Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 04.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема как ще ги приемем?!?нови  
Автор Joker (Sadman)
Публикувано26.09.02 18:35



нов съм в клуба и незнам за кво сте говорили говрите или ще говорите?
не ме и интересува вярвате ли в извънземни? видях от няколкото теми който набързо прочетох че сте против разните приказки за Световната конспирациа...не съм сигурен не е ли и междугалактическа ама щом сте против нема да приказвам за това?
...
ендо ме интресеува как бихме приели една истинска среща очи в очи (или там каквито ще рецептори за образ да имат) с други разумни същества?
хората сме много старанно племе ...в повечето случай каквото не познаваме се бойм от него ...от каквото се бойм го изтребваме?
та какво бихме направили ...?
общо известна тайна е че на земята вече са кацали извън земни ...твърде много "митове и легенди" има за това за да се спори че поне чсаст от тх са истина ...но какво ще направим ако дойдат на "офицялно " посещение?
че ще са по умни това е сигурно...няма начин да осъществят междугалактически поелти ако не са по умни ...ние това още го неможем ...така че ако стане това което си мисла че може да стане ...то ще стане мого лошо...

I`ll be back...


Тема Би трябвало нормално....нови [re: Joker]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано26.09.02 22:32



Щом си нов - добре дошъл, Joker!

За какво сме говорили - поразрови се из архива на клуба, може би ще откриеш интересни теми за теб! За какво говорим - в момента май повече дивотии, отколкото интересни неща. За какво ще говорим - е, това никой не знае. Остани и ще видиш.......

Хората са различни и всеки ще реагира по различен начин. Но вероятно тези начини могат да се обобщят в групи.
За мен е по-интересно да разбера дали извънземните цивилизации биха поискали да си изправят официално пред нас? И ако да - кога, в кой момент? Лично аз не смятам, че мнозинството хора е готово за такава среща. А може би и те мислят така. Осевн това, имайки предвид напредналите им технолоии и целите, с които са тук, на Земята, дали пък не смятат, че въобще е излишно да ни се "представят" официално?

А ти самият как би реагирал?


"Най-същественото е невидимо за очите"


Тема Re: Би трябвало нормално....нови [re: LEO]  
Автор Joker (Sadman)
Публикувано01.10.02 13:37



честно да си призная и аз това се чуда ...все ми се иска да вида НЛО или поне некво доказателство за същестуването на разум различен от чувешкият ама какво бих направил при една Среща ...направо си немам и представа
:-)
ще вдигна два пръста в знак виктория и ще извяикам Peace братя:-))))

I`ll be back...


Тема Re: Би трябвало нормално....нови [re: Joker]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано01.10.02 20:17



И аз, да си призная, се чудя ...... (говоря за индивидуална среща, а не за официално представяне от типа "Здрасти, аз съм ваш'та леля". При всички положения адреналинът ще е бая висок!!!! И не знам дали страха или любопитството или любознателността ще надделеят......


"Най-същественото е невидимо за очите"


Тема Re: Би трябвало нормално....нови [re: LEO]  
Автор Joker (Sadman)
Публикувано02.10.02 13:36



страхът вероятно ще е най силен ...при всички положения тва би било нещо което дори немога да си представя...вероятно много малко хора ще могат да реагират адекватно на лична среща а пък едно офицялно посещение като нищо ще доведе до всеобща паника...

I`ll be back...


Тема Re: Би трябвало нормално....нови [re: Joker]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано02.10.02 19:46



В такъв случай, ако чуждата цивилизация е добронамерена, и по-развита от нас, тя би избегнала официалното запознаство..... Ако не е добронамерена, също ще го избягва.....или може би, напротив, може да се опитва да ни заблуди......не знам. Това е наша, човешка логика, а тяхната каква е?


"Най-същественото е невидимо за очите"


Тема Идеята не е лоша.нови [re: Joker]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано03.10.02 08:26



---- Добре дошъл в клуба, Joker!
---- Аз също съм си мислил как ще изглежда една подобна среща. Оформил съм си представа за определен вид хуманоиди. Източникът ми е абсолютно сигурен. Вярно е, че вероятността точно те да се пръкнат пред мен е безумно нищожна. Жалко, че няма да мога да ги почерпя по една ракийка със салатка, понеже нашата храна е отровна за тях. Няма да можем и да говорим, защото съставът на нашата атмосфера е смъртоносен за тях. Мислите ни ще се предават телепатично. Аз съм малко вдървен по отношение на ефирните комуникации и вероятно тези, които застанат пред мен доста ще се озорят. Ако трябва да се забавляваме, за канадска борба и дума не може да става. Те имат коренно различна структура на мускулната система и просто биха ме потрошили. И т.н. Зная още, че основният градивен елемент при тях е силицият, а не въглерода, както при нас (ако не греша). Зная още, че страхът поражда агресия и това е причината "те" да стоят и да ни наблюдават. Те ни маркират така, както ние безобидно маркираме птиците, за да изучим живота им. Убеден съм още, че човешката филмова индустрия е допринесла твърде много за увековечаването на образа на извънземният злодей -- те винаги са много силно и глупави, все капят някакви лиги от устите им, не дай боже да ги гръмнат случайно; от техните вътрешности се разлива отвратително желе и т.н. Наложеният модел на поведение от филмите предполага получаването не на опознавателна среща, когато се сблъскаме с извънземни същества, а на сериозна заплаха за живота ни.
---- Абе, ще се разберем .... Ще им взема e-mail-а и каквото не ми е ясно ще ги питам по мрежата. Би трябвало да имат някаква "дупка".

Наско



Тема Re: Идеята не е лоша.нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Joker (The one)
Публикувано03.10.02 16:38



няма лошо в това което казваш ама аз лично за мене си сум 99% сигурен 1че квито и да са нема да са хомануиди ...е освен ако дарваин малко е по сбъркал с теориата аз евулюцията...ама си мисла че за да се получи дадено същесто да прилича на хората т.е да е хомануид то му требват условия като на зеята , а малко ме съмнява да им подобни на друга планета ...пук може и да има ама аз си мисла че евентоалн о ще приличат на нещо което доо сега не сме виждали не можем и да си представим ...
...в китайските митове основно присъствие намира даркона , но китайците никога не са виждали дракон, за това го изобразяват много подобен на куче тъй като е най свирепото животно което познавали :-) , та така е и с извънземните ....мислим си че ще приличат на хората щото хората са най-високото стаплао от стълбата на биологичнте видове който познаваме ...

I`ll be back...


Тема Защо мислиш, че сме единствени? [re: Joker]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано04.10.02 07:29



---- Лично аз смятам, че би било много високомерно да си мислим даже, че сме върха на еволюцията във Вселената! Пълно е с цивилизации на различни нива на развитие. Зная със сигурност, че нашата прланета е една от най-красивите във Вселената, а ние сме на много ниско интелектуално равнище. Извънземни са ни посещавали и ще ни посещават.
---- Принципно теорията на Дарвин е вярна. Но както всяко нещо в науката и тя не е застрахована на 100 % от грешки. Човек не е произлязъл от маймуната. Ние сме се приспособили тук, на тази планета от съвсем различни условия. И въпреки това сме оцелели. Какъв е проблема да се възроди живот на още по-различни условия!

Наско



Тема Re: Защо мислиш, че сме единствени?нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Joker (Unreal)
Публикувано05.10.02 15:23



няма никъв проблем ...даже си мисла че живот би могло а има абсолютно на всякъде независимо от условията ...това което е немодходящо за едни форми на живот е подхдящо за други ...аз съм против едниствено за това което много режисьори на филми ни натрапват че повечетето извнземни са или грозни лигави създания или пък хоманоиди ...

I`ll be back...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.