Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 28.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Gigantite na 120 mln god. bili bylgari..нови [re: Toffee]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано01.09.05 10:22



Ми очевидно те притеснява това, че съм зарязал някакъв сайт :-)


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: Gigantite na 120 mln god. bili bylgari..нови [re: Vladi]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано01.09.05 11:02



Ми очевидно те притеснява това, което върша :-)

В цяла Странджа роб запява
песен нова юнашка


Тема аве Владинови [re: Vladi]  
АвторKroger (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 22:40



Нямаш никакъв талант и умение да правиш добри и полезни сайтове. Почнал си нещо и си го зарязъл. Имаш липса на идеи. Наблегнал си само на Хокинг, Pink Floyd, и Ф1.
Пълна скука.

За разлика от теб, аз навремето имах сайт като твоя, но през 5-те години, покрай основната си работа, аз си развивах сайта. Правех го съвсем сам, чисто любителски.

В момента имам собствен домейн, и сайта стана толкова голям, че чрез него можеш слушаш он-лайн музика, да четеш най-новото от световната физика и наука, и дори да си направиш on-line резервация за самолетни билети на най-ниски цени за 4 от най-големите авиокомпаний в света: DELTA, KLM, AIRFRANCE, и United, както и да си резервираш за теб и твоята мацката, хотелска стая в Holiday Inn хотели в Вашигтон или Париж например.
И до момента сам си подържам сайта, който е винаги актуален и нов, с FLASH дизайн.
Преди две седмици открих собствено он-лайн радио, в което има всякаква музика, включително и мои dj-ски сетове за як купон. Приятелката ми ме насърчи. Така е.

Всичко опира до идеи и желание. Парите и времето не са пречка. Вервай ми.

Ако ти е интересно, мога да ти дам линк към сайта. Но, имам едно голямо ограничение.
Аз съм от онези, дето стриктно спазват Закона за авторските права. Всяко нещо в сайта ми има запазени copyrights. Демек, похарчил съм пари за това. Това значи, че в моя сайт примерно можеш да слушаш музика, но неможе да правиш свободен mp3-download.
Безплатна музика и филми давам само на приятелката си. Купувам и ги директно от Англия със сертификат за качество.

Така е. Вече живеем в "пазарна икономика" и няма нищо безплатно.


Когато правиш нещо, прави както трябва.



Тема Re: аве Владинови [re: Kroger]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 18:54



Невероятно!
И знаеш ли кво - твоя домейн, сайт и мнение ме интересуват точно толкова, колкото и състоянието на бъбреците на кучето Динго.

А Toffee - ти почна нещо да пишеш за моя "сайт", не аз :-)



Тема Re: аве Владинови [re: Vladi]  
Авторx3m (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 19:07



Като му знаем познанията на Крьогерчо по физика, можем да си представим и сайта му :)



Тема Re: аве Владинови [re: x3m]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 20:29



Ами щом се хвали, че сайта му е с Flash, ясно е колко разбира от правене на сайтове :)



Тема Re: аве Владинови [re: Kroger]  
Автор geri® (циник)
Публикувано04.09.05 00:03



Крочерчо, много не си наясно с авторските права :))

Не е необходимо нещо на сайта ти да има авторски права, ако ти си похарчил пари. Напротив, модно е тъкмо обратното - човек да похарчи пари, и да сподели купеното с останалите безплатно. Че и сертификата за качество може да си размножи на ксерокс :))

Но като гледам, самия ти си нарушаваш принципите с копирайта, като даваш филмите на приятелката си. За това може и в зарвора да отидеш.

Апропо, още ли не са забранили в щатските библиотеки правенето на ксерокопия от книги и списания без изричното разрешение на авторите?



Тема Re: аве Владинови [re: geri®]  
АвторKroger (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 07:25



Това не са теми за клуб НЛО. Ама айде:

В отговор на:

Но като гледам, самия ти си нарушаваш принципите с копирайта, като даваш филмите на приятелката си. За това може и в зарвора да отидеш.




Не ги нарушавам, защото когато ги купувам с кредитна карта, аз пиша нейния пощенски адрес. Фактически тя е получател. Когато бях в България, и аз разчитах някой да ми пусне някоя безплатна mp3-ка или филм. Сега това не ми е необходимо. От както съм в САЩ, заприличах на модерен пич от 21 век, пазаруващ он-лайн. Натрупал съм към 200 долара спестявания от 7-те% бонус, който ми се трупат в кредитната карта при пазаруване с нея за последните 3 месеца. Това да имаш кредитна карта е голяма далавера.

Познавам хора с по 25 кредитни карти. Тези незнаят, какво е това да плащаш кеш. И имат толкова голям credit history, че ако решат да пътуват със самолет, дори не усещат кога са си платили билета. Всичко става с един замах.

В отговор на:

Апропо, още ли не са забранили в щатските библиотеки правенето на ксерокопия от книги и списания без изричното разрешение на авторите?




Не. Ксерокси има във всяка библиотека, при това безплатни. Но от тях много полза няма, защото можеш да си вземеш книгите у вас.



Тема Re: аве Владинови [re: Kroger]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 08:49



> Натрупал съм към 200 долара спестявания от 7-те% бонус, който ми се трупат в
> кредитната карта при пазаруване с нея за последните 3 месеца.

Wow, ама ти си изхарчил цели $3000 долара за 3 месеца на картата. Че ти си голям баровец :)

> Познавам хора с по 25 кредитни карти. Тези незнаят, какво е това да плащаш кеш. И имат
> толкова голям credit history, че ако решат да пътуват със самолет, дори не усещат кога са
> си платили билета. Всичко става с един замах.

Не говори глупости в Интернет, защото не всички тук изпадаме в екстаз от фразата "кредитна карта". Знаем и какво означава "credit history" (за разлика от теб), и го различаваме от разните miles и credit points, и даже и със самолет сме пътували. Така че по-спокойно с изхвърлянията...



Тема Re: аве Владинови [re: Kroger]  
Авторrepи (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 11:32



"Не ги нарушавам, защото когато ги купувам с кредитна карта, аз пиша нейния пощенски адрес. Фактически тя е получател. Когато бях в България, и аз разчитах някой да ми пусне някоя безплатна mp3-ка или филм. Сега това не ми е необходимо. От както съм в САЩ, заприличах на модерен пич от 21 век, пазаруващ он-лайн."

Нарушаваш ги, как да не ги нарушаваш. След като са нейни, и ти ги слушаш, нали?

А сега модерните пичове пазаруват обектите на авторско право съвсем безплатно.

"Това да имаш кредитна карта е голяма далавера."

Не ти е трябвало да ходиш до Щатите, за да направиш такова откритие.

"Не. Ксерокси има във всяка библиотека, при това безплатни."

Споко, ще ги забранят :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.