Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 04.07.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За Нибиру, края на света, лилавите плочки и т.н.нови  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 14:50



Една поучителна тема за четене:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=174&Board=ezoterfilosof&Number=1939082224&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

Може някой да се позамисли, ако има с какво :))



Тема Re: За Нибиру, края на света, лилавите плочки и т.нови [re: geri]  
АвторNF (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 17:09



добре формулирани принципи.
... за съжаление неприложими за мен в този клуб.
защото:
1. не съм свидетел по такива случаи;
2. не съм разговарял с очевидци, на които поне 75% вярвам като хора;
3. нямам необходима апаратура за анализ;
4. цялата информация 100% си я набавям чрез Интернет, списания, телевизия;
5. не съм професионален уфолог, (астро)физик, астроном, математик.

с какво разполагам:
А. някакъв (минимален) интелект/логика;
Б. някаква (минимална) интуиция;

А и Б ми стигат да си изградя правилно мнение за събития и феномени.



Тема Re: За Нибиру, края на света, лилавите плочки и т.н.нови [re: geri]  
Автор camph (мълчаливец)
Публикувано04.03.03 17:46



Добре, добре! Аз пък бих добавил и едни думи на Айнщайн: "Две неща са безкрайни - космосът и човешката глупост. Но за второто не съм много сигурен".



Тема Re: За Нибиру, края на света, лилавите плочки и т.нови [re: NF]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 18:43



Преди 100 години А и Б може и да са стигали, но сега при наличието на Интернет абсолютно не са достатъчни.

Как само с логика и интуиция отделяш вярната информация от псевдонаучната плява в Интернет? И от списанията, и телевизията вече трудно може да се намери достоверна информация. Жълтината е заляла всичко.

Как само с А и Б можеш да опровергаеш глупостите за Нибиру и т.н.?
Не стигат, за съжаление.



Тема Re: За Нибиру, края на света, лилавите плочки и т.н.нови [re: camph]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 18:46



"За първото не съм сигурен" - идва от моделите за крайната разширяваща се Вселена. Но глупостта си е безгранична, едва ли не по дефиниция :))



Тема Re: понеже ме заинтригуванови [re: geri]  
АвторNF (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 18:57



(добронамерен спор)
добре, ти какви методи ползваш да различиш истината от 'плявата'
какъв ти е достъпа до информация от първа ръка?
специалист ли си в някоя или близка от изброените от мен области и до каква степен?



Тема Re: понеже ме заинтригуванови [re: NF]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 19:25



Сега да не излезе, че се хваля, но първо, учил съм много. Главно физика, но и свързаните с нея астрономия, космология и др. Благодарение на това виждам какъв ужас е в Интернет за "непосветените". Изобщо, според мен полезно е човек да е научил някаква природна наука, с което поне усвоява подходът за отношение към различни въпроси. Е, не се изключва и силно развита природна интелигентност :))

Има доста сайтове на организации с име в научните среди, от които може да се намира добра информация. Свободното търсене с Гугъла е малък кошмар в това отношение, не го препоръчвам ако човек се интересува от основни неща, а не само за справка. Получава се порочен кръг: за да намериш това, което търсиш, трабва предварително да го знаеш (за да отсееш плявата).

Без учене не става, при всички случаи. Иначе лилавите плочки дебнат :))



Тема Re: За Нибиру, края на света, лилавите плочки и т.н.нови [re: geri]  
Автор camph (мълчаливец)
Публикувано04.03.03 20:49



Не съм допуснал грешка в предаването на думите - казано е за второто. Иначе, според този модел, Вселената също така пулсира, като ту се разширява, ту се стеснява. Лично аз обаче не поддържам идеята за затворена Вселена (това като offtopic).

Редактирано от camph на 04.03.03 21:08.



Тема Re: понеже ме заинтригуванови [re: geri]  
Автор camph (мълчаливец)
Публикувано04.03.03 20:58



Чета и вашия разговор. Това за лилавите плочки ми се струва плява, не знам доколко съм прав, не споря и не претендирам да съм информиран тук, но нещо друго страшно ме яде отвътре. Пак е свързано с Тесла, а именно демонстрираното от него пренасяне на електричество на големи разстояния без проводници. Информацията за това нещо получих от роднина, който е инженер към военния завод във Велико Търново. Поддържа и разработва метеорологична апаратура, радари, предаватели. За съжаление, технологията на Тесла остава неизвестна, доколкото разбрах, и си умира заедно с него. Мисля да се поровя, да видим дали ще открия нещо. Някой ако има информация по това, да пише.



Тема Re: За Нибиру, края на света, лилавите плочки и т.н.нови [re: camph]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 21:00



хехе, ами то ако беше до брой поддържници, да почваме да броим!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.