Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 28.09.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови  
Автор kaпpиз ()
Публикувано28.06.07 12:30



Знаели някой защо е използван Орела от НАСА?И не само там.Той е изобразен и на техните долари,държейки сноп от жито(предполагам).
Ами защо на долара им има пиромида с изображение на ОКО ?
ако ви е интересно и незнаете мога да ви напиша подробно всичко.Доста е интересно и точно.Няма случайност при тези изображения.Идват от древността и са свързани с посещението на извънземни на земята.

В САЩ няма пирамиди ,тогава защо?



Тема Re: Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови [re: kaпpиз]  
Автор3opницa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 18:28



Ще ни бъде интересно да научим.


Защо е използван символа Орел, пирамида и окото на Ра?





Тема Re: Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови [re: 3opницa]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано14.07.07 09:20



Предполага се, че пирамидата с око на върха е символа на масоните. Виж следните връзки в уикипедията и си прави изводи:







Последното е украинска банкнота. Или пък:



Това е създателя на системата GURPS за ролево игри и писател на книги-игри.



Тема Re: Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови [re: 3opницa]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано14.07.07 21:15



е откъде знаеш че окото на РА ???????????????????


РА да не е бил с едно око????????????????????????????
областта в която работя ми пизволява да знам,



Тема Re: Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови [re: kaпpиз]  
АвторBen (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 11:31



"ако ви е интересно и незнаете мога да ви напиша подробно всичко.Доста е интересно и точно"

Интересно ни е. Пиши.



Тема Re: Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови [re: Ben]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано20.07.07 12:59



ето ти един текс върху който преди години работеше мой колега.текста е превод от шумерски.Няма да преразказвам цялата история,само няколко встъпителни думи.в беблейските текстове както и в древните шумерски такива се говори за изкачването на човек в небесата (космоса).Това станало като човека и във двете времена на действие се обръща към Бог.
Текстта е следния:
,,О господарю,нека излезе от устата ти!
Дари ме с цветето на раждането!
Покажи ме цветето на раждането!
Спаси му от недъга ми!
Направи ми шем!
...............................бога отвправил човекакъм яма ,в която се намирал Орелът,и предварително предупредил Орела за предстоящите му задачи.
,,Ще ти пратя човек,той ще се хване за ръката ти............отведи го от тук...направи каквото ти каже...направи каквото ти казвам.,,
Когато стигнал до ямата въпросния човек видял ,,ямата,, в която бил,,Орела,,
по заповед на Бога ,,Орелът,,влязъл в разговор с него.,след което ,,Орелът,,започнал да обяснява на човека процеса за ,,издигане на Орело от ямата,,.Призори ,,Орелът,,съобщил на човека (който не еслучаен човек в нито един от текстовете,а бил владетел),,Друже мой........ще те отнеса аз в небето на ..............,,и т.н.Предупредил човека да се държи здраво ,тогава заедно с ,,Орела ,,се понесли бързо нагоре.
Нещо подобно на съвременните космонавти.

в текста се казва:
,,Когато го издигна на едо беру,(езидица за разстояние)
Орелът рече на Етана:
,,Виж,друже мой,как земята изклежда!
Погледни ти морето отстрани на планинската къща:
земята в хълм се е превърнала,
голямото море ведро е станало.,,

Колкото по нагоре се изкачвал ,,Орелът,, все по-малка изглеждала земята.и ,,Орелът ,,продължавал да говори на човека:
,,Друже мой,виж как изглежда земята!
Земята в разда се е превърнала.
МЧорето голямо е като кошче за хляб,,..............
Когато го издигна на три беру,
така му говори Орелът:
,,Виж,друже мой,как земята изглежда!
Земята в леха градинска се е превърнала!,,
Когато се издигнали още по-нависоко,Земята внезапно се скрила от погледа им
,,Когато назад аз погледнах,земята беше изчезнала,
и връз морето голямо взорът ми да отдъхне не можеше.,,разказва човека.

По същия начин във възхвалата си за Яхве пророк Исая казва:,,Той е Оня,който седи над кръга на земята,и живеещите по нея са като скакалци пред него,,..........и т.н.
Древните художници са изобразявали пилотите на космическите кораби точно като ,,Орли,,.
например на един асирийски печат от 1500г.пр.Хр.са представени точно такива ,,хора-орли,,които отдават чест на шем.
В книга Изход ,Бог напомня на децата Израилеви,,как ви носих та орлови криле и ви доведох при Себе Си,,с което сам потвърждава как се може да се стигне до небесния дом.
Месопотамските текстове навсякъде изобилствот с подобни изображения на ,,хора-орли,.

Такъв е и текста който космонавтите на ,,Аполо 11,,през 1969 г. събщават ,по точно Нийл Амстронг,който е командирна кораба,,Тук база,,Спокойствие,,.,,Орел,,кацна!,,.
,,Спокойствие,,е мястото на кацане,а ,,Орел,,е лунния модул,който се отделя от космическия кораб и отнася двамата космонавти на Луната и после ги връща на кораба -майка.
следва отново доклат до Хюстън:,,Орелът,,разпери криле,,.
много мога да ни пиша ,но от древните е взаимстван ,,Орела,,.
в НАСА се изучават много подробно съвместно с учени такива текстове.
Знам го лично.



Тема Re: Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови [re: kaпpиз]  
Автордъpa бъpa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 17:55



Не знам какво заеш, но вземи един буквар и малко го поразгледай - изключително неграмотен човек си!.....



Тема Re: Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови [re: дъpa бъpa]  
Автордвa чaдъpa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 23:56



Бе незнам звучи все едно е бил(а) в някакво много приповдигнато, възбудено, трансоподобно състояние или просто е писал(а) на БДС която не познава добре и е бързал(а) много а можеби и двете? Иначе текста е интересен но е написан нечовешки - невероятна подредба, някои моменти ги четох по 10 пъти докато ги зацепя до някаде. Не е истина!



Тема Re: Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови [re: двa чaдъpa]  
АвторПeнcиoнep (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 15:52



В приказката "Тримата братя и златната ябълка" , най-малкия брат пропадайки в долната земя, след убийството на ламята е върнат на горната земя от два орела. От древноста до наши дни, Човекът се е стремял да лети.
В китайските легенди и приказки, орелът е заменен от змей. Въпросът е по-сериозен - дали все пак не е имало друго, технологично високо развито общество пред настоящето, самоунищожило се. Много приказки и легенди могат да бъдат насочени към това. Що се отнася за някои Щатски символи, навлезли в бита им, то повечето от тях са заети от евреи, от Християнската религия - което косвено означава пак от евреите.



Тема Re: Изображението на ОРЕЛА в НАСАнови [re: дъpa бъpa]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано23.07.07 12:28



Пожелавам ти, да имаш моята грамотност и достъп до инфирмации ,за които и не си си помислял.
Ясно обясних ,че не мога подробно да опиша всичко.Ако все пак си чел внимателно (в което се съмнявам)щеше да разбереш смисъла на написаното.
ако ти опиша подробно всичко ,то по добре ела в Берлинския музей,за Древно Източно Изкуство.Там се редуваме с колеги и четем лекции.
информацията която не ти достига е томове труд,как бих могъл да напиша нещо изучавано с години ,с няколко изречения.в случая май ти си неграмотния.

написаното е преводи от различни места на артефакти.Ти какво очакваш,да сложо някой от тях в сака ,да пристигна в България да ги показвам и превеждам.Ами изрови например ,,поема за Гилгамеш,, и чети колкото щеш,и пак си чуди.
Първо те са преведени от екипи специалисти(в един такъв екип участвам и аз)така че нещо си фантазираш.Защо невежеството е по земята???????????
направи връзка с написното и това което си чел и знаеш,това ти е достатъчно.
За много хора е трудно признавам,но това са стотици глинени плочки с писмо ,как очакваш да ти напиша всичко.Съвсем достатъчно е .обърни се към НАСА те имат сайт ,там може да се решат да ти дадат отговор на това което не си схванал.
Не мога да го раздробявам на още по прост език.Тези текстове са от преди хиляди,хиляди години.Сори приятел.Но за грамотност не говори.Трудно му било и четял някой нещо по няколко пъти,ние ги четем по няколко години мой човек,и такъв като теб казва не разбирам.еми не се интересувай от нещо което е много,много далеч от теб.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.