Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 05.07.24 
Поколения
   >> 20-30
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Реализация...нови  
Автор thenewgeneration ($)
Публикувано14.07.10 07:52



Забелязах, че в този клуб липсва тази тема. Заинтересована съм как се реализирате след завършване на средното образование и ВУЗ. Запозната съм с това, че малко хора работят това което учат или са изучавали, но е хубаво да чуя различни мнения. Аз в момента съм студентка Социална педагогика, но съм наясно с липсата на особени перспективи в тази насока. Вие как се справяте?

П.С. Надявам се съвсем сериозно да коментираме темата.




Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно щях да знам.

Тема Re: Реализация... [re: thenewgeneration]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано14.07.10 18:54



Завършила съм славянска филология в Търново. Доколкото ми е известно, единственият университет, където с тази специалност излизаш бакалавър, а не магистър (както от СУ например). Работя "по специалността" (умишлено в кавички), но само през лятото на морето.

Теоретично мога да имам целогодишна реализация като учителка или преводачка, но при определени условия, които обаче при мен не са налице.

Пак теоретично, ако четеш книжките на университетите, общо взето с всяка спецалност се реализираш почти навсякъде. Реалността по мои наблюдения е доста по-различна.

А, забравих да спомена - каквото и да работиш, в крайна сметка работата ти в 99% от случаите се свежда или до продаване, или до писане и подреждане на документи.

пол - ж

Редактирано от onnellinen на 14.07.10 18:57.



Тема Re:нови [re: thenewgeneration]  
Автор BиливapМодератор (Counselor)
Публикувано14.07.10 19:17



Мммм, обширна тема.
Аз никога не съм имала намерение да работя като психолог. Учих това, защото ми беше интересно и исках да науча повече по темата. Не съжалявам за тогавашния си избор.
Ти защо записа тази специалност? Някакъв особен интерес в тази сфера или?

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 14.07.10 19:17.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор thenewgeneration ($)
Публикувано15.07.10 20:52



Имаш право, че темата е обширна и имам желанието да я развием подобаващо.
Истината е че винаги съм искала да работя нещо с което да помагам на хората. Съответно и много харесвам това което уча, жалкото в случая е, че ако наистина желая да оценят работата ми трябва да да запиша магистратура в чужбина и тогава бих имала повече възможности и в България, и извън нея. Опциите не са много, но си мисля за психология да е магистратурата. Но тук ти би могла да кажеш нещо повече.


onnellinen А, забравих да спомена - каквото и да работиш, в крайна сметка работата ти в 99% от случаите се свежда или до продаване, или до писане и подреждане на документи.
Да и аз така мисля и то в най - добрия случай като старт за реализация. А за опцията като преводач и учител, то 1-то бих казала, че вече има прекалено много преводачи, а за 2 - то няма смисъл да го обсъждаме, най - лошото е че може да се наложи след такава професия да има нужда човекът от психологична помощ, спрямо все по - невъзпитаното отношение на по - младите.

Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно щях да знам.

Тема Re:нови [re: thenewgeneration]  
Автор BиливapМодератор (Counselor)
Публикувано16.07.10 11:47



И аз искам да работя нещо, с което да помагам на хората и имам някои конкретни идеи в кои точно области ще се развивам нататък. Проучвам възможностите в момента и засега изглежда много добре.
Хубавото на психологията е, че дава възможности за работа в най-разнообразни области. Имам предвид общата психология, не професионалната. Със сигурност ако ще работиш с хора, психологията ще ти е от голяма полза


Има обаче значение в коя държава живееш - възможностите са различни.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор thenewgeneration ($)
Публикувано16.07.10 14:34



Хубавото на психологията е, че дава възможности за работа в най-разнообразни области - Тук си права за общата психология, тя може да бъде приложена в много професии, съзнателно или не.
И пак идва и момента с реализацията - за да останеш в България и да се опиташ да направиш нещо с това за което си инвестирал тези години в университета или да заложиш на по - сигурна карта, примерно Англия, Холандия, САЩ, Ирландия и т.н.

Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно щях да знам.


Тема Re:нови [re: thenewgeneration]  
Автор BиливapМодератор (Counselor)
Публикувано16.07.10 20:07



Това вече е въпрос на личен избор


И на Съдба може би

Макар че чужбинските карти не са кой знае колко по-сигурни, кризата още си е тук.

Do what works or do what's right?

Тема Не бързай,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано23.07.10 01:39





Не се опитвай да прилагаш тарикатски номера и тук. Провокациите - в кръчмата.

Редактирано от Bиливap на 23.07.10 10:46.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор thenewgeneration ($)
Публикувано26.07.10 08:11



Сигурно си права, но най - вероятно България ще излезе последна от кризата, а това си е сериозен факт.



Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно щях да знам.

Тема Re:нови [re: thenewgeneration]  
Автор BиливapМодератор (Counselor)
Публикувано26.07.10 09:28



Сигурно има хора, които наистина ще успеят и в България, но това щастие няма как да се усмихне на всеки.
Затова и мнозина търсят реализация в чужбина.
Държавата няма значение, стига човек да си намери щастието



Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.