Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 29.06.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ами ако сме сами ??нови  
Автор eridan23 ()
Публикувано06.07.01 16:29



Явно приемаме априори, че трябва да има някъде някой подобен на нас Но ако няма.., ако сме сами ???
Знам, неприятна мисъл и все пак трябва да разгледаме и тази възможност.
Ето няколко възможни сценария:
1. Ние сме първи.
Вселенената не е чак толкова стара, а и не е задължително да се развие разум винаги когато се появи някъде живот (поне аз не съм чувал за подобно правило)
2. Кратък живот.
Никой не знае колко продължава живота на една цивилизация. Знаем само че е необходимо много време за да се развие разум.
Ако разум се появява сравнително рядко и на големи периоди вероятността за съвместна поява и развитие на две цивилизации е някъде много близо до нулата.
3. Разминаване в развитието.
Това е почти като предишната точка, но тук се приема че една цивилизация живее много дълго (няколко стотин милиона или милиард години) или вечно. Може би братята по разум още се гонят с каменни брадви или пък са толкова напред че няма място за диалог.
Който и от тези сценарии да е верен, в края на краищата значи едно и също - просто няма с кого да си говорим

Не ми се иска да е така, но вероятността не е малка

nishto ne e nepoznavaemo


Тема Re: Hmmmнови [re: eridan23]  
Автор eridan23 ()
Публикувано07.07.01 10:21



Misleh si che ima i takiva v kluba koito priemat naseriozno
temata za UFO............jalko

nishto ne e nevazmojno


Тема Re: Ами ако сме сами ??нови [re: eridan23]  
Автор Eon (Universe)
Публикувано07.07.01 12:12



prosto v galaktikata i vav vselenata ima premnogo zvezdi


a i kato se ovladeyat metodite za m/uzvezdno patuvane i m/u galaktichesko
prosto razstoyaniyata prestavat da budat problem

moje da kajete che cheta mnogo fantastichini knijki a?
pomislete pak

KEEP SEARCHING!
ALL LIES LEAD TO THE TRUTH


Тема Re: Ами ако сме сами ??нови [re: eridan23]  
АвторEon (Нерегистриран)
Публикувано07.07.01 12:15



ima takiva i te sa mnogo

poveche ot tiya koito vlizat samo za zabavlenie i da se podigravat
ili da psuvat kato selyani



Тема Re: Ами ако сме сами ??нови [re: eridan23]  
Автор Pushachat1 (keeper's truth)
Публикувано07.07.01 19:51



2.Ние се стремим да осъществим контакт с тях. Ако ТЕ функцинираха съвместно с НАС щяхме ли да усновяваме контакти? не, естестевно. Контакт се установява с някого, когото не познаваш добре.
3. Прав си, отдавна е доказано, че те са на по-високо равнище от нас. И все пак ние се развиваме БЪРЗО. Е - защо да не си "говорим"?
1. Вселената е по-стара отколкот преполагаш. Само Слънчевата с-ма се е появила преди 2,5 млрд. години.А колко ситеми и измерния има във Вселената...логично е, че не сме сами. В това измернеие - може би сме, но в тази вселена - изключено



Тема suvsem vuzmozno e... [re: eridan23]  
Автор neo_33 (непознат )
Публикувано08.07.01 02:13



suvsem vuzmozno e da sme sami vuv vselenata kato razumni sushtestva ....i ne samo moze dori da sme sami kato planeta sus sushtestvovasht zivot.....no vuv vselenata ima miliardi zvezdi koito v povecheto sluchai imat planeti .....ako nie sme sami ...tova si e prosto gubene na prostranstvo ...zatova se nadiavam ot tzialoto i sushtestvo da ne sum predstavitel na edinstvenia razumen vid vuv vselenata a da ima i drugi sushtestva koito da pritezavat suznanie .....nadezdata v budeshteto me krepi i me kara da produlzavam da se nadiavam i da se se zadulbochavam v pesimistichni misli .Preporuchvam go i na vsichki ostanali



Тема Re: Ами ако сме сами ??нови [re: eridan23]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано08.07.01 02:31



Вселената е безкрайна и вероятностите сочат, че има безброй много разумни цивилизации освен нас. Проблема е в разстоянията ама все ще има някоя развита цивилизация близо до нас. Все пак не забравяй че когато стане въпрос за космос не виждаме технически по-далече от носа си.

Владимир Василев
-------------------------
Реалността сме ние!


Тема Re: suvsem vuzmozno e...нови [re: neo_33]  
Автор Zeus (гръмовержец)
Публикувано08.07.01 15:38



"gubene na prostranstvo" ... tova beshe ot filma "Contact"

Speed up the music and join me for a ride ...


Тема Re: Ами ако сме сами ??нови [re: hopeless2]  
Автор Eon (Universe)
Публикувано08.07.01 16:44



da se tvurdi che sme edinstvenite razumni sashtestva vav vselenata e tolkova absurdno kolkoto da se tvurdi che shte ponikne samo edin jiten klas ot cyala niva


beshe go kazal edin kitayski may filosof

a kakto kazah razstoyaniyata NE SA NIKAKUV PROBLEM ZA RAZVITITE CIVILIZACII

[prochetete postinga mi v kluba ot predi i shte razberete zashto]

[ako ste saglasni s mnenieto mi de]

KEEP SEARCHING!
ALL LIES LEAD TO THE TRUTH


Тема Zeus chudeh se koi shte se seti....нови [re: Zeus]  
Авторneo_33 (Нерегистриран)
Публикувано08.07.01 18:35



da Zeus tova e ot tozi film koito vsushtnost e mnogo hubav roman koito preporuchvam na vseki da prochete ....daze i da e gledal filma




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.