Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 28.09.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема религията...  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано03.04.02 11:45



онзи ден случайно попаднах в клуб православие. бях отвратен. винаги съм ненавиждал религията като начин на възприемане на света, но чак пък такъв фанатизъм не бях виждал. понеже всичко така или иначе е свързано и става дума за едно и също нещо, но под различна форма. ще си позволя да ви дам един линк към спора, който не се сдържах да не подхвана. обикновено идеите ми се тълкуват като крайни, но все пак аз си мисля, че съм обективен ОТ ГЛЕДНА ТОЧКА НА МОЕТО ВЪЗПРИЕМАНЕ. съмнявам се, че с всички вас сме на едно мнение, но от темите, които съм чел тук за изминалата година виждам, че вярваме в сходни и близки неща.

който е заинтересован да погледне

ще се радвам ако някой изкаже мнение...



Тема ama tova njama nicht obchto s klub NLO!нови [re: pro_O1]  
АвторLubopitka (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 16:27



ami Da,oplachi se v klub Religija.
Prosto tuk nikoi njama da ti obarne vnimanie/ne go kazvacm s lochi chustva/.



Тема Re: ama tova njama nicht obchto s klub NLO!нови [re: Lubopitka]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано04.04.02 11:58



zashto mislish che mevdu religiqta, izwinzemnite, okultizma i prochee nqma nishto obshto?



Тема Re: религията...нови [re: pro_O1]  
Автор Лъчeзapнa (съзнание)
Публикувано11.04.02 15:36



Това, че съм съгласна с теб едва ли е от значение, нали?
Бих те посъветвала нещо обаче. За да избегнеш негативизма в собственото си живеене... приеми и дай право на техния личен път - еволюцията си знае работата и никой не може да избяга от нея. Кой по-бавно, кой по-бързо, но в крайна сметка времето няма значение, защото с достатъчно вложена енергия преобрат за един миг може да направиш - ако си изградил предпоставките, разбира се.

Фанатизма е верига. Убедена съм обаче, че в една или друга степен го проявяват абсолютно всички - не само в религиите (макар там да е доста ясно изразено, но пък материализма се счита за висша форма на свободен човек - това пък какво е, ми кажи ;;)

Прави ми впечатление, че се хващаш да убеждаваш (да правиш психологически натиск и натрупвания в съзнанието ;) все "неспасяеми" случаи ?! Конструктивен разговор с "тези" точно хора можеш да направиш ако им познаваш настолната книга от-до и ги засечеш по противоречията в самата нея - изхвърляйки дори всички умувания на някой послешен светец (има много големи неща и после - не го отричам и не употребявам ирония, но с тези хора - само на "оригинала" :). И честно казано, то като си няма желание да научи нещо, да си поразмърда мозъчето - и това няма да помогне, дори да го разбиеш по всички параграфи. Обаче в крайна сметка все нещо му остава.. и си работи после в него на фино ниво.

Имам един приятел от Бургас, който ми е подарил вече две негови Библии, изподчертани с червено и зелено вътре :) Като я изпише я хвърля и си купува нова :) Та той същия разказваше, че първата основна работа е да му опостиш на въпросния чиляк Библията за ползване на цитати, като например да изхвърлиш апостол Павел (щото той си внася старозаветието с тия анатеми и т.н., за сметка на Христовото "обичай врага си", но пък много го ползват в съжденията си правоверните ) и Стария Завет, с една две фразички: "Никой ученик не е по-горен от Учителя си, никой слуга от господаря си" и в противовес на Павел е Иисус тука.. "Преди мен бяха само крадци и разбойници" (пак реплика на Христос)... - за Стария завет и т.н.
Аз за съжаление не съм такъв паметливко, че да мога да ти ги кажа всичките тия засечки, но опрелено има как. При Христос вече мърдане няма... Никви дяволи, маволи, никви сатани... Много весело ми беше това примерно. Един въпрос: "Кой ти е най-големия враг? А?" Дежурния отговор е "Дявола", разбира се . "А какво казва Христос - да обичаш врага си? Я да те видим обичаш ли го като ти е най-големия враг??" Просто си умрях от смях като го разказваше това :)))))))))
Та така де..
А при разговор с един поп там му се е поразходил нагоре-надолу по Светото писание и попа изтичал да се консултира с Апологетиката, да сверява часовници ;) Оставил го е леко замислен, но това е когато имаш човек насреща си все пак - да има смисъл ! Иначе си е чисто хабене за теб, освен ако нямаш достатъчно в излишък енергия .

Хайде поздравче !
П.С. И "пести енергията" ;;)



Тема Re: религията...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор D1avOL (666)
Публикувано11.04.02 21:25



Mmm da vsichko e lubov ,obichai vsichki zada te obichat,a spored religiata vsichki tezi dni sme grsni....
Nai dobre si izgradi religia koiato ste e v normite na obstestvoto ,no i ste ti spestiava kup gluposti i ogranichenia ot vsiakakav tip



Тема Re: ama tova njama nicht obchto s klub NLO!нови [re: Lubopitka]  
Автор Pushachat1 (keeper's truth)
Публикувано11.04.02 23:26



Не е вярно, че няма! Религята е могъща сила, още по могъще философия (прочети темте ми Окултизъм в близките 7-8 месеца), но е жалко че 50% от случате се налага с кръв!ТОва, което е важно обаче, е че тя може да бъде двошжеща сила, а най-вече не си права, че няма връзка с НЛО (прочети няй новата ми тема в клуба)



Тема Re: религията...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано12.04.02 11:21



да де... виждам, че каквото и да правиш баба си бае нейното... мен това ме вбесява... мен религията ми е много неприятна като цяло... библията ми е изключителн досадно четиво, а всички брътвежи за апостоли, рогати типове, ябълки и прочее могат да ме докарат до истерия... като дарвиновите теории... същата крепост в главата...

пък енергия в излишък за дебили нямам определено ама на моменти ми избиват всички бушони като гледам такива невероятни нелепости. честно, ако можех щях да го грабна тоя попец, да го завъртя малко по спиралките на галактическото инфо и да го върна в несвяст обратно, за да видя от там нататък какво ще говори за правите и кривите, кой 'що рече' и т.н...



Тема Re: религията...нови [re: pro_O1]  
Автор Лъчeзapнa (съзнание)
Публикувано12.04.02 12:23



Ами то за това не ни се дават толкова знанията - щото не сме изградили отговорност ...

пък религиите... хм.. Библията не е религия - може да я наречеш история. Освен това да я четеш "буквално" е само единия начин - а тогава..... си много далеч от големите истини, дето все пак ги съдържа...

а Бхагаватгита чел ли си я?

Брррр... знаеш ли какъв е единия вариант да говори попеца след като го върнеш от галактическата разходка? :) Ще се затвори още по-здраво зад крепостта на "вярата си" - защото не може да понесе повече. Как да го искаш от него като не е готов - просто ще "изгори". И това, че се е затворил там е част от изграждането му на поносимост. Развитие - макар на теб да не ти изглежда така. А Живота винаги предоставя възможности да преминеш даден праг...



Тема Re: религията...нови [re: D1avOL]  
Автор Лъчeзapнa (съзнание)
Публикувано12.04.02 12:42



норми... религия на материализма
то затова някои предпочитат да говорят за "неведома сила", "нещо свръх..", но не и да си му кажат "Бог", щото нормите като чуят "Бог" и настръхват от страх пред тоя "Бог" , кво ли ще им вземе, не е ясно - но ти си вече извън нормите, извън обществото, фанатик, зависим даже... съответно слабак, защото имаш нужда да се криеш зад "измислени" непипаеми височайшества. Ако градиш чиста мисъл, чисто тяло - луд си за връзване, че си се лишил от всички благинки на живота. Ама никой не те пита ти колко ги обичаш тия благинки, колко ти харесва да пиеш горчилки и да ги повръщаш после, но ставайки по тоя начин "нормен" . Хайде сега моя бунт срещу фанатизма на материализма , като сме почнали да си говорим за фанатици.

Макар че е безмислено.... И в тоя случай твоята устойчивост е да не те интересуват всички тия, които ще те упрекнат в това и онова - те си имат своето, ти градиш твоето - и това е твоят път...

Е, аз не бих измервала на кой "чудото" е по-голямо - чудо няма, има вложени и изявени възможности.



Тема Ne sam saglasenнови [re: Лъчeзapнa]  
Автор D1avOL (666)
Публикувано12.04.02 14:57



Spored Levital nai dobre za lichnosta kato edenitsa e da ne izpada v krainosti
Koeto ste reche materializam 50%
duxovno razvitie 50%
Truden balans ,no ne i nevazmowen ako tova e fanatizam znachi sam
A za boga ,niakoi mu vikat alax ,no v tsialosta si e edno
V moia sluchai bix ti kazal nai subektivno che moia put "e oseian s dobri namerenia"




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.