Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 26.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: geri, а какво е.....нови [re: LEO]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 02:15



онова нещо, съществуващо извън нас, въпреки нас и основно без наша помощ. Всеки случай спокойно може да мине и без нас. Това, което е било преди да се появи човека и което ще остане след изчезването му. И много се различава от измислените фантазии.



Тема Идеята е била на Никола Тесланови [re: зeлeнo чoвeчe]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано09.10.02 11:18



---- Той се е занимавал с много неща, но е гений в областта на електротехниката. "Точил" е информация от Акаша. Незапознатите с това го описват като много странен човек, който в някакъв момент сякаш се изключва от реалността и потъва в своите мисли. Има много изобретения и патенти, 13 от които още не се знае как да се употребят. Палил е небето над Ню Йорк, хората са били обгръщани със някаква светеща ефирна светлина, могъл е да предизвика множество природни явления. Тунгуската аномалия НЕ Е НЕГОВО дело, но и това се спряга. Владеел е до съвършество способността да преобразува неизвестна все още нам вид енергия, в която ние ПЛУВАМЕ, но не знаем как да оползотворим. С такъв преобразувател Тесла е разкарвал цяла седмица едни електромобил пред някаква комисия. "Това трябва да умре заедно с мен!" -- твърди той в бележника си, намерен в някаква пожарникарска каска случайно. Вероятно наистина в тези размирни години човечеството неминуемо би употреблило това мощно оръжие първо за унищожаване! И така нататъка.....
---- Никола Тесла излезе голяма и стойностна величина в окултната наука. Независимо от техническата насоченост на неговото наследство, който може да "гледа между бурмите и жиците му", ще прозре неговите невероятни идеи. За някои неща мога да гарантирам, че ИМ Е ДОШЛО ВРЕМЕТО да бъдат открити за човешкия род. Въпросът е кой ще ги даде на нас, хората?

Наско



Тема Re: Идеята е била на Никола Тесланови [re: Aтaнac_Ko]  
АвторXaXo (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 11:32



Dryn-dryn!!!
Porednijat "okultist" s porednite si prazni bylnuvanija. I poneje nisto ot tva ne e fakt, sega ste chuja , cghe svetovnija zagovor go e skril da ne se razchuva.



Тема Ти нищо не знаеш още...нови [re: XaXo]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 12:33



Един съвременник на Тесла, Д.Кили, можел да дезинтегрира и материализира материя, да се мести из пространството (телепортация), пълно владеене на енергията на етера. Само че това управление ставало чрез неговата психична сила (нещо като ключ с парола!) затова никой после не могъл да повтори опитите. Затова сега чакаме друг месия с такива способности. Какво знаеш ти?

Той окултизма е на една крачка от физиката направо.



Тема Re: Ти нищо не знаеш още...нови [re: geri]  
АвторXaXo (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 14:28



Ah, ne znam :) Ej sega ste izticham da si kupja vestnik "NLO", "Strogo Sekretno" i t.n. i takiva nesta ste naucha, che shapkata da vi padne:)
Imashe edno mnogo smeshno predavane predi po bTV - "Moje bi sa te", tam redovno nauchavah razni "novosti" ot izkluchitelno "kompetentni" lude, jalko che go sprjaha. Bieshe vsichki zabavni predavanija.



Тема Re: що не вземете...нови [re: geri]  
Автор Pan (The Horned God)
Публикувано09.10.02 15:34



Pri polojenie 4e nyakolko 4oveka mogat da dostignat do neya-makar i ne 4rez normalnite,5 setiva,nezavisimo edni ot drugi,zna4i tova sa6testvuva na opredeleno nivo.Kade e tova-trudno e da se kaje.Ako be6e vaobrajenie,nyama-
6e prietite po ESP pat da badat tolkova blizki a na momenti 1:1 ednakvi.Toest-6tom nyakolko 4oveka mogat da go vidyat,zna4i sa6testvuva obektivno.Drug
e vaprosa,4e ne mojem fizi4eski da otidem tam.Ili pone da go zasnemem s kamera :((.Prosto nyama takava aparatura.

LVX


Тема А стига бе!нови [re: Pan]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 17:03



Гледали двама-трима впечатлителни младежи един и същи филм и хоп - представата им за някакъв свят била близка. Ти какво си мислиш - твойте фантазии не са продиктувани от калпавата реалност? О, продиктувани са, и не само твойте. Чел си нещо за рицарите на кръглата маса и хоп: Мерлин можел да ходи между световете. Ама и аз съм го чел, и не само аз. И филма "Мъглите на Авалон" съм гледал. И ако съм сънувал сън, отличен от твоята представа за тях - какво? Моята или твоята "реалност" са верни? Или двете едновременно? Сигурно.

Един съвет: вместо да се мъчиш като Хамлет "реален ли е моят въображаем свят или не", вземи да пишеш в някой жанр на фантастиката, може да имаш добър успех. Иначе ще си пропилелеш времето да сънуваш и да си дискутираш сънищата после.

И какво "сериозно" влагаш в тая тема? Питай в клуб "Съновник", там е "сериозно".



Тема Приличаш ми на учен ....нови [re: XaXo]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано10.10.02 09:11



---- ... който е завършил с успех 3.00. Но, нали след дипломирането не те питат за успеха ... Притеснявам се да попадна на такъв лекар!
---- А сега сериозно. Науката се развива. Лъже-учените веднага отричат всичко подобно, когато видят мъничко баир пред себе си. Умните хора (не само учени) се замислят.
---- Ако ти се разровиш като мен да ПРОУЧИШ НЕПРЕДУБЕДЕНО нещата около Тесла и това поле, ще се пукнеш после да тръбиш наляво и надясно до какво важно откритие се е докоснал сърбина Тесла!
---- Рови, прочети, анализирай, открий разликата между мошеничеството и истината! Направи нещо, различно от неподвижното отрицание!

Наско



Тема Re: Приличаш ми на учен ....нови [re: Aтaнac_Ko]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 12:53



Да, не знам какво ти разбираш под учен и наука, но май разбираме различни неща.

В религията нещата се приемат на основата на чувства и вярване, без проверка. В науката обратно, чрез обсъждане и многократна повторна проверка. Виждам че според теб "да проучиш непредубедено" значи да повярваш. Но не всичко от книгите с научна фантастика е вярно, нали?

И аз много се интересувам от Н.Тесла, и доста съм чел. Освен че е направил велики открития, които и до днес ползваме, има много идеи които никой и до днес не е повторил. При това неща, противоречащи на елементарен научен анализ. Много съм се ровил към всякакви "изобретатели", които поели щафетата от Тесла и претворили нещата в живота. НЯМА ТАКОВА НЕЩО! Всякакви торзионни полета, свободна енергия, самодвижение и други са блъф. Само че човек за да се увери в това трябва да реагира не първосигнално, а с мисъл, логика и експеримент.

Най ме изкефи един изобретател на машина за свободна енергия. Тя трябвало да има КПД 130%, но засега технически проблеми като триене и др. отнемали 80%...

Разликата между мошеничеството и истината е много тънка.
По този въпрос има един много добър сайт, ако си направиш труда да го прегледаш:

http://www.skeptik.net/



Тема Re: Приличаш ми на учен ....нови [re: geri]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано10.10.02 18:58



Дух какво става тука бре?Виждам 4е и тук гери е окупирал клуба,вземи мерки заеби нали клуба е за НЛО

ReD | VaNdAL



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.