2012 г. !!!нови [re: Anakin]  
АвторBOЛTEP (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 19:01



"АКО СИ ГЛУПАВ,ТОВА Е СЕРИОЗНО И ЗА ДЪЛГО."



Тема Re: Предсказание: краят ще бъде през 2012 г. !!!нови [re: BOЛTEP]  
Авторfisher96 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 23:19



Като сте толкова невярващи и адски умни поне пояснете защо НЯМА да е тогава края на света тогава, а не дрънчете АДСКИ ОСТРОУМНИ глупости...



Тема Re: Предсказание: краят ще бъде през 2012 г. !!!нови [re: Anakin]  
Автор 3orpaф-paтниk ()
Публикувано22.08.05 00:44



Изглежда обичаш да четеш, но някой неща ти се струват много реалиситчно и убедително написани! Затова прочети това:

Моят любим календар!
Наскоро изнасях лекция за календара на Маите! Затова ще те отегча навярно!
Самият календар се състои от три!
Първото е най-малкото и е МЕСЕЦ и се състои от 13 зъба обзначени със цифра, като всеки зъб е един ден. годината е имала 20 такива месеца и всеки е носел име на бог:
1. Имикс 2. Ик 3. Акбал 4. Кан 5. Чикчан 6. сими 7. Маник 8. Ламат 9. Мулук 10. Ок 11. Чуен 12. Еб 13. Бен 14. Икс 15. Мен 16. Сиб 17. Кабан 18. Езнаб 19. Кауак 20. Ахау
Малкото зъбно колело е било зацепено ОТ ВЪТРЕШНАТА страна на голямото, и се получава година от:13х20=260 дни! За това време не може да се повтори нито едно от имената не може да се повтори! Така оформен календара се нарича ЦОЛКИН/ по името на 20 месечното колело./ Тази година от 260 дни е била СВЕЩЕННА и по този календар са се извършвали всички религиозни ритуали. а как Маите са стигнали до идеята за260дневен календар, още не се знае! Този календар не е бил полезен за земеделието, затова са имали още един наречен ХААБкойто представлява колело с 18 месеца по 20 дни плюс един период от 5 дниили това прави общо 365 дни. Колелото ХААБ се зацепва за колелото ЦОЛКИН като трансмисия Когато се върти голямото колело на времето, излиза,че обозначението може дасе повтори САМО ВЕДНЪЖ в период от 16 980 дни! този период разделен на 365, дава 52 години - един календарен цикъл при Маите!
Свещената година ЦОЛКИН която има 260 дни се нанася 73 пъти в един календарен цикъл.
Един календарен цикъл е равен на:
73 ЦОЛКИН години
52 ХААБ години
Навярно ще попиташ: “А къде са високосните години?”
Да, наистина къде са? Ами и те са си пресметнат, но не токова просто както си мислиш! Маите са имали невероятни умения да боравят с големи числа и за тях не е представлявала особена трудност да направят и тези пресмятания! Следвайки тези си пресмятания на всеки 52 ХААБ години те добавяли по 13 дни, а на всеки 3172 години изваждали по 25 дни. Това е така защото са имали най-точният календар на Земята. Дори са знаели точно колко продължава една година! Ето ти някои сравнения:
ЮЛИЯНСКИ КАЛЕНДАР – 365.250 000 дни ( валиден до 1582г.)
ГРИГОРИАНСКИ КАЛЕНДАР – 365.242 500 дни ( валиден от 1582г. до сега)
МАИСКИ КАЛЕНДАР – 365.242129 дни
АБСОЛЮТНИ АСТРОНОМИЧЕСКИ НАБЛЮДЕНИЯ – 365.242198 дни.

Още не е определена началната дата на календара на Маите, а как тогава е определена крайната? това е интересен въпрос!

На гругите въпроси които ти зададох, няма да си отговаря, защото има неща на които не мога дам отговор, но според мене са глупости, като това за обръщането на полюсите. Хоп! И те взели та се обърнали за няма и толкова!

Чети и обмисляй кое, как, защо и ще си дадеш отговори на някои от въпросите!



Тема Re: Предсказание: краят ще бъде през 2012 г. !!!нови [re: fisher96]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано22.08.05 09:46



fisher, я да те пробваме с твоите похвати по твоя си гъз:
Ти убедено пишеш, че краят на Земята и всичко останало (КЗВО) ще настъпи през 2012г.
Аз, още по-убедено и авторитетно искам да те светна, че си в дълбока грешка, характерна за неукрепнали и неизползвани по предназначение умове. Споменатият вече КЗВО ще настъпи най-рано 2035г.
И ако си отвориш устата да възразиш, то поясни защо НЯМА да е тогава края на света, а не дрънкай АДСКИ ОСТРОУМНИ глупости...

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.

Редактирано от aspid на 22.08.05 09:47.



Тема Re: Предсказание: краят ще бъде през 2012 г. !!!нови [re: Anakin]  
Автор Xaлбapaд Дyнaдaн (Брадясал)
Публикувано22.08.05 10:01



Време е да стягам куфарите и да отпрашвам към Луната...



Тема Re: Предсказание: краят ще бъде през 2012 г. !!!нови [re: 3orpaф-paтниk]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано22.08.05 11:04



Мдаа тва за края на света определено е голяма глупост както и всички краища на света които преживяхме до момента.
Логичният въпрос който изниква обаче е откъде Маите са имали толкова точен календар???

В цяла Странджа роб запява
песен нова юнашка



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.